Hlavní navigace

Tisková konference společnosti AEC

[Tisková zpráva] Představitelé společnosti AEC, předního českého výrobce, distributora a poskytovatele produktů a služeb pro informační bezpečnost, se 7. prosince 2005 sešli se zástupci českých médií, aby je informovali o klíčových událostech a úspěších dosažených v tomto roce.

Rok 2005 byl pro společnost AEC na události opravdu bohatý. Z pořádaných akcí musíme vzpomenout především každoroční konferenci Security, která se uskutečnila 17. května a oslovila více jak dvě stovky IT odborníků. Velký ohlas mezi odbornou i laickou veřejností měly také tradiční jarní a podzimní AEC Roadshow 2005 po vybraných slovenských a českých městech.

Špičková řešení z řady TrustPort® Phoenix Rebel byla prezentována na řadě zahraničních výstav, jako je např. CeBIT v německém Hannoveru a čínské Šanghaji. Nejen zde vzbudily naše nové produkty zasloužený ohlas. Dokladem toho je i skutečnost, že za prvních jedenáct měsíců prodeje řešení z řady TrustPort® Phoenix Rebel bylo prodáno 14.532 licencí a zaregistrováno více než 30.000 domácích uživatelů, kteří mají produkt TrustPort® Workstation k dispozici zcela zdarma. Mezi významné zákazníky, kteří dali produktům TrustPort® Phoenix Rebel svoji důvěru, patří např. Česká spořitelna, Krajské úřady Libereckého a Středočeského kraje, Ostravské vodárny a kanalizace, AWD ČR, Ústavní soud ČR, Pojišťovna České spořitelny atd. V uplynulém roce také mnoho zákazníků ocenilo výhody našeho komplexního řešení TrustPort® ePodatelna, která jako jediné řešení splňuje požadavky vládního nařízení ukládajícího obcím třetí úrovně povinnost přijímat elektronická podání. Dokladem obliby tohoto řešení je i jeho implementace na magistrátu města Ostravy a magistrátu města Prahy.

Nemalými úspěchy se může pochlubit také samotná firma AEC. Počátkem února jsme úspěšně prošli pravidelným kontrolním auditem systému řízení jakosti a jsme tak i nadále držitelem certifikátu ISO 9001:2000. V závěru roku jsme pak dokončili implementaci vlastního systému managementu informační bezpečnosti (ISMS) dle BS 7799, jehož certifikace probíhá v těchto dnech. Velkým úspěchem bezesporu je také zařazení společnosti AEC do žebříčku ankety „Českých 100 nejlepších“, kde stojíme po boku firem, jako jsou ČEZ, Škoda Auto, Komerční banka apod. V druhé polovině roku jsme také obdrželi ocenění Prix Security Bratislava 2005 za řešení TrustPort® Pho­enix Rebel.

Tým odborníků společnosti AEC v tomto roce realizoval řadu zajímavých a prestižních projektů. Z významných zakázek můžeme namátkou uvést bezpečnostní projekty realizované pro Úřad na ochranu osobních údajů, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Ministerstvo životního prostředí a řadu dalších státních i komerčních organizací. Velkým úspěchem našeho projektového týmu je nedávné získání dlouhodobé veřejné zakázky ve výzkumu a vývoji pro Ministerstvo informatiky ČR na téma „Ochrana proti nevyžádaným elektronickým zprávám“. Velký ohlas měly v tomto roce také kurzy počítačové bezpečnosti pořádané Centrem vzdělávání AEC, zejména témata orientovaná na hackerské útoky.

Vývojový tým společnosti AEC v tomto roce uvolnil několik stěžejních nových verzí našich klíčových produktů. Mezi nejvýznamnější novinky patří zejména uvedení druhé a třetí (a brzy také čtvrté) generace řešení TrustPort® Internet Gateway sloužící k ochraně firemní sítě (resp. protokolů SMTP, HTTP a FTPoverHTTP) před spamem a škodlivými kódy, která je dostupná i ve formě „Black-Box“ Appliance. Dále pak integrace druhého skenovacího motoru BitDefender do antivirového programu TrustPort® Antivirus, kde může být využíván společně se skenovacím motorem Norman a výrazně tak zkvalitňuje úroveň detekce škodlivých kódů.

To, že řešení TrustPort® Phoenix Rebel nesklízejí úspěchy jen na domácím trhu, dokládá narůstající počet jejich zahraničních distributorů, kteří nyní pokrývají Rusko, Maďarsko, Polsko, Čínu, Tajwan, Saudskou Arábii, Spojené Arabské Emiráty, Kuvajt, Řecko, Egypt a Bulharsko, přičemž neustále probíhají další jednání.

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?