Hlavní navigace

Urychlujeme systémy M2M vysokorychlostním připojením 3G

26. 3. 2010

[Tisková zpráva] Přední americký prodejce systémů M2M (Machine-to-Machine), společnost Digi International, rozšiřuje svou nabídku o zařízení 3G/HSPA. Toto zařízení je určeno pro práci vyžadující vysokorychlostní připojení, zlepšuje služby pro firemní zákazníky a posílí tak jejich věrnost a spokojenost. Ideální pro vzdálené připojení zařízení používaných v oblasti energetiky, dopravy, financí a bankomatů, maloobchodu aj.

Podle agentury ABI Research se počet mobilních připojení systémů M2M (Machine-to-Machine) v nadcházejících pěti letech ztrojnásobí a v roce 2014 dosáhne 200 milionů. Aby uspokojila požadavky tohoto rostoucího trhu, zvolila si společnost Digi International, jeden z předních amerických poskytovatelů firemních systémů M2M, mobilní vysokorychlostní modul HSPA společnosti Ericsson (NASDAQ:ERIC) pro vybrané mobilní brány Digi Transport a Digi Connect za účelem rychlého celosvětového zavedení vysokorychlostního připojení 3G v systémech M2M.

Řada odvětví se zavedením internetového připojení do svých systémů od základu změní. V energetice se díky chytrým měřičům zvyšuje obchodní efektivita a snižují se provozní náklady dodavatelů energie. Systémy ke sledování dopravy zdokonalí plánování tras a bezpečnost vozidel na silnicích. Také oblast zdravotnictví se snaží zlepšovat péči o pacienty prostřednictvím přístrojů pro okamžitou komunikaci, vzdáleného sledování pacientů a správy informací o šíření nemocí.

Larry Kraft, první viceprezident oddělení mezinárodního obchodu a marketingu společnosti Digi International, uvádí: „Podporujeme zavádění systémů M2M v řadě odvětví, např. energetice, správě vozových parků, maloobchodu a bezpečnostních službách. Díky modulu firmy Ericsson, použitém v našich bránách, budou naši zákazníci moci snadno vyvíjet nové vysokorychlostní aplikace M2M, např. sledování pomocí kamer a jiné vysokorychlostní aplikace vyžadující vyšší rychlosti odesílání dat. Domníváme se, že tato inovace posílí věrnost a spokojenost našich zákazníků."

„Společnost Ericsson předpovídá, že do roku 2020 bude nasazeno 50 miliard zařízení připojených k internetu,“ prohlašuje Mats Norin, vedoucí oddělení mobilních vysokorychlostních modulů firmy Ericsson. „Každé zařízení, pro které je připojení k síti výhodou, bude dříve či později připojeno k internetu. Pozorujeme silnou tendenci zavádět připojení k internetu do celé řady průmyslových aplikací; náš integrovaný modul umožňuje využít HSPA v každém zařízení. Spolupráce se společností Digi nám otvírá nové možnosti na rychle rostoucím trhu.“

Společnost Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Ericsson si drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než 2 miliardami uživatelů a udržuje si velmi silnou pozici také v oblasti řízených služeb. Portfolio společnosti zahrnuje jak mobilní, tak i pevnou telekomunikační infrastrukturu, telekomunikační služby či software. V neposlední řadě do nabídky Ericssonu patří také řešení pro broadband a multimédia určená pro telefonní operátory, velké podniky a mediální sféru. Sdružené společnosti Sony Ericsson a ST-Ericsson poskytují spotřebitelům mobilní zařízení s širokou nabídkou moderních funkcí.

Ericsson se snaží naplňovat svoji vizi, kterou lze shrnout do hesla „vedoucí hráč na širokém poli komunikace“, a to prostřednictvím inovací, technologií a udržitelných obchodních řešení. Společnost k dnešnímu dni operuje ve 175 zemích světa, kde celkově zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců. V roce 2009 Ericsson dosáhl tržeb ve výši 206,5 miliardy SEK (27,1 miliardy USD). Společnost Ericsson byla založena v roce 1876, její sídlo se nachází ve Stockholmu ve Švédsku. Ericsson figuruje na indexu OMX NASDAQ, Stockholm a NASDAQ New York.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu