Hlavní navigace

Tiskárny OKI s LED technologií jsou na evropském trhu již 20 let

18. 12. 2009

[Tisková zpráva] Společnost OKI uvedla na evropský trh první kancelářské tiskárny využívající technologii LED v roce 1989. Uplynulo dvacet let a za tuto dobu se v celém regionu EMEA prodalo téměř 4 miliony LED zařízení – tiskáren, multifunkčních zařízení a faxů OKI.

Počátek LED technologie sahá do roku 1962, kdy byly ve Spojených státech objeveny digitální svítivé diody (známé pod zkratkou LED), které se zprvu využívaly hlavně jako zdroj světla. Společnost OKI pro ně hledala jako jedna z prvních firem i jiné využití a koncem roku 1989 uvedla na evropský trh první LEDkové tiskárny. Černobílá zařízení řady OL400/800 měla LED tiskovou hlavu místo konvenční a složité kombinace laseru, čoček a několika zrcadel.

První barevné LED tiskárny byly společností OKI uvedeny na trh v roce 1998. Cena tehdejších modelů začínala na 112.000 Kč (bez DPH). Dnešní technologický pokrok a inovace dovolují efektivnější výrobu výkonnějších a dokonalejších LED zařízení, která jsou dostupná i nejmenším firmám.

“LED tisk si hledal místo na trhu a časem získal velmi dobrou pověst. Uživatelé na něm oceňují zejména vysokou spolehlivost, kvalitu a rychlost,” říká Ing. Miroslav Tyburec, obchodní ředitel společnosti Oki Systems (Czech and Slovak) a doplňuje: “Pomohlo, když OKI nabídla doživotní záruku na tiskovou hlavu LED.”

Tato technologie využívá osvětlení LED, které vytváří obraz na světlocitlivém válci. Toner je pak přitahován elektrostaticky a přilne přesně k těm místům, kde světlo osvítilo povrch válce. Jak postupně prochází papír tiskárnou, toner se na něm zachytí a je fixován teplem. Diody jsou uspořádané v tzv. tiskových hlavách širokých jako papír. Zařízení OKI mají tiskové hlavy, které tvoří přes 15 000 diod v řadě o šířce 5 mm. To umožňuje tisk s vysokým rozlišením až 1 200 dpi, aniž by se snížila jeho rychlost.

V roce 2006 OKI technologii LED ještě výrazně zdokonalila zavedením vícevrstvých tiskových hlav, které intenzitu osvícení jednoho tiskového bodu modifikují použitím složení světla z několika diod. Vícevrstvé hlavy vedou k lepším přechodům a věrnějšímu barevnému podání, čímž zvyšují kvalitu barevného výstupu. Více podrobností o LED technologii se dočtete ZDE nebo se můžete podívat na video ZDE.

LED technologie se řadí do stejné kategorie jako laserová. Oproti ní má však mnoho nesporných výhod. Tou největší je fakt, že LED hlava a příslušný obrazový válec jsou tak malé, že mohou být snadno uspořádány za sebou i v barevné tiskárně a umožňují tzv. „jednoprůchodový“ tisk, který dovoluje i potisk médií s vysokou gramáží, navíc o délce až 1,2 metru. Laserové tiskárny používají výrazně složitější objemné uspořádání laseru, rotujících zrcadel a čoček.

“Porovnáme-li například zařízení formátu A3, pak LED tiskárna je o celých 35 procent menší,” uvádí Miroslav Tyburec. “Technologii LED věříme natolik, že od dubna 2009 nabízíme bezplatnou 3letou záruku na všechny modely a u většiny z nich navíc servis zdarma přímo v místě instalace.“

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?