Hlavní navigace

Udělejte trochu pro životní prostředí: produkty Siemens Gigaset snižují spotřebu energie

2. 11. 2007

[Tisková zpráva] Společnost Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) převádí většinu svých bezšňůrových telefonů a širokopásmových přístrojů Gigaset na ECO DECT a ECO Broadband.

Tyto produkty označené speciálním logem jsou velmi energeticky účinné a mají funkce, které jim umožňují měnit vysílací výkon. Tento krok je součástí trvalého programu pro zlepšení životního prostředí, který je realizován nejen v produktech, ale i v celé společnosti – včetně výrobního závodu v německém Bocholtu. V září získal systém environmentálního managementu SHC certifikát DIN EN ISO 14001.

Celkový energeticky úsporný balíček zajišťuje výrazné snížení spotřeby energie napříč všemi cenovými třídami bezšňůrových telefonů ECO DECT a produktů ECO Broadband. Klíčovým aspektem je použití nového spínacího režimu dodávky energie, který spotřebovává o 60 procent méně energie než tradiční režim. Optimalizace displeje, inteligentní systém řízení nabíjení akumulátoru a funkce ECO DECT zajišťují, že bezšňůrové telefony Gigaset používají méně energie, a umožňují jejich delší pohotovostní dobu a délku hovorů.

Bezšňůrové telefony, například Gigaset A160, A260, AL140, E360, C470 společně s verzemi obsahujícími telefonní záznamník nebo ISDN, automaticky sníží vysílací výkon téměř na nulu, pokud se používá jen jedno sluchátko a pokud je uloženo v základně. Telefony jako Gigaset C470, SL370, SL560 a jejich varianty s telefonním záznamníkem, ISDN nebo IP také nabízejí nový ECO režim. Aktivací režimu ECO v menu sluchátka se vysílací výkon základny a sluchátka sníží o 80 procent, i když se používá několik sluchátek nebo sluchátko není uloženo v základně. Podobně jako tomu bylo v případě několika generací telefonů Gigaset, snižují všechna sluchátka automaticky vysílací výkon v závislosti na vzdálenosti od základny. Vysílací výkon je například při vzdálenosti osm metrů pouhých 15 procent.

V případě produktů ECO Broadband, jako jsou routery Gigaset SE366, SE361 a SE551 nebo ethernetový adaptér SE365 se může vysílací výkon WLAN přes uživatelské rozhraní upravit o 25, 50 nebo 75 procent – nebo také zcela vypnout.

Nejen produkty, ale všechny kroky v jejich výrobě a při nakládání s nimi jsou tak zodpovědné vůči životnímu prostředí a úsporné vůči zdrojům, jak je jen možné. Začíná to solidním designem, který neplýtvá materiálem, jenž je šetrný vůči životnímu prostředí. Výrobu zajišťují nejmodernější energeticky úsporné stroje. Obaly a zbytkový materiál jsou systematicky oddělovány a recyklovány. Design, velikost a recyklovatelné materiály obalů hrají další klíčovou roli. Co se týče logistiky zaměřujeme se na použití dopravních prostředků, které nepoškozují životní prostředí, jako jsou vlaky nebo lodě, a na účinné využití jejich nákladního prostoru. Na konci řetězce je servis. Zde se vyhýbáme zbytečné výměně součástek a přístrojů, a to díky individualizovanému procesu oprav. S veškerým zbývajícím elektronickým odpadem je řádně naloženo.

Jochen Eickholt, výkonný ředitel SHC, uvedl: „Těmito opatřeními aktivně přispíváme k ochraně životního prostředí a úspoře zdrojů a i nadále se zaměříme na tvorbu ještě lepší strategie pro ochranu životního prostředí, neboť ji chápeme jako důležitou součást kvality. Nevěříme, že efektivnost nákladů a ochranu životního prostředí nelze sloučit. Naopak – naše nejmodernější výrobní zařízení v Bocholtu ukazuje, že kvalita vyrobená v Německu může na světovém trhu dosáhnout trvalého úspěchu.“

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše