Hlavní navigace

Vícevrstvé technologie a produkty Trend Micro bojují se spywarem v počítačích téměř stovky miliónů zákazníků

13. 12. 2006

[Tisková zpráva] Antispywarová řešení Trend Micro™ chrání téměř 100 miliónů počítačových pracovišť po celém světě; Tržby Trend Micro za antispywarové produkty meziročně vzrostly odhadem o 250 procent*; v čele trendu jsou inovativní technologie na ochranu před webovými hrozbami

Cupertino, Kalifornie – 24. listopadu 2006 – Trend Micro Incorporated (TSE: 4704, NASDAQ: TMIC), leader na trhu antivirového a bezpečnostního softwaru a souvisejících služeb, oznámila, že její tříleté investice do portfolia produktů řešících největší současnou webovou hrozbu – spyware – byly příznivě přijaty zákazníky na celém světě a vyplácejí se i prodejním partnerům společnosti. IDC odhaduje, že mezi roky 2004 a 2005 vzrostly tržby Trend Micro o 273,1 procenta, což představuje největší míru růstu mezi třemi největšími leadery na trhu antispywaru – větší, než je celkový růst trhu s těmito produkty, který činí 151,7 procenta*. Antispywarová řešení Trend Micro v současnosti chrání před spywarem a jinými webovými hrozbami půl milionu uživatelských firem s 91,5 miliónu pracovišť.

Uživatelé čelí smršti webových hrozeb
Narůstající vlna škodlivých webových stránek nyní infikuje počítače spywarem a dalšími hrozbami, zatímco uživatelé surfují po webu, a následně skrytě kompromitují počítače, data a identity, aniž by o tom uživatelé měli tušení. Trendy jako sociální networking, chytré mobily a „googlování“ spolu s rychlým nárůstem záměrného šíření spywaru a dalších webových hrozeb na internetu vytvářejí doslova smršť zločinných aktivit na webu. I v případech, kdy původní infekce je šířena e-mailem, zjišťují výzkumníci Trend Micro™, že tyto infekce poté stahují další malware z webu. Spyware je přitom pouze jedna významná třída webových hrozeb využívaná v globální podzemní ekonomice k vydělávání peněz krádežemi identit, vydíráním apod. Mezi další webové hrozby patří phishingové útoky, útoky využívající místní jazyky, webové útoky DoS (denial-of-service) pomocí botnetů, neautorizované downloady a síťové a webové viry. Společnost očekává, že webové infekce překonají e-mailové infekce na špičce žebříčku všech infekcí do roku 2008.

„Ohrožení pocházející z webového provozu, jako je spyware, vytvářejí neustálé a značné obavy v organizacích,“ uvedl Brian Burke, manažer IDC pro výzkum. „Řešení pro webové zabezpečení, jako jsou ta od Trend Micro, které vylepšují tradiční antivirová řešení a jsou s nimi integrována v bránách, klientech a desktopech se při webových malwarových útocích stávají nepostradatelnými.“

Vícevrstvý a víceproduktový přístup s více formami chrání nejlépe V roce 2003 Trend Micro uvedla svůj první produkt pro softwarové zabezpečení, jehož součástí byl antispyware, PC-cillin™ Internet Security 2004, který byl následován produkty integrujícími antispyware pro podnikové desktopy (OfficeScan™) a brány (InterScan™ Web Security Suite). Společnost Trend Micro jako leader trhu produktů pro internetové brány, který nabízí oceňovaný víceplatformový produkt a ucelenou strategii ochrany pro velké podniky (Enterprise Protection Strategy), vždy hájila vícevrstvý přístup pro ochranu a nápravu. Platí to i pro boj s webovými hrozbami, jako je spyware, ať už se odehrává na bráně nebo na desktopu. Od té doby Trend Micro uvedla řešení pro ochranu bran před webovými útoky ve třech základních formách – software, hardwarové zařízení a hostovanou službu – jak pro velké korporace, tak pro malé a střední (SMB) firmy. Tato nabídka je doplněna o oblíbené služby pro odstraňování škod (Damage Cleanup Services) vestavěné do produktů. Společnost díky akvizici firmy InterMute, leadera na trhu antispywaru, v květnu 2005 nabízí prodejním partnerům a zákazníkům výběr samostatných nebo integrovaných antispywarových produktů pro všechny tři segmenty, kterým společnost své produkty dodává – spotřebitelům, SMB firmám a velkým podnikům. Vícevrstvá řešení Trend Micro pro podniky mohou být centrálně spravována prostřednictvím jediné webové konzoly Trend Micro™ Control Manager™.

Technologické inovace pohánějí vývoj u Trend Micro
Díky akvizici InterMute mohli špičkoví antispywaroví výzkumníci obou firem začít spolupracovat v nově otevřených kancelářích v massachusettském Braintree. Výsledkem této spolupráce byla integrace antispywarových skenovacích enginů do jediného antispywarového dynama plného pokročilých funkcí s oficiálním označením SSAPI 5, které je nyní dodáváno v několika produktech Trend Micro. Další produkty budou brzo následovat. SSAPI engine má výkonné funkce pro řešení a zastavení i těch nejsložitějších a rozmanitých kategorií spywaru. Podporuje i 64bitové platformy a Windows™ Vista™. Je schopen zastavit nebo neutralizovat zapouzdřené a hluboko skryté rootkity, má vylepšené zacházení s problémy způsobenými spywarem a samoobnovovacími schopnostmi spywaru a vylepšenou funkci Venus Spy Trap™ pro aktivní monitoring. Týmy vyvíjející produkty Trend Micro integrovaly pokročilé heuristické/be­haviorální funkce pro blokování spywaru, jako je technologie InterMute™ Venus Spy Trap, která je nyní součástí například nové verze Trend Micro Internet Security 2007 určené pro spotřebitele.

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: 500 Mbps přes telefonní linku s G.fast

500 Mbps přes telefonní linku s G.fast

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?