Hlavní navigace

UUNET v ČR hlásí úspěšný start

14. 11. 2000

[Tisková zpráva]

UUNET v ČR hlásí úspěšný start

Praha, 14. listopadu 2000 – Společnost UUNET, přední globální poskytovatel internetových služeb (ISP, služeb s přidanou hodnotou) a průkopník služeb pro Mobilní Internet, úspěšně vstoupila na český internetový trh. V ČR se UUNET profiluje jako poskytovatel tranzitní (zahraniční) konektivity pro lokální poskytovatele internetu (ISP) a dále jako poskytovatel konektivity pro koncové uživatele. V tomto segmentu se orientuje především na velké firemní zákazníky.

UUNET zahájil komerční provoz svého pražského PoPu 1. září 2000 a dnes již nabízí své služby na území celé České Republiky. V současnosti mezi jeho klienty patří více než dvě desítky zákazníků včetně největšího ISP v ČR, společnosti Czech On Line. Zakázka pro Czech On Line je svým rozsahem jedním z nejvýznamnějších kontraktů na tranzitní konektivitu v České republice.

„V souvislosti s velmi dobrým startem jsme se rozhodli významně rozšířit naše aktivity v ČR a zvýšit zahraniční konektivitu pražského PoPu na 2× 155 Mbps,“ řekl Petr Provazník, obchodní ředitel společnosti UUNET pro ČR. „UUNET jako jeden z prvních v ČR nabízí 4 typy pevného připojení k Internetu, z nichž každý vyhovuje určitému typu zákazníků. Novinkou jsou zejména služby LEVEL a FLEXIBLE, kdy je klient připojen linkou o velké propustnosti (např. 34 Mbps) a platí pouze za kapacitu, kterou právě využívá. Služby umožňují velmi rychle reagovat na požadavky klienta a efektivně řešit dilema mezi rozpočtem a šířkou pásma,“ dodal Petr Provazník.

Podle Petra Provazníka stojí celosvětové úspěchy UUNETu především na kvalitě služeb. Tyto služby firma poskytuje na jedné z nejlepších a nejvýkonnějších internetových páteřních sítí na světě, charakteristické vysokou spolehlivostí, pružností, velmi vysokým výkonem a rezervní kapacitou doplněnou špičkovými technologiemi a inteligentní topologií využívající MPLS. Rozvoj společnosti podporuje také skutečnost, že díky špičkovým parametrům služeb nabízí UUNET velmi vysoké garance kvality – SLA (v některých případech 100%). Tyto garance jsou svým způsobem unikátní a UUNET byl také první poskytovatel Internetu na světě, který je v této výši nabídl.

Podle Petra Provazníka je přes 90% realizovaných připojení prostřednictvím sítě UUNET o kapacitě 2 Mbps a vyšší. V České republice poskytuje UUNET nejen pevné připojení k Internetu (64 kbit/s – 155 Mbit/s), ale také leasing a instalace routerů, e-mail/ zpravodajské bloky, podporu BGP a registraci domén. Tyto služby hodlá v průběhu roku 2001 rozšířit o vytáčenou volbu ISDN/PSTN, vzdálený přístup na Internet, web server hosting, kolokace, firewally a virtuální privátní sítě (VPN).

Mezi celosvětové zákazníky UUNETu patří například America On Line, Microsoft Nework, Compaq (Altavista), Compuserve , Eearthlink, CNN, BBC, Shell, Ford, SAP, Lucent, Nokia nebo CiscoSystems.

Mezi potenciálními klienty UUNETu v ČR patří zprostředkovatelé připojení (ISP – poskytovatelé připojení k Internetu, mobilní operátoři, kabelové televize, firmy zabývající se obchodováním na Internetu) i jednotliví koncoví uživatelé (oblast financí, rozvodné sítě, média, obchodní řetězce, státní správa, globální klienti UUNETu).

Hlavní výhody služeb společnosti UUNET/ WorldCom spočívají v plně vlastněné páteřní síti (WorldCom) s vysokým výkonem a rezervní kapacitou, ve velkém počtu propojení na globální operátory (peering) v USA i v Evropě, přítomnosti ve více než 65 zemích světa, ale také finančním zázemí jedné z vedoucích telekomunikačních společností světa. Celosvětová síť UUNETu je homogenní a v Evropě , USA i Pacifiku a je řízena pouze z jednoho místa. Je navíc rozšiřována o více než 1 000 procent za rok.

V srpnu tohoto roku ohlásil UUNET/ WorldCom podpis smlouvy o spolupráci při vývoji služeb a zařízení pro mobilní Internet se společností Ericsson. Toto partnerství umožní firmě UUNET/WorldCom poskytnout svým zákazníkům komplexní nabídku nejmodernějších telekomunikačních služeb. Posílení pozice společnosti WorldCom v oblasti e-businessu znamenala také akvizice firmy Intermedia, majoritního vlastníka společnosti Digex. Tato firma je celosvětově významným hráčem v oblasti hostingu webových aplikací a obsahu.

WorldCom, mateřská společnost UUNETu, představuje nový druh telekomunikační společnosti. Na základě rozvinuté lokálně-globálně-lokální sítě vybudované pro účely nové éry intenzivní datové komunikace poskytuje svým klientům jako jediný dodavatel zároveň hlasové, datové a internetové služby. WorldCom je čtvrtou největší telekomunikační firmou na světě, která má více než 22 milionů zákazníků. Její tržby dosahují 37 miliard USD a ve více než 65 zemích světa zaměstnává přes 75 000 zaměstnanců.

Kontakt:
AMI Communications
Marek Stránský
Tel. 02/2421 2873
Fax: 02/2423 3560
marek.stransky@a­mic.cz

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku