Hlavní navigace

Tisková konference společnosti AEC

12. 12. 2005

[Tisková zpráva] Představitelé společnosti AEC, předního českého výrobce, distributora a poskytovatele produktů a služeb pro informační bezpečnost, se 7. prosince 2005 sešli se zástupci českých médií, aby je informovali o klíčových událostech a úspěších dosažených v tomto roce.

Rok 2005 byl pro společnost AEC na události opravdu bohatý. Z pořádaných akcí musíme vzpomenout především každoroční konferenci Security, která se uskutečnila 17. května a oslovila více jak dvě stovky IT odborníků. Velký ohlas mezi odbornou i laickou veřejností měly také tradiční jarní a podzimní AEC Roadshow 2005 po vybraných slovenských a českých městech.

Špičková řešení z řady TrustPort® Phoenix Rebel byla prezentována na řadě zahraničních výstav, jako je např. CeBIT v německém Hannoveru a čínské Šanghaji. Nejen zde vzbudily naše nové produkty zasloužený ohlas. Dokladem toho je i skutečnost, že za prvních jedenáct měsíců prodeje řešení z řady TrustPort® Phoenix Rebel bylo prodáno 14.532 licencí a zaregistrováno více než 30.000 domácích uživatelů, kteří mají produkt TrustPort® Workstation k dispozici zcela zdarma. Mezi významné zákazníky, kteří dali produktům TrustPort® Phoenix Rebel svoji důvěru, patří např. Česká spořitelna, Krajské úřady Libereckého a Středočeského kraje, Ostravské vodárny a kanalizace, AWD ČR, Ústavní soud ČR, Pojišťovna České spořitelny atd. V uplynulém roce také mnoho zákazníků ocenilo výhody našeho komplexního řešení TrustPort® ePodatelna, která jako jediné řešení splňuje požadavky vládního nařízení ukládajícího obcím třetí úrovně povinnost přijímat elektronická podání. Dokladem obliby tohoto řešení je i jeho implementace na magistrátu města Ostravy a magistrátu města Prahy.

Nemalými úspěchy se může pochlubit také samotná firma AEC. Počátkem února jsme úspěšně prošli pravidelným kontrolním auditem systému řízení jakosti a jsme tak i nadále držitelem certifikátu ISO 9001:2000. V závěru roku jsme pak dokončili implementaci vlastního systému managementu informační bezpečnosti (ISMS) dle BS 7799, jehož certifikace probíhá v těchto dnech. Velkým úspěchem bezesporu je také zařazení společnosti AEC do žebříčku ankety „Českých 100 nejlepších“, kde stojíme po boku firem, jako jsou ČEZ, Škoda Auto, Komerční banka apod. V druhé polovině roku jsme také obdrželi ocenění Prix Security Bratislava 2005 za řešení TrustPort® Pho­enix Rebel.

Tým odborníků společnosti AEC v tomto roce realizoval řadu zajímavých a prestižních projektů. Z významných zakázek můžeme namátkou uvést bezpečnostní projekty realizované pro Úřad na ochranu osobních údajů, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Ministerstvo životního prostředí a řadu dalších státních i komerčních organizací. Velkým úspěchem našeho projektového týmu je nedávné získání dlouhodobé veřejné zakázky ve výzkumu a vývoji pro Ministerstvo informatiky ČR na téma „Ochrana proti nevyžádaným elektronickým zprávám“. Velký ohlas měly v tomto roce také kurzy počítačové bezpečnosti pořádané Centrem vzdělávání AEC, zejména témata orientovaná na hackerské útoky.

Vývojový tým společnosti AEC v tomto roce uvolnil několik stěžejních nových verzí našich klíčových produktů. Mezi nejvýznamnější novinky patří zejména uvedení druhé a třetí (a brzy také čtvrté) generace řešení TrustPort® Internet Gateway sloužící k ochraně firemní sítě (resp. protokolů SMTP, HTTP a FTPoverHTTP) před spamem a škodlivými kódy, která je dostupná i ve formě „Black-Box“ Appliance. Dále pak integrace druhého skenovacího motoru BitDefender do antivirového programu TrustPort® Antivirus, kde může být využíván společně se skenovacím motorem Norman a výrazně tak zkvalitňuje úroveň detekce škodlivých kódů.

To, že řešení TrustPort® Phoenix Rebel nesklízejí úspěchy jen na domácím trhu, dokládá narůstající počet jejich zahraničních distributorů, kteří nyní pokrývají Rusko, Maďarsko, Polsko, Čínu, Tajwan, Saudskou Arábii, Spojené Arabské Emiráty, Kuvajt, Řecko, Egypt a Bulharsko, přičemž neustále probíhají další jednání.

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon