Hlavní navigace

Úsporný 8portový přepínač - další příspěvek k rozvoji ekologických technologií D-Link

1. 7. 2009

[Tisková zpráva] Nová generace přepínačů má až o 84 % nižší spotřebu energie bez omezení provozního výkonu

Praha 1. července 2009 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti a první výrobce, který zavedl ekologickou „zelenou“ technologii pro počítačové sítě, posiluje svoje vedoucí postavení ve vývoji energeticky úsporných produktů a aktivit. Představuje druhou generaci svého gigabitového 8portového úsporného přepínače DGS-1008D, který má až o 84 % nižší spotřebu energie* bez omezení provozního výkonu.

DGS-1008D, jehož dodávky byly právě zahájeny, je jedním ze čtyř ekologicky šetrných neřiditelných gigabitových přepínačů pro malé a domácí kanceláře (SOHO), které budou tento rok vybaveny nově vylepšenými funkcemi pro úsporu energie včetně napájecího zdroje, který splňuje podmínky programu ENERGY STAR. K dispozici je již také nová generace gigabitového 5portového přepínače D-Link DGS-1005D.

Uvedení druhé generace přepínačů D-Link řady Green je součástí oceňované ekologické iniciativy „Green Ethernet“ společnosti D-Link, která zahrnuje výrobu ekologicky šetrných produktů i obalů a optimalizaci zařízení podle podmínek ENERGY STAR.

„Naším cílem je udržet si pozici průkopníka a vedoucí postavení na trhu ekologických síťových technologií cestou integrace ještě více energeticky úsporných funkcí do našich produktů, aniž by tím došlo k omezení jejich výkonu,” uvedl Kevin Wen, prezident D-Link Europe. „Chceme navázat na úspěch, kterého jsme dosáhli s naší první generací ekologických produktů, a pokračovat v hledání nových cest, jak ochránit životní prostředí a zároveň pomoci našim zákazníkům ušetřit provozní náklady.“

*Maximální úspora energie ve srovnání s běžným přepínačem D-Link, když jsou všechny porty po dobu 24 hodin nečinné.

O technologii D-Link Green
Technologie D-Link Green, která je včleněna do switchů, šetří energii tak, že pozná, kdy je port aktivní nebo neaktivní, a podle toho upraví jeho napájení. To přináší výhodu uživatelům v domácnostech/SO­HO, kteří obvykle nemají počítače neustále zapnuté nebo nevyužívají všechny porty svých přepínačů. Technologie D-Link Green dokáže také přizpůsobit napájení portů s ohledem na délku připojeného kabelu, což šetří kapsu uživatele i životní prostředí, aniž by došlo ke ztrátě síťového výkonu.

Implementace technologie D-Link Green do těchto přepínačů druhé generace potvrzuje závazek společnosti D-Link chránit životní prostředí, který se projevuje ve vývoji ekologicky šetrných produktů, splňující direktivy RoHS (Restriction of Hazardous Substances) a WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment). Direktiva RoHS omezuje používání některých nebezpečných materiálů při výrobě elektrických a elektronických produktů, zatímco WEEE určuje standardy pro správnou likvidaci a recyklaci těchto produktů.

Technologie D-Link Green dosáhla mezinárodního uznání, když v roce 2008 získala v soutěži TechWorld Awards (UK) ocenění Zelený produkt roku a o rok později v roce 2009 pak ocenění Mark of Excellence Awards (USA), které sponzoruje Asociace pro spotřební elektroniku (Consumer Electronics Association, CEA).

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce