Hlavní navigace

Trend Micro zastavuje webové hrozby pomocí bezpečnostního řešení pro podnikové desktopy

[Tisková zpráva] CUPERTINO, Kalifornie — 11.června 2007 — Společnost Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader na trhu síťového antivirového softwaru, softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, ohlásila dostupnost nejnovějšího vydání svého bezpečnostního řešení Trend Micro™ OfficeScan™ 8.0 pro podnikové desktopy.

Jde o první podnikové řešení, jehož součástí se stala nová technologie pro vyhodnocování reputace webů, a také první bezpečnostní řešení pro podnikové desktopy, které získalo certifikát Microsoft™ Windows Vista. Řešení poskytuje důkladnější ochranu proti webovým hrozbám prostřednictvím funkce Web Security Rating a vylepšené antispywarové technologie.

OfficeScan 8.0 poskytuje podnikům výkonnou ochrannou vrstvu proti mnoha různým typům útoků včetně souborového malwaru, spywaru, virům, rootkitům a síťových útoků, jako je hacking. OfficeScan 8.0 rozšiřuje ochranu i pro mobilní uživatele, kteří se připojují k internetu ze vzdálených lokalit, jako jsou letiště, hotely nebo kavárny, za hranicemi podnikové sítě, přičemž využívá novátorskou technologii pro ochranu před webovými útoky. Nová technologie chrání koncové body před přístupem na webové stránky spojené s malwarem. Využívá přitom dynamické vyhodnocování reputace individuálních DNS-domén.

Vedle nových technologických vylepšení Trend Micro s potěšením oznamuje, že Trend Micro OfficeScan 8.0 nedávno získal certifikaci pro provoz v prostředí Microsoft Vista. Tím Trend Micro znovu potvrzuje svůj záměr poskytovat bezpečnostní ochranu a klid v duši podnikům, které plánují přechod na nový operační systém Microsoftu.

„Podnikové koncové body jsou stále mobilnější – například počet notebooků již v mnoha korporacích překonal počet desktopových počítačů. Je zřejmé, že zvýšená mobilita kombinovaná se stále větší propracovaností webových hrozeb vyžaduje, aby se podniky podívaly na to, jak je jejich bezpečnost vynucována, poněkud odlišně než dříve,“ řekl Max Cheng, generální manažer Trend Micro pro obchod s velkými podniky. „Trend Micro OfficeScan rozšiřuje zabezpečení i za hranice podnikové sítě a poskytuje dynamickou, inovativní ochranu proti webovým hrozbám.“

Nasazování bezpečnostních řešení může být pro podniky významným úkolem, zejména jde-li o nasazení u velkého počtu klientů. Společnost Trend Micro se snaží těmto požadavkům vyjít vstříc a dále vylepšila OfficeScan o architekturu rozšiřitelnou o zásuvné moduly. Tato architektura umožňuje snadné nasazení přídavných nových funkcí na instalované klienty bez toho, aby bylo nutné pro redistribuci nebo reinstalaci OfficeScan využívat specializovaného administrátora. To pak podnikům umožňuje účinně udržovat zabezpečení koncových bodů pomocí nejaktuálněji dostupné technologie OfficeScan.

OfficeScan je klíčovou komponentou strategie Trend Micro pro ochranu podniků (Trend Micro Enterprise Protection Strategy). Tato strategie propojuje OfficeScan s jinými řešeními a poskytuje hluboce vrstvenou ochranu proti komplexním útokům přicházejícím jak přes e-mail, tak přes web. Strategie je jedním z nejefektivnějších rámců pro bezpečnostní řešení dostupných dnešním velkým podnikům a zabezpečujících každý koncový bod sítě od brány po desktop. Všechny produkty zahrnuté do Enterprise Protection Strategy jsou centrálně řízeny prostřednictvím softwaru Trend Micro Control Manager™ s cílem koordinovat obranu před síťovými a webovými hrozbami.

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Root.cz: Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Firefox hodí za rok přes palubu stará rozšíření

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují