Hlavní navigace

Učebnice a skripta lze sehnat na internetu levněji

28. 8. 2001

[Tisková zpráva]

Učebnice a skripta lze sehnat na internetu levněji

  • Studentské stránky připravily se SONY velkou soutěž
  • Bazar učebnic a skript nabízí inzerci zdarma
  • Studentské stránky na adrese student.contac­tel.cz vstupují do nového školního roku

Každý rok utratí studenti za učebnice a skripta tisícové částky aniž by museli. Na internetu se jim nabízí možnost levně sehnat učebnice pro začínající školní rok a prodat učebnice či skripta nepotřebné. Stačí navštívit jednu z kategorií Studentských stránek nazvanou Bazar učebnic a skript na adrese „http://studen­t.contactel.cz/ba­zar“ a zkusit své štěstí vyhledáváním v 32 kategoriích poptávky a nabídky nebo přidat zdarma inzerát.

Pro ty kteří přidají inzerát v období mezi 27. srpnem a 31. říjnem je připraveno překvapení. Každý vložený inzerát znamená šanci vyhrát dárek od SONY v hodnotě bezmála 20 tisíc korun. Nezáleží na tom zda přidá inzerát do nabídky nebo poptávky či jaký počet učebnic a skript zadá. Jedinou podmínkou je pravdivost inzerátu. Studentské stránky mají připraven systém, kterým dokáží odhalit podvodníky a vyřadit je ze soutěže.

Student soutěží o HiFi soustavu SONY CMT-CP500MD společně s PCLK-U5. Tato kombinace umožní výherci propojit soustavu SONY s počítačem. Na svůj MiniDisk si může milionkrát nahrát jakoukoliv hudbu, třeba i ve formátu MP3. Na média MiniDisku se vejde až 5 hodin záznamu a lze ho nahrát rovnou z počítače nebo z internetu. Více informací o dárcích od SONY se nachází na internetové stránce „http://studen­t.contactel.cz/so­ny.html“.

Ve středu začne na serveru <http://studen­t.soutez.cz> první kolo soutěže o drobné dárky od SONY. Každých 14 dní budou rozdány tři ceny. Jedná se o doplňkovou soutěž VELKÉ SOUTĚŽE na Studentských stránkách.

Studentské stránky vstupují do nového školního roku se širší nabídkou služeb a informací:

  • Zprávy --- každodenní zpravodajství motivuje uživatele k pravidelnému návratu na server, jeho obsahem je vše, co je nějakým způsobem spojeno se studenty středních a vysokých škol. Kromě vlastních redaktorů, využíváme zpravodajství agentur ČTK a ČIA.
  • Bazar učebnic a skript — inzertní část serveru umožňuje studentům šetřit za učebnice a skripta. Mohou vyhledávat celkem v 64 kategoriích poptávky a nabídky. Pokud učebnici/skripta nenaleznou nic jim nebrání v tom podat si zdarma inzerát. Takto podaný inzerát se okamžitě zařadí abecedně do příslušné rubriky. Z důvodu zachování aktuálních údajů je maximální doba zveřejnění inzerátu 90 dní. Prodá-li/sežene-li však student učebnice/skripta dříve, může jednoduše inzerát smazat. Do konce října je podpořena služba soutěží se společností Sony Czech spol. s r.o.
  • Kariéra — kategorie vznikla ve spolupráci se serverem Jobpilot.CZ, nejvýznamnějším portálem zprostředková­vajícím zaměstnání nejen v ČR, ale i v Evropě. Student si může přečíst zajímavé články a rovnou sehnat brigádu nebo místo pro absolventy.
  • SMS Student — za spolupráce s SMS Systémem Mr.X vznikla služba umožňující studentům nechat si zasílat zpravodajství ze Studentských stránek přímo na displeje svých mobilních telefonů. 15. srpna tuto službu využívalo přes 5800 studentů. Registrace lze provést přes internet, WAP a SMS.
  • Peníze — kategorie vznikla ve spolupráci se serverem Peníze.CZ, rychle rostoucím finančním portálem, zaměřeným na drobnou retailovou klientelu a nabízejícím informace o finančních produktech pro soukromé osoby. Studenti v sekci Peníze najdou finanční zpravodajství, aktuální kurzy měn a nabídku studentských kont tuzemských bank.
  • Student v zahraničí — sekce na jejíž tvorbě se podílejí nejvýznamnější, většinou neziskové, organizace nabízející studentům možnosti vycestovat za hranice ČR. Články píší vždy odborníci na dané země. Patří mezi ně například Fulbrightova komise (USA), Akademické informační centrum (EU), Sokrates (EU), Informační a poradenské centrum Praha (Německo) a řada dalších. Obsahem článků není jen studium, ale například i au-pair pobyty, kurzy a brigády v cizině.

Studentské stránky (student.contac­tel.cz) jsou místem, kde student najde informace a služby, které mu pomáhají v dalším studiu. Uživatel může využít stále se rozšiřující počet služeb mezi které patří bazar učebnic a skript, denní zpravodajství, kariéra, sms student, student v zahraničí a peníze. V přípravě jsou mnohé další. Celou správu serveru zajišťují sami studenti, jejichž počet se stále rozšiřuje. Studentské stránky sponzorují společnosti Contactel, Česká informační agentura a Česká tisková kancelář.

V Praze dne 28. srpna 2001

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?