Hlavní navigace

Trend Micro posiluje bezpečnost koncových bodů pomocí Intrusion Defense Firewall™

[Tisková zpráva] Pokročilé možnosti firewallu a systémů Host Intrusion Prevention pro OfficeScan™ 8.0 zastavují hrozby a brání zneužití koncových bodů

Cupertino, Kalifornie – 9. ledna 2008 – Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, ohlásila, že podnikové koncové body, které jsou výrazně vystaveny útokům a hrozbám, budou chráněny prostředky, které proaktivně blokují webové hrozby, pokusy hackerů a zneužití slabých míst. Zásuvný modul Intrusion Defense Firewall (IDF) pro OfficeScan 8.0 poskytuje koncovým bodům možnosti, jimiž na síťové úrovni disponují systémy HIPS (Host Intrusion Prevention System). Pomocí IDF je škodlivá síťová komunikace přerušena ihned na koncovém bodě ještě před tím, než má šanci proniknout do sítí a poškodit uživatele.

Zabezpečení mobilních zaměstnanců má v podnicích všech velikostí vysokou prioritu; bezpečnostní potřeby koncových bodů jsou navíc komplexní a rozmanité. Zaměstnanci připojují své notebooky do různých bezdrátových sítí, kde již nejsou chráněny deštníkem bezpečnostních opatření mateřské podnikové sítě. Bez tradičních prostředků podnikového zabezpečení, jako jsou firewally či systémy pro ochranu internetových brán před malwarem a průniky, jsou koncové body vystaveny vnějším bezpečnostním hrozbám, které je mohou narušit a rozšířit se přes ně do celé podnikové sítě.

Intrusion Defense Firewall, zásuvný modul pro OfficeScan 8.0 (bezpečnostní řešení Trend Micro pro podnikové koncové body), chrání slabá místa okamžitě poté, co jsou objevena. Podnikové koncové body jsou chráněny ještě před tím, než jsou aplikovány bezpečnostní záplaty. Instalace je rychlá a jednoduchá – IT administrátoři nainstalují zásuvný modul do architektury OfficeScan 8.0 s minimálními nároky na čas a náklady.

Intrusion Defense Firewall kombinuje technologii bezstavového firewallového prověřování inspekce s hloubkovým prověřováním na úrovni paketů, jímž sleduje příchozí a odchozí síťovou komunikaci. Tím brání průniku škodlivého a potenciálně nebezpečného obsahu do operačního systému a společných aplikací s cílem jejich narušení a vyřazení z provozu, čímž zajišťuje potřebnou stabilitu systémů a produktivitu uživatele. Pro ochranu původních aplikací a systémů mohou administrátoři nasadit i vlastní filtry přizpůsobené jejich specifickému prostředí.

„Ať už jsou zaměstnanci v kanceláři nebo v terénu, potřebují mít přístup přes síť své společnosti k e-mailovým a webovým aplikací, které potřebují ke své práci,“ řekl Tom Miller, globální viceprezident a generální manažer obchodního útvaru Trend Micro zaměřeného na podnikové zákazníky. „Současně s tím chtějí IT manažeři mít k dispozici bezpečnostní řešení, která jsou efektivní a dají se snadno a rychle nasadit, monitorovat a spravovat. Díky architektuře zásuvných modulů OfficeScan 8.0 mohou do svého síťového prostředí přidat a řídit ty nejnovější, přizpůsobitelné bezpečnostní funkce.”

„Už dnes blokujeme útoky a chráníme naše datová centra před zneužitím slabých míst; nyní přidáním proaktivní HIPS technologie poskytované zásuvným modulem Intrusion Defense Firewall pro OfficeScan můžeme tuto ochranu rozšířit na zbývající koncové body,“ uvedla Patricia Long, viceprezidentka CitiStreet pro korporátní bezpečnost. „Byl to logický krok a společnost Trend Micro nám jej velmi zjednodušila.“

Ceny a dostupnost pro Severní Ameriku
Zásuvný modul Intrusion Defense Firewall pro OfficeScan 8.0 je dostupný na objednání. Ceny na jednoho uživatele se liší podle počtu pracovních míst, přičemž s rostoucím počtem míst klesají. Pro rozmezí 501 až 1000 pracovních míst stojí zásuvný modul Intrusion Defense Firewall plug-in 16,17 USD na jednoho uživatele.

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Sleva na dítě a manželku pro OSVČ je zpět. Ale..

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna