Hlavní navigace

TÜV potvrzuje vysokou kvalitu bezpečnostního softwaru Norton

30. 1. 2007

[Tisková zpráva] Mnichov, 18. ledna 2007 – Uživatelé aplikací Norton Internet Security 2007 a Norton Antivirus 2007 mají jistotu, že ve svých počítačích mají ověřenou kvalitu. Technická inspekční agentura (TÜV) v německé spolkové zemi Sársko oběma programům oficiálně udělila „Certifikaci TÜV pro antivirovou ochranu“ a „Certifikaci TÜV pro bezpečnostní sadu“. V rámci procesu schvalování byl software podroben rozsáhlým testům, které prováděli nezávislí experti ve společnosti tekit Consult GmbH.

Bezpečnostní programy Norton Internet Security 2007 a Norton Antivirus 2007 prošly přísným podrobným testováním ve společnosti tekit Consult GmbH/TÜV Saarland, které prověřilo jejich účinnost. V rámci testování byl simulován každodenní provoz v síti s přístupem k Internetu a oba produkty musely identifikovat a odstranit širokou řadu škodlivých programů. Jako standard byl použit aktuální referenční seznam počítačových virů rozšířených v Internetu (tak zvaný „wild list“): oba programy zaznamenaly 100% úspěšnost.

Kromě ověření funkcí vyhledávání virů musela sada Norton Internet Security 2007 odrážet různé typy útoků hackerů, zjišťovat a blokovat phishingové weby a ovládat přístup nainstalovaného softwaru do sítě. Sada programů všechny tyto požadavky úspěšně splnila. Software poskytuje maximální zabezpečení dokonce i při výchozím nastavení. Uživatel tudíž nemusí vynakládat čas a peníze na složitou konfiguraci. Aplikace Norton Internet Security a Norton AntiVirus splňují také další početné podmínky pro udělení certifikace TÜV. Software lze například přizpůsobit různým požadavkům uživatelů. Dobrovolně získaná schválení TÜV „Testovaný antivirový software“ a „Bezpečnostní sada s certifikací TÜV“ označují spolehlivost, bezpečnost a kvalitu.

Aplikace Norton AntiVirus 2007 také proaktivně odráží dosud neznámé varianty celých skupin červů a virů bez potřeby samostatných signatur pro každý jednotlivý škodlivý program. Aplikace navíc obsahuje významná zlepšení, která se týkají identifikace a odstranění skrytých virových nástrojů a spywaru. V bezpečnostní sadě Norton Internet Security 2007 se spojuje aplikace Norton AntiVirus 2007 s dalšími důležitými funkcemi: brána firewall se z velké části konfiguruje automaticky a téměř úplně byly potlačeny výstražné zprávy. Mezi nové funkce patří nástroj pro ochranu před phishingem, jehož úkolem je v reálném čase zjišťovat podvodné internetové servery. Tento prostředek varuje uživatele před návštěvou pochybných (phishingových) webů. Nástroj poskytuje uživatelům internetového bankovnictví a internetových aukcí lepší ochranu před možnou krádeží důvěrných informací prostřednictvím webu, například dat, která se týkají kreditních karet, účtů a přístupu, jako jsou hesla, kódy PIN a čísla TAN. Verze 2007 mají ve srovnání se svými předchůdci mnohem nižší nároky na systémové prostředky; úplné prověření systému a spuštění počítače vyžaduje méně času.

Bezpečnostní software Norton – cena se nezměnila i přes zvýšení sazby DPH Ceny produktů Norton zůstanou nezměněné, přestože se v Německu od ledna 2007 zvýšila sazba dané z přidané hodnoty (DPH) na 19 procent.

Další informace o aplikaci Norton Internet Security 2007 jsou k dispozici na adrese: http://www.sy­mantec.com/de/de/a­bout/news/rele­ase/article.jsp?prid=20­060915_01

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka