Hlavní navigace

Uzávěrka Junior Internetu se blíží

31. 1. 2005

[Tisková zpráva]

Uzávěrka Junior Internetu se blíží

Praha, 31. ledna 2005 – Téměř 140 přihlášek do nominačních soutěží již obdrželi organizátoři konference Junior Internet. Její letošní program obohatí účastníci ze Slovenska, Lucemburska a Litvy. Zájemci z České republiky se mohou přihlásit ještě do 15. února.

Junior Internet je projekt určený dětem a mladým lidem, kteří se aktivně zajímají o internet. Organizují jej již pošesté jako jednu z hlavních akcí Března – měsíce internetu děti kolem dětského internetového časopisu eZavináč.cz ve spolupráci se sdružením BMI. Nad 6. ročníkem převzali záštitu evropský komisař pro školství, vzdělání, kulturu a vícejazyčnost Ján Figeľ a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR Petra Buzková.

Projekt má dvě části. První jsou nominační soutěže Junior Web, Junior Project, Junior Text a Webík, které právě probíhají a mají uzávěrku 15. února 2005. Junior Web je soutěž v tvorbě webových stránek určená pro děti do 14 let. U soutěže Junior Project je věková hranice autorů rozsáhlejších webových stránek a internetových projektů 18 let. Junior Text je soutěž o nejlepší slohovou práci na téma internetu a bude hodnocena v kategorii do 14 a 18 let. Soutěže webových stránek dětských oddělení knihoven Webík se mohou zúčastnit děti do 14 let.

Účastníci těchto soutěží jsou pak pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v sobotu 5. března v bezbariérových  prostorách Fakulty humanitních studií UK v Praze – Jinonicích. Na konferenci jsou vyhlášeny výsledky soutěží, jejich vítězové zde prezentují nejlepší projekty a je připraven další bohatý zajímavý program. V průběhu konference probíhá rovněž tombola, z níž si téměř každý účastník odnese nějakou výhru – knihu, časopis, počítačovou hru, elektronický slovník a podobně. Pro neslyšící účastníky je zajištěno tlumočení do znakového jazyka. Cenami podpoří konferenci společnosti Computer Press, LangMaster, Microsoft a Zoner Software, mediálními partnery jsou Moje 1. noviny, Česká škola, Radio Domino a na Slovensku Fifík.

Podrobnosti o programu, způsobu přihlášení do nominačních soutěží a také množství informací o předešlých ročnících Junior Internetu najdou zájemci na www.juniorinter­net.cz. Dozvědí se zde také o tom, jak se Junior Internet stal mnoha jeho účastníkům odrazovým můstkem k dalším úspěšným aktivitám.


Junior Internet je jednou ze sedmi konferencí, které se uskuteční jako součást Března – měsíce internetu (BMI). Organizátorem 8. ročníku BMI je BMI sdružení, záštitu poskytlo Ministerstvo informatiky ČR, hlavními partnery jsou Asociace pro elektronickou komerci (APEK), ČSOB a DIGI TRADE, mediálními partnery Atlas.cz, PROTEXT – PR servis ČTK, Český rozhlas, Právo, Springer Media CZ, Vogel Burda Communications, odborným partnerem 4Internet.

BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje Internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Jeho projekt Měsíc Internetu 2000 se umístil ve finále soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.

Podnikatel.cz: E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?