Hlavní navigace

Trend Micro™ vylepšuje svůj bezpečnostní software NeatSuite™ o nové možnosti centrální správy

25. 3. 2008

[Tisková zpráva] Trend Micro Control Manager™ 5.0, jedinečná webová vícevrstvá řídicí konzola, nabízí zvýšenou flexibilitu, snadné použití a možnosti úprav podle přání zákazníků

Cupertino, Kalifornie – 19. března 2008 – Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, rozšířila svou webovou konzolu Trend Micro Control Manager pro centrální správu bezpečnostních řešení o nové funkce. Ty dále zvýší efektivitu bezpečnostního softwaru NeatSuite při poskytování vícevrstvé a víceúčelové ochrany před intenzivními útoky kybergangů a webovými hrozbami. Tato vylepšení jsou implementována do verze Trend Micro Control Manager 5.0.

Uživatelé verze 5.0 pracujícím jak s NeatSuite Standard (pro středně velké společnosti), tak s NeatSuite Advanced (pro velké podniky) zjednoduší administraci, zlepší bezpečnost, zvýší škálovatelnost a sníží počet asistencí zaměstnanců IT oddělení přímo u koncových uživatelů. Trend Micro Control Manager umožní zákazníkům:

  • Zjednodušit administraci díky prověřené webové konzoli a integrovanému agentu. Tento bezagentový model řízení odstraňuje potřebu upgradu agentů, čímž se zmenší počet návštěv zaměstnanců IT oddělení na pracovištích koncových uživatelů.
  • Zlepšit bezpečnost prostřednictvím řízení uživatelského přístupu založeného na rolích, jedinou přihlašovací procedurou a automatizované správy licencí u všech bezpečnostních produktů.
  • Zlepšit škálovatelnost prostřednictvím vícevrstvého modelu správy, který decentralizuje řízení na regionální zaměstnance IT a zároveň poskytovat centralizovanou správu z ústředí.
  • Vytvářet lepší výstupní sestavy a žurnály díky zlepšeným možnostem reportingu, mezi něž patří nové ad-hoc dotazy na zobrazení dat podle produktů a událostí a schopnost vytvářet šablony.

„Trend Micro Control Manager vždy usnadňoval předávání výsledků vedení a je perfektním doplňkem produktů spadajících do naší sady NeatSuite Advanced,“ řekl Michael Draeger, člen technické IT podpory společnosti Silgan Containers, Inc. „Nejnovější vydání je rozšířené o možnost vytvářet přizpůsobitelné šablony zpráv a schémata a grafy v reálném čase. Tyto funkce nejen zlepšují tvorbu výstupních sestav, ale nabízejí mi intuitivnější a informativnější přehled o stavu zabezpečení v reálném čase. Krátce řečeno, Control Manager minimalizuje dobu potřebnou k řízení bezpečnosti, což má v naší společnosti pozitivní vliv na snížení celkových nákladů.“

Podle nedávno vydané Zprávy a předpovědi o hrozbách narostl mezi roky 2005 a 2007 počet webových hrozeb o hrozivých 1600 procent. Titulky v novinách a časopisech si všímají, jak se kyberzločincům daří budovat podzemní ekonomiku, která šíří spam, viry, phishing a malware. Minulý rok byly webové stránky jedné univerzity a jednoho kalifornského okresu napadeny zdrojovým kódem, který buď vedl na pornografické webové stránky nebo na stránky, odkud byl automaticky stahován další malware. Také uživatelé jedněch předních stránek nabízejících pracovní příležitosti byli vystaveni riziku poté, co útočník zneužil seznamy pracovních míst vystavené na webových stránkách společnosti. Výsledkem byla ztráta času, peněz a důvěryhodnosti.

„Kyberzločinci si přijdou na pěkné peníze na úkor podniků, pro něž jsou data, sítě, produktivita pracovníků a důvěra zákazníků životně důležitými aktivy. Byli jsme svědky situací, kdy společnostem vinou hackerů unikla čísla kreditních karet miliónů zákazníků – z finančního hlediska jde o zničující situace, ale ještě horší je to z hlediska důvěryhodnosti takové společnosti,“ uvedl Tom Miller, globální viceprezident Trend Micro a generální manažer Enterprise Business Unit. „NeatSuite Standard a NeatSuite Advanced představují plně integrovaná centrálně spravovaná bezpečnostní řešení fungující v celém podniku od internetových bran ke koncovým zařízením. Tato řešení znamenají pro společnosti účinnou výbavu pro bitvu na dnešním poli internetových hrozeb. Tyto softwarové sady dnes obsahují i Trend Micro Control Manager 5.0, díky němuž mohou naši zákazníci využívat nejjednodušší a nejefektivnější způsob řízení jejich bezpečnosti.“

O produktu Trend Micro Control Manager 5.0
Trend Micro Control Manager je jednoduchá, škálovatelná řídicí konzola, která podnikům snižuje celkové náklady na vlastnictví a bezproblémově se integruje se všemi produkty dodávanými v sadách NeatSuite Standard a NeatSuite Advanced. Zákazníci řídí svou bezpečnostní infrastrukturu centralizovanou administrací. Bezpečnostní aktualizace, záplaty, politiky pro prevenci před epidemiemi a koordinované reakce – vše se realizuje z jednoho webového „centrálního příkazového střediska“. Jeho vícevrstvá, webová řídicí struktura umožňuje snadnou konsolidaci, provoz a správu.

O produktech NeatSuite Standard a NeatSuite Advanced
NeatSuite Standard pomáhá středně velkým podnikům snížit administrativní režii díky centrální správě, zjednodušenému provozu a možnosti vytvářet bezpečnostní politiky. Řešení nabízí kompletní zabezpečení brány prostřednictvím Trend Micro InterScan™ VirusWall™. NeatSuite Advanced pro velké podniky poskytuje škálovatelnost a výkonnost produktů InterScan Messaging Security Suite a InterScan™ Web Security Suite a prostřednictvím Trend Micro Control Manager i stejnou centralizovanou správu a reporting. To umožňuje zákazníkům efektivně řídit a chránit velké sítě s mnoha pracovními místy. NeatSuite Advanced také obsahuje rozsáhlé možnosti konfigurace umožňující flexibilní a jemné nastavení bezpečnostních politik.

Pricing & Availability
NeatSuite Standard i NeatSuite Advanced s Trend Micro Control Manager 5.0 jsou k dispozici okamžitě. Ceny na uživatele se liší podle počtu uživatelů, přičemž s rostoucím počtem klesají.

Více informací naleznete na: http://emea.tren­dmicro.com/eme­a/products/en­terprise/control-manager/

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

DigiZone.cz: Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Loewe Bild 7.55: To nejlepší, co je k mání

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka