Hlavní navigace

Trend Micro informuje: Pro lepší bezpečnost dětí a mladistvých v rámci Dne bezpečnějšího internetu

9. 2. 2009

[Tisková zpráva] Odborníci na IT bezpečnost nabízejí tipy pro bezpečné využívání internetu a podporují globální kampaně.

U příležitostí letošního Dne bezpečnějšího internetu („Safer Internet Day 2009“), kterým bude 10. únor 2009, si společnost Trend Micro (TSE:4704) dovoluje upozornit na zvláštní aspekt IT bezpečnosti: bezrizikové užívání internetu dětmi a mladistvými. Tento mezinárodní den globálních aktivit se poprvé uskutečnil v Evropské unii v roce 2004 a od té doby se koná vždy druhý čtvrtek v únoru. Společnost Trend Micro zabývající se zabezpečením obsahu už několik let podporuje kampaně spojené s tímto dnem a mnohokrát významně přispěla k úsilí zvýšit bezpečnost internetu.

Pro rodiče a vychovatele je často velmi obtížné dávat svým dětem ty správné rady. „Jsme bezpečnostními experty a naším úkolem je pomáhat řešit tyto problémy pomocí jednotlivých kampaní a partnerství,“ uvádí Lynette Owens z Trend Micro. „Jednou ze základních vizí Trend Micro je učinit z internetu bezpečnější místo. Zabýváme se zejména možnostmi, jak odstranit rizika, která hrozí z internetu dětem a mladistvým.“

Trend Micro proto zahájila kampaň „Internetová bezpečnost dětí a rodin“, kterou chce přispět k větší bezpečnosti dětí a mladistvých na internetu. Program poskytuje rodičům, vychovatelům a učitelům náměty, jak obrátit pozornost mladých uživatelů k internetovým hrozbám. Trend Micro navíc partnersky podporuje významné organizace, jako jsou Childnet International, ConnectSafly.org a Common Sense. Důležitou součástí kampaně jsou přednášky a informační schůzky ve školách.

Náměty pro bezpečné využívání internetu dětmi
U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2009 nabízí Trend Micro rodičům a vychovatelům důležité náměty týkající se toho, jak mohou jejich děti bezpečně využívat internet.

  • Sledujte a omezujte dobu využívání internetu: Rodinný počítač by měl být umístěn v hlavní místnosti, aby bylo možné sledovat chování dětí na internetu. Podle věku dětí je nezbytné regulovat dobu a čas, kdy mají děti k internetu přístup.
  • Povídejte si s dětmi o využívání internetu: zejména u malých dětí doporučuje Trend Micro rodičům sledovat oblíbené stránky svých dětí a rozhodnout, zda jsou vhodné pro děti daného věku.
  • Kontrolujte obsah a chraňte data: Pravidelné sledování oblíbených stránek vašich dětí přispěje k lepšímu porozumění obsahu a vyhodnocení jeho vhodnosti. Děti by měly být poučeny o tom, že by neměly na internetu zveřejňovat takové údaje, jako jsou adresy nebo telefonní čísla.
  • Zjišťujte, s kým se děti na internetu baví: Rodiče by měly být zejména na pozoru v případě, že jejich děti přicházejí na internetu do styku s cizími lidmi. Proto by měli s dětmi neustále hovořit o jejich aktivitách na internetu.
  • Zjišťujte nebezpečné webové stránky: Programy pro zjišťování důvěryhodnosti webových stránek, jako je například TrendProtect, umožňují kontrolovat bezpečnost stránek a varují před nakaženými stránkami, nebo stránkami, z nichž se šíří malware.
  • Využívejte URL filtry: Řešení pro zabezpečení IT, jako je Trend Micro Internet Security 2009, nabízejí URL filtry, které zamezují v přístupu na webové stránky s nevhodným obsahem.
  • Aktualizujte svůj bezpečnostní software: Ve svém počítači vždy mějte aktualizovanou verzi bezpečnostního softwaru, abyste ho mohli chránit před viry, spamem, spywarem a dalším malwarem.

Informace o současných bezpečnostních rizicích, jako jsou spamové vlny nebo malwarové útoky, naleznete na malwarovém TrendLabs Malware na této internetové adrese: http://blog.tren­dmicro.com/

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů