Hlavní navigace

Trend Micro ohlašuje Email Encryption Solution Portfolio

4. 7. 2008

[Tisková zpráva] Trend Micro™ Email Encryption poskytuje podnikům prostředky pro zachování soukromí a dosažení souladu jejich komunikace s příslušnou legislativou. Identity-Based Encryption (IBE) umožňuje vyhnout se zátěži spojené s využíváním technologie PKI (Public Key Infrastructure)

New York, NY – 18. června 2008 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, ohlásila svůj vstup na trh řešení pro šifrování e-mailů a uvedla software Trend Micro Email Encryption Client 5.0 a e-mailové šifrování pro InterScan™ Messaging Hosted Security (IMHS). Toto řešení umožňuje malým, středním i velkým podnikům šifrovat e-mailovou komunikaci na jakoukoli platnou e-mailovou adresu bez předběžné registrace příjemce nebo toho, že by byla zapotřebí správa certifikátů. To usnadňuje příjemci zašifrovaného e-mailu zprávu otevřít.

Na e-mailech je postaven současné podnikání, ale e-mail je ze své podstaty nebezpečný. E-mail je obvykle přenášen jako čistý text po nešifrovaných komunikačních cestách a jeho cesta internetem od odesílatele k příjemci může být velmi riskantní. Podniky potřebují e-maily šifrovat pro zajištění soukromí své interní a externí komunikace, aby vyhověly nárokům na soulad s legislativou a regulacím (jako je HIPAA, SOX, GLBA, PCI nebo UK Data Protection Act) a chránily své intelektuální vlastnictví.

První řešení Trend Micro pro šifrování e-mailů je postaveno na technologii firmy Identum, kterou Trend Micro získala v lednu 2008. Řešení je integrováno s IMHS, poskytuje automatizované šifrování e-mailů filtrovaných hostovaným řešením pro zabezpečení e-mailů. Trend Micro také nabízí zásuvný softwarový modul Trend Micro Email Encryption Client 5.0, který podporuje rozšířené e-mailové klienty a umožňuje „výkonným uživatelům“, kteří vyžadují maximální bezpečnost, šifrování od jednoho desktopu ke druhému. Tato hostovaná a klientská šifrovací řešení se dají kombinovat tak, aby poskytovala kompletní šifrovací funkce včetně šifrování podle daných politik na perimetru. Výsledkem je automatizované šifrování určitých typů obsahu a šifrování pro daného uživatele založené na klientu umožňující chránit obsah určitých e-mailů.

Řešení Trend Micro pro šifrování e-mailů umožňuje správu klíčů pro šifrování v prostředí internetu, která odstraňuje nároky na servery pro správu klíčů a administraci s ní spojenou. Vzhledem k tomu, že šifrování podle identity nevyžaduje žádné certifikáty, zákazníci se nemusí trápit se správou certifikátů, která často znehodnocuje technologii KPI.

„Podniky vyžadují řešení pro bezpečné šifrování e-mailů, které zajistí jejich soukromí a pomůže jim uvést svou komunikaci do souladu s legislativou,“ říká Punit Minocha, viceprezident Trend Micro pro vývoj podnikových řešení. „Jsme potěšeni tím, že můžeme našim zákazníkům nabídnout bezpečí a snadné použití technologie Identity-Based Encryption spolu s naší internetovou správou klíčů. Toto první řešení od Trend Micro je solidním základem budoucích rozšířených nabídek šifrovacích technologií.“

Trend Micro Email Encryption Client 5.0 podporuje oblíbené e-mailové klienty jako je Microsoft Outlook a Microsoft Outlook Express. E-mail může být zašifrován a odšifrován pomocí Trend Micro Email Encryption Client nebo mohou příjemci využít samostatně dodávanou prohlížečovou čtečku, kterou si mohou lokálně šifrovaný mail prohlédnout.

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?