Hlavní navigace

Trend Micro posiluje bezpečnost koncových bodů pomocí Intrusion Defense Firewall™

8. 1. 2008

[Tisková zpráva] Pokročilé možnosti firewallu a systémů Host Intrusion Prevention pro OfficeScan™ 8.0 zastavují hrozby a brání zneužití koncových bodů

Cupertino, Kalifornie – 9. ledna 2008 – Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, ohlásila, že podnikové koncové body, které jsou výrazně vystaveny útokům a hrozbám, budou chráněny prostředky, které proaktivně blokují webové hrozby, pokusy hackerů a zneužití slabých míst. Zásuvný modul Intrusion Defense Firewall (IDF) pro OfficeScan 8.0 poskytuje koncovým bodům možnosti, jimiž na síťové úrovni disponují systémy HIPS (Host Intrusion Prevention System). Pomocí IDF je škodlivá síťová komunikace přerušena ihned na koncovém bodě ještě před tím, než má šanci proniknout do sítí a poškodit uživatele.

Zabezpečení mobilních zaměstnanců má v podnicích všech velikostí vysokou prioritu; bezpečnostní potřeby koncových bodů jsou navíc komplexní a rozmanité. Zaměstnanci připojují své notebooky do různých bezdrátových sítí, kde již nejsou chráněny deštníkem bezpečnostních opatření mateřské podnikové sítě. Bez tradičních prostředků podnikového zabezpečení, jako jsou firewally či systémy pro ochranu internetových brán před malwarem a průniky, jsou koncové body vystaveny vnějším bezpečnostním hrozbám, které je mohou narušit a rozšířit se přes ně do celé podnikové sítě.

Intrusion Defense Firewall, zásuvný modul pro OfficeScan 8.0 (bezpečnostní řešení Trend Micro pro podnikové koncové body), chrání slabá místa okamžitě poté, co jsou objevena. Podnikové koncové body jsou chráněny ještě před tím, než jsou aplikovány bezpečnostní záplaty. Instalace je rychlá a jednoduchá – IT administrátoři nainstalují zásuvný modul do architektury OfficeScan 8.0 s minimálními nároky na čas a náklady.

Intrusion Defense Firewall kombinuje technologii bezstavového firewallového prověřování inspekce s hloubkovým prověřováním na úrovni paketů, jímž sleduje příchozí a odchozí síťovou komunikaci. Tím brání průniku škodlivého a potenciálně nebezpečného obsahu do operačního systému a společných aplikací s cílem jejich narušení a vyřazení z provozu, čímž zajišťuje potřebnou stabilitu systémů a produktivitu uživatele. Pro ochranu původních aplikací a systémů mohou administrátoři nasadit i vlastní filtry přizpůsobené jejich specifickému prostředí.

„Ať už jsou zaměstnanci v kanceláři nebo v terénu, potřebují mít přístup přes síť své společnosti k e-mailovým a webovým aplikací, které potřebují ke své práci,“ řekl Tom Miller, globální viceprezident a generální manažer obchodního útvaru Trend Micro zaměřeného na podnikové zákazníky. „Současně s tím chtějí IT manažeři mít k dispozici bezpečnostní řešení, která jsou efektivní a dají se snadno a rychle nasadit, monitorovat a spravovat. Díky architektuře zásuvných modulů OfficeScan 8.0 mohou do svého síťového prostředí přidat a řídit ty nejnovější, přizpůsobitelné bezpečnostní funkce.”

„Už dnes blokujeme útoky a chráníme naše datová centra před zneužitím slabých míst; nyní přidáním proaktivní HIPS technologie poskytované zásuvným modulem Intrusion Defense Firewall pro OfficeScan můžeme tuto ochranu rozšířit na zbývající koncové body,“ uvedla Patricia Long, viceprezidentka CitiStreet pro korporátní bezpečnost. „Byl to logický krok a společnost Trend Micro nám jej velmi zjednodušila.“

Ceny a dostupnost pro Severní Ameriku
Zásuvný modul Intrusion Defense Firewall pro OfficeScan 8.0 je dostupný na objednání. Ceny na jednoho uživatele se liší podle počtu pracovních míst, přičemž s rostoucím počtem míst klesají. Pro rozmezí 501 až 1000 pracovních míst stojí zásuvný modul Intrusion Defense Firewall plug-in 16,17 USD na jednoho uživatele.

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo