Hlavní navigace

Tři novinky Canon imagePROGRAF posouvají velkoformátový tisk na vyšší úroveň

19. 3. 2010

[Tisková zpráva] Novinky velkoformátového tisku 44” Canon imagePROGRAF iPF8300 a 24” imagePROGRAF iPF6350 a iPF6300 jsou primárně určeny pro profesionální tisk fotografií a grafiky. Nový 12-ti barevný pigmentový inkoust LUCIA EX zaručuje vynikající kvalitu tisku. Rozšířená podpora řešení třetích stran.

PRAHA, 18. března 2010 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, uvedl tři nové modely velkoformátových tiskáren řady imagePROGRAF – 44” (1117mm/B0+) Canon imagePROGRAF iPF8300 a 24” (610mm/A1) imagePROGRAF iPF6350 a iPF6300. Tiskárny byly vyrobeny s ohledem na vysoké kvalitativní požadavky profesionálních uživatelů. Nový 12-ti barevný pigmentový inkoust LUCIA EX poskytuje nejšírší barevný prostor na trhu tiskáren s inkoustem na vodní bázi a vysokou přesnost tisku.

Canon vyvinul 12-ti barevný pigmentový inkoust LUCIA EX a reagoval tím na rostoucí poptávku po špičkové kvalitě velkoformátového tisku. Ve srovnání s předchozí řadou imagePROGRAF iPFx100 nabízejí nové modely až o 20 % širší barevný prostor. Nový inkoust využívá polymery zajišťující vyšší odolnost vůči poškrábání a blednutí barev. Výsledkem je také další redukce bronzingu a metamerie. Vyšší denzita černé barvy umožňuje tisk většího množství detailů v oblastí stínů na fotografiích. Zvýšení mechanické pevnosti tiskáren přináší přesnější umístění tiskového bodu a následně tak i vyšší přesnost tisku textu či větší uniformitu barevných ploch.

Nové tiskárny imagePROGRAF nabízí kompatibilitu s RIPy (Rastr image processor) předních firem v oboru – CGS, ColorGATE, EFI, PosterJet, GMG, ONYX Graphics a SCP. Uživatelům to přináší mimořádnou kvalitu tisku bez nutnosti změny stávajícího workflow.

Canon dále rozšířil možnosti svých tiskáren a vyvinul Media Configuration Tool, se kterým mohou uživatelé používat nejen originální média Canon, ale také dosáhnout špičkové kvality při využití materiálů třetích stran. ICC profily pro materiály předních výrobců včetně společností Hahnemühle, Ilford a Sihl jsou k dispozici ke stažení na jejich internetových stránkách.

Přesnou kalibraci barev zaručuje vlastní výkonný multi-sensor. Denzitometrické nastavení barev zajistí shodu mezi tiskovými hlavami či tiskárnami a zabezpečí tak špičkovou kvalitu barev. Kalibraci lze snadno provést z ovládacího panelu a celý proces dokončit během deseti minut.

Nové tiskárny s inkoustem LUCIA EX používají při tisku dvě tiskové hlavy. Tisková hlava obsahuje 2560 trysek pro každou z barev. Technologie tiskových hlav FINE umožňuje tiskárnám imagePROGRAF používat nejnižší rozlišení 1200×1200 dpi a maximální rozlišení 2400×1200 dpi díky přesné velikosti kapek inkoustu se stálým objemem 4 pikolitry.

Tiskárny Canon iPF8300 a iPF6350 jsou vybaveny 80GB pevným diskem a umožňují tak tisk do schránky a následný tisk více kopií přímo z tiskárny. Standardní součástí dodávky je 10/100/1000 Ethernet a USB 2.0 rozhraní a automatická řezačka s dvojicí rotačních nožů pro vyšší produktivitu.

Martin Lucký, manažer velkoformátového tisku Canon CZ, dodává: „U novinek představujeme řadu inovací, které vychází z požadavků zákazníků zjištěných během průzkumu v uplynulých dvou letech. Zákazníkům nabízíme zvýšení produktivity, snížení nákladů a výjimečnou kvalitu tisku.“

Nové modely imagePROGRAF budou v Evropě k dispozici od 1. dubna 2010.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty