Hlavní navigace

Trh Business Intelligence vzrostl v ČR v roce 2005 o 3,2%

31. 10. 2006

[Tisková zpráva] Praha, 30. října 2006 – Již čtvrtý ročník konference IDC Business Intelligence Roadshow 2006 přivítal 26. října 2006 v Hotelu Ambassador – Zlatá Husa v Praze více než sto odborníků na oblast Business Intelligence (BI) z řad koncových uživatelů a zabýval se aktuálními trendy v této oblasti, možnostmi a stupni využití BI, zlepšováním podnikových procesů, navratností investic do systémů zlepšovaní kvality podnikových informací, optimalizací datových toků, podnikovou integrací dat a řízením IT projektů, budoucností BI a data warehousingu a v neposlední řadě i otázkami zabezpečení podnikových informací.

„Když se podíváme na výdaje za Business Intelligence a analytické softwarové aplikace v České republice, tak v roce 2005 se jednalo o částku 20,58 miliónu dolarů. To představuje 3,2procentní meziroční nárůst, což je poměrně zdrženlivý výsledek proti jiným technologickým oblastem,“ řekl programový manažer pro softwarové trhy v IDC CEMA Thomas Vavra. „IDC přesto očekává, že se tento růst v příštích letech zrychlí, s tím jak se více společností bude snažit maximalizovat užitek z investic do systémů ERP jejich rozšiřováním o Business Intelligence řešení.“

Průzkumy IDC ukazují, že střední a velké firmy kladou stále větší důraz na hodnocení výkonnosti společnosti, což potvrzuje i upřednostnění BI řešení zástupci CIO z celé střední a východní Evropy. Jednoduše řečeno, CIO se v současné době soustředí na projekty, které přispívají k celkovému rozvoji firmy. A právě BI jim nabízí nejen přehledné informace o míře růstu, ale také čitelnost procesů, které stojí za tímto růstem.

BI řešení se jako první prosazují v odvětvích finančních služeb a telekomunikací. Dalšími odvětvími, kde se BI řešení také rychle zavádějí, jsou technické služby a výroba. IDC očekává, že prosazování bude pokračovat a rozšíří se i do dalších odvětví.

Ve střední a východní Evropě zavádějí analytická řešení obvykle jako první největší korporace, protože právě v těchto firmách s obrovským množstvím zaměstnanců a mnoha odlišnými, často roztříštěnými procesy je největší prostor pro neefektivitu. Právě takové firmy mohou očekávat okamžitý užitek z BI řešení. Menší firmy zavádějí tato řešení až v pozdějších fázích. Mohou se tak učit od větších společností, které už tato řešení zavedly před nimi.

Z řešení, které před lety sloužilo ke zprostředkování statických údajů pro manažery, se stal dynamický nástroj užitečný v rámci organizací hned ve více úrovních  – průběžně a efektivně dodává informace tam, kde jsou nejvíce potřeba. Prozíravé firmy zužitkují této pružnosti a bezprostředně ji využívají k vlastnímu rozvoji.

"Hlavním cílem tzv. informační demokracie prezentované firmou Hyperion Solution Corporation, předním globálním výrobcem softwaru pro Business Performance Management, je zajistit dostatečný přehled všem důležitým článkům v rámci firmy. Se softwarem společnosti Hyperion můžete shromažďovat, třídit i vyhodnotit informace a následně je distribuovat v rámci firmy pomocí bohatého a jednotného pracovního prostředí, které činí Business Performance Management snazší a výkonnější než tomu bylo doposud. Součástí této nabídky jsou jak BI řešení, tak i finanční aplikace, které zahrnují plánování, přehled výsledků a konsolidaci,” řekl Thomas Giesecke, ředitel pro CEE region ve společnosti Hyperion, a dodal: „Zatímco převážná část českých TOP 100 firem již BI zavedla, mnoho jich pro své plánování stále využívá řešení, která jsou neslučitelná, nedostatečně zabezpečená a založená na bázi tabulkových procesorů. Informační demokracie může být dalším krokem k dosažení komplexního Business Performance Management řešení.

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání