Hlavní navigace

Trend Micro o hrozbách: Bredolab na vzestupu

3. 9. 2009

[Tisková zpráva] Tato nová hrozba byla poprvé zaznamenána v květnu 2009 a nalezených a nahlášených binárních souborů Bredolab neustále přibývá.

21. srpna publikovali výzkumní pracovníci Trend Micro na blogu článek „Laptop Delivery Note Contains Malware“ (Dodací list k laptopu obsahuje malware), který přehledně shrnoval nedávnou sérii spamu se škodlivou přílohou, která se tváří jako faktura za nákup laptopu. Uvedená příloha ve skutečnosti spustí proces BKDR_BREDOLAB.AL, který otevře zadní dvířka a stáhne trojský kůň RENOS (trojské koně RENOS jsou známé nástroje pro stahování souborů a obvykle jsou maskovány jako falešné antiviry).

http://blog.tren­dmicro.com/lap­top-delivery-note-contains-malware/

Malware BREDOLAB si již upevňuje své pozice. Podle výzkumu Trend Micro zřejmě zločinci, kteří stojí za aktivitami běžně připisovanými kampani Zeus, vrhli do distribuce nový modul.

Jak říká manažer výzkumného programu Ivan Macalintal: „Očekáváme, že se tato hrozba postupem času ještě dále rozšíří a bude ztrpčovat život internetovým uživatelům po celém světě.“

Tento modul byl nazván Bredolab a jen v minulém týdnu zaznamenali výzkumní pracovníci Trend Micro několik nových variant tohoto malwaru, které byly zachyceny ve velkých kriminálních kampaních, jako jsou spamové kampaně pod hlavičkou UPS a DHL.

Do PC proniká pomocí útoků na slabá místa (např. PDF či SWF) z nebezpečných webových stránek a také přílohami, které jsou zasílané s nevyžádanou poštou. Jeho primární funkcí je stahování dalších programů a zpravidla je spojený s falešnými antiviry, rootkity, spamboty (jako je Cutwail) a dalšími nástroji pro krádež informací.

Jakmile je malware Bredolab aktivován, začne komunikovat se skrytou soupravou nástrojů pro správu, která automatizuje stahování, instalaci a spouštění programů na napadeném PC.

Naštěstí jsou již k dispozici nové technologie, které se těmto vzrůstajícím hrozbám dokáží postavit. Trend Micro Smart Protection Network ochrání den co den zákazníky před více než 1 miliardou hrozeb.

Řešení a doporučení Trend Micro
Trend Micro Smart Protection Network™ poskytuje zabezpečení na vyšší úrovni než tradiční přístupy. Blokuje nejnovější hrozby dřív, než se k vám dostanou. Infrastruktura Smart Protection Network, kterou využívají všechna řešení a služby Trend Micro, spojuje jedinečné technologie internetového cloudu a odlehčenou architekturu klienta a zajišťuje okamžitou automatickou ochranu.

Více informací o fungování infrastruktury Smart Protection Network naleznete na internetové adrese: http://us.tren­dmicro.com/us/tren­dwatch/core-technologies/smart-protection-network/

Hloubkový výzkum a analýza hrozeb Trend Micro viz: http://us.tren­dmicro.com/us/tren­dwatch/resear­ch-and-analysis/index.html

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Více informací o takových hrozbách naleznete na http://www.tren­dmicro.com/go/tren­dwatch.

Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Trend Micro je multinárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.com/

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku