Hlavní navigace

Technická univerzita v Liberci se zapojila do evropského internetového projektu

29. 9. 2010

[Tisková zpráva] 29. září 2010 Liberec – Technická univerzita v Liberci se jako jedna ze tří evropských univerzit účastní unikátního projektu, který vznikl v rámci spolupráce vzdělávacího výměnného programu ERASMUS a neziskové organizace EURid spravující internetovou doménu nejvyšší úrovně .eu. Zahraniční studenti, kteří přijíždí studovat do Liberce mají možnost zdarma získat roční registraci vlastní domény .eu a roční pronájem webového prostoru, v němž mohou provozovat své internetové stránky. Stejnou možnost mají i čeští studenti liberecké univerzity, kteří budou tento rok v rámci programu ERASMUS studovat na některé z evropských univerzit – stačí, aby vyplnili elektronický formulář a zaslali jej EURidu.

Program ERASMUS funguje na českých vysokých školách více než deset let a mezi studenty i pedagogy představuje jednu z nejvyužívanějších možností studia a práce v zahraničí. Jeho propojení s iniciativou EURid mu ale navíc dává zajímavou přidanou hodnotu v podobě podpory prestiže samotných univerzit.

„Internet patří k nejoblíbenějším prostředkům komunikace mezi studenty a věříme, že možnost získat vlastní internetové stránky využijí i k zaznamenávání svých zkušeností ze studia v Liberci, a přispějí tak ke zvýšení povědomí o naší univerzitě na celoevropské úrovni,“ říká tisková mluvčí Technické univerzity v Liberci Jana Kočárková. Dodala, že ročně vyjíždí v rámci programu ERASMUS na studijní a pracovní pobyty zhruba 150 studentů. „Pokud se zvýší komunikace mezi studenty a vzájemná informovanost, dá se předpokládat, že to bude mít pozitivní vliv na mobilitu českých studentů,“ dodala Kočárková.

Ve středu 29. září se EURid zúčastní setkání se studenty programu ERASMUS organizovaného TUL a seznámí je s touto iniciativou a poskytne jim bezplatný balíček „.eu“. Studenti k doméně .eu na rok získají také tři e-mailové účty s kapacitou 2 GB, datově neomezený hosting pro uložení internetových stránek, antivirové a antispamové řešení a speciální nástroje pro jednoduché vytvoření a zprovoznění osobních internetových stránek či blogu. Pro studenty, kteří si doménu zaregistrují, je také připravena losovací soutěž o iPod Touch.

„Vřele vítám tuto iniciativu EURidu, organizace, která stojí za úspěchem domény.eu. Používání webové stránky nebo emailové adresy pod doménou .eu je silným znakem evropské identity: napříč státy našeho kontinentu sdílí všichni Evropané společné hodnoty, které mají své místo také v digitálním světě. Jsem přesvědčena, že mladá a dynamická generace zastoupená mimo jiné i v programu ERASMUS může nejlépe šířit tyto myšlenky,“ doplnila Neelie Kroesová, viceprezidentka Evropské komise a evropská komisařka pro digitální agendu.

O .eu a sdružení EURid Doména .eu se řadí mezi deset největších internetových domén nejvyšší úrovně na světě a spojuje 500 milionů lidí v 27 zemín EU v jednu internetovou identitu. Více než 3 miliony jmen s .eu byly zaregistrovány od spuštění registrací v roce 2005. Mnoho společností užívá webové stránky .eu jako praktické řešení pro vyjádření zřetelné evropské identity, včetně Bridgestone, Century 21, Hyundai, MAN Group, Microsoft a UniCredit Group.

EURid je neziskovou organizací, kterou Evropská komise vybrala, aby spravovala doménu nejvyšší úrovně .eu. EURid spolupracuje s více než 850 akreditovanými registrátory a poskytuje podporu v 23 oficiálních jazycích EU. EURid má centrálu v Bruselu (Belgie) a regionální pobočky v Praze (ČR), Pise (Itálie) a Stockholmu (Švédsko). Více informací na http://www.eu­rid.eu.

O TUL
Technická univerzita v Liberci (TUL) zahajuje svůj 57. akademický rok. V současné době má šest fakult a dva vysokoškolské ústavy. O studium na liberecké univerzitě je trvalý zájem. Letos se do prvních ročníků zapsalo 3260 uchazečů. Celkem studuje na TUL zhruba 10 tisíc studentů. TUL spojuje formy technického a univerzitního vzdělání a nabízí široké spektrum vzdělání v klasických technických, přírodovědných, humanitních, ale také v uměleckých a mezioborových studijních oborech. Má velmi dobře vybavené laboratoře a dobré podmínky pro další rozvoj vědy na půdě univerzity. Díky státní dotaci buduje nové výzkumné „Centrum pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace“ a do nákupu špičkových přístrojů bude investovat stomilionové částky. To znamená další zkvalitnění vědecké práce a výzkumu, do kterých se zapojí i studenti. TUL má ale také kvalitní týmy humanitně orientovaných vědeckých pracovníků.

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte