Hlavní navigace

UUNET v ČR hlásí úspěšný start

14. 11. 2000

[Tisková zpráva]

UUNET v ČR hlásí úspěšný start

Praha, 14. listopadu 2000 – Společnost UUNET, přední globální poskytovatel internetových služeb (ISP, služeb s přidanou hodnotou) a průkopník služeb pro Mobilní Internet, úspěšně vstoupila na český internetový trh. V ČR se UUNET profiluje jako poskytovatel tranzitní (zahraniční) konektivity pro lokální poskytovatele internetu (ISP) a dále jako poskytovatel konektivity pro koncové uživatele. V tomto segmentu se orientuje především na velké firemní zákazníky.

UUNET zahájil komerční provoz svého pražského PoPu 1. září 2000 a dnes již nabízí své služby na území celé České Republiky. V současnosti mezi jeho klienty patří více než dvě desítky zákazníků včetně největšího ISP v ČR, společnosti Czech On Line. Zakázka pro Czech On Line je svým rozsahem jedním z nejvýznamnějších kontraktů na tranzitní konektivitu v České republice.

„V souvislosti s velmi dobrým startem jsme se rozhodli významně rozšířit naše aktivity v ČR a zvýšit zahraniční konektivitu pražského PoPu na 2× 155 Mbps,“ řekl Petr Provazník, obchodní ředitel společnosti UUNET pro ČR. „UUNET jako jeden z prvních v ČR nabízí 4 typy pevného připojení k Internetu, z nichž každý vyhovuje určitému typu zákazníků. Novinkou jsou zejména služby LEVEL a FLEXIBLE, kdy je klient připojen linkou o velké propustnosti (např. 34 Mbps) a platí pouze za kapacitu, kterou právě využívá. Služby umožňují velmi rychle reagovat na požadavky klienta a efektivně řešit dilema mezi rozpočtem a šířkou pásma,“ dodal Petr Provazník.

Podle Petra Provazníka stojí celosvětové úspěchy UUNETu především na kvalitě služeb. Tyto služby firma poskytuje na jedné z nejlepších a nejvýkonnějších internetových páteřních sítí na světě, charakteristické vysokou spolehlivostí, pružností, velmi vysokým výkonem a rezervní kapacitou doplněnou špičkovými technologiemi a inteligentní topologií využívající MPLS. Rozvoj společnosti podporuje také skutečnost, že díky špičkovým parametrům služeb nabízí UUNET velmi vysoké garance kvality – SLA (v některých případech 100%). Tyto garance jsou svým způsobem unikátní a UUNET byl také první poskytovatel Internetu na světě, který je v této výši nabídl.

Podle Petra Provazníka je přes 90% realizovaných připojení prostřednictvím sítě UUNET o kapacitě 2 Mbps a vyšší. V České republice poskytuje UUNET nejen pevné připojení k Internetu (64 kbit/s – 155 Mbit/s), ale také leasing a instalace routerů, e-mail/ zpravodajské bloky, podporu BGP a registraci domén. Tyto služby hodlá v průběhu roku 2001 rozšířit o vytáčenou volbu ISDN/PSTN, vzdálený přístup na Internet, web server hosting, kolokace, firewally a virtuální privátní sítě (VPN).

Mezi celosvětové zákazníky UUNETu patří například America On Line, Microsoft Nework, Compaq (Altavista), Compuserve , Eearthlink, CNN, BBC, Shell, Ford, SAP, Lucent, Nokia nebo CiscoSystems.

Mezi potenciálními klienty UUNETu v ČR patří zprostředkovatelé připojení (ISP – poskytovatelé připojení k Internetu, mobilní operátoři, kabelové televize, firmy zabývající se obchodováním na Internetu) i jednotliví koncoví uživatelé (oblast financí, rozvodné sítě, média, obchodní řetězce, státní správa, globální klienti UUNETu).

Hlavní výhody služeb společnosti UUNET/ WorldCom spočívají v plně vlastněné páteřní síti (WorldCom) s vysokým výkonem a rezervní kapacitou, ve velkém počtu propojení na globální operátory (peering) v USA i v Evropě, přítomnosti ve více než 65 zemích světa, ale také finančním zázemí jedné z vedoucích telekomunikačních společností světa. Celosvětová síť UUNETu je homogenní a v Evropě , USA i Pacifiku a je řízena pouze z jednoho místa. Je navíc rozšiřována o více než 1 000 procent za rok.

V srpnu tohoto roku ohlásil UUNET/ WorldCom podpis smlouvy o spolupráci při vývoji služeb a zařízení pro mobilní Internet se společností Ericsson. Toto partnerství umožní firmě UUNET/WorldCom poskytnout svým zákazníkům komplexní nabídku nejmodernějších telekomunikačních služeb. Posílení pozice společnosti WorldCom v oblasti e-businessu znamenala také akvizice firmy Intermedia, majoritního vlastníka společnosti Digex. Tato firma je celosvětově významným hráčem v oblasti hostingu webových aplikací a obsahu.

WorldCom, mateřská společnost UUNETu, představuje nový druh telekomunikační společnosti. Na základě rozvinuté lokálně-globálně-lokální sítě vybudované pro účely nové éry intenzivní datové komunikace poskytuje svým klientům jako jediný dodavatel zároveň hlasové, datové a internetové služby. WorldCom je čtvrtou největší telekomunikační firmou na světě, která má více než 22 milionů zákazníků. Její tržby dosahují 37 miliard USD a ve více než 65 zemích světa zaměstnává přes 75 000 zaměstnanců.

Kontakt:
AMI Communications
Marek Stránský
Tel. 02/2421 2873
Fax: 02/2423 3560
marek.stransky@a­mic.cz

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Vrátí zvýhodnění, ale výrazně omezí paušály

Vrátí zvýhodnění, ale výrazně omezí paušály

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla