Hlavní navigace

Trend Micro rozšiřuje portfolio řešení pro šifrování e-mailů o produkt pro podnikové internetové brány

27. 11. 2008

[Tisková zpráva] Trend Micro Email Encryption Gateway umožňuje podnikům zachování soukromí při posílání e-mailů a zajišťuje soulad s legislativou. Funkce IBE (Identity-Based Encryption) snižuje provozní nároky tradiční technologie PKI (Public Key Infrastructure).

Cupertino, Kalifornie – 25. listopadu 2008 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, rozšířila svou produktovou řadu pro šifrování e-mailů uvedením Trend Micro™ Email Encryption Gateway 5.0. Nejnovější řešení pomáhá středním a velkým podnikům šifrovat e-mailovou komunikaci na internetové bráně.

Konvenční technologie pro šifrování e-mailů jsou obvykle komplikované a těžkopádné a jejich provoz časově náročný. Před tím, než je možné odesílat a přijímat šifrované e-maily, obvykle vyžadují registraci předem a následnou distribuci certifikátů. Trend Micro Email Encryption využívá funkci IBE (Identity-Based Encryption) spolu se správou šifrovacích klíčů provozovanou v prostředí internetu. Tak je možné odbourat zátěž podnikového IT plynoucí z registrace předem, správy klíčů a administrace, které ztěžují provoz technologie PKI.

Internetové e-maily postrádají zabezpečení a na různých místech své cesty od odesílatele k příjemci jsou vystaveny nebezpečí zneužití. Zneužitá e-mailová komunikace může mít za následek mimo jiné poškozenou reputaci podniku a ztrátu intelektuálního vlastnictví. Podniky navíc potřebují šifrovat své e-maily proto, aby vyhověly požadavkům na soulad s legislativou, které jsou součástí státních a oborových zákonů či vyhlášek, jako jsou PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), UK Data Protection Act, Gramm-Leach-Bliley Act (GLBA), US HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) atd.

„E-mail je prvořadá forma komunikace a bezpečný e-mail je nezbytným předpokladem zajištění a udržení souladu s legislativou, soukromí a datové integrity. Zneužité e-maily mohou mít katastrofické následky,“ uvedl Charles Kolodgy, ředitel pro průzkum trhu s bezpečnostními produkty společnosti IDC. „Aby byly zabezpečené e-maily použitelné v praxi, musí mít jednoduchou administraci a nesmí vyžadovat od uživatelů změnu jejich pracovních návyků. Trend Micro dosáhla těchto cílů díky funkci Identity-Based Encryption a tím, že nabídla produkt použitelný na internetové bráně, rozšířila dosah a přitažlivost své nabídky na trhu.“

Trend Micro Email Encryption Gateway lze integrovat s řešeními Trend Micro pro zabezpečení zpráv provozovanými na internetové bráně, jako jsou Trend Micro InterScan™ Messaging Security Suite 7.0 nebo InterScan™ Messaging Security Virtual Appliance 7.0 a poskytovat tak rozsáhlé zabezpečení obsahu a šifrovací řešení. Nový produkt také spolupracuje s řešením od jiných dodavatelů zabezpečení e-mailů na bráně tím, že poskytuje obsáhlé služby pro šifrování a dešifrování e-mailů na internetové bráně.

Portfolio řešení Trend Micro pro šifrování e-mailů založené na technologii získané akvizicí firmy Identum v lednu 2008 nyní může poskytovat služby pro šifrování e-mailů na různých místech:

  • Trend Micro™ Email Encryption Gateway 5.0 pro šifrování e-mailů na bráně,
  • Trend Micro™ Email Encryption Client 5.0 for šifrování e-mailů posílaných mezi desktopy,
  • Email Encryption for InterScan™ Hosted Messaging Security pro hostované šifrování e-mailů.

„E-maily je pro dnešní podniky kriticky důležitým prvkem komunikace a zabezpečené e-maily udržují podniky při životě,“ řekl Punit Minocha, viceprezident Trend Micro pro oblast ochrany dat rozvíjejících se podniků. „Jsme potěšeni tím, že můžeme nabídnout kompletní, snadno použitelné řešení pro šifrování e-mailů – na desktopu, na bráně nebo jako hostovanou službu. Rozšíření našeho portfolia o prostředky pro šifrování e-mailů na internetové bráně poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a zlepšené možnosti jak vyhovět požadavkům na soulad s legislativou.“

Trend Micro Email Encryption Gateway 5.0 běží v prostředích VMWare ESX 3.x a ESXi 3.x. Zašifrované e-maily mohou být dešifrovány pomocí Trend Micro Email Encryption Client, nebo mohou příjemci využít volitelnou čtečku provozovanou v prostředí browseru a prohlížet šifrované e-maily bez instalace jakéhokoli softwaru.

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení