Hlavní navigace

Videokonference už nebudou výsadou top managementu a vyhrazených zasedaček

10. 12. 2010

[Tisková zpráva] Cisco přichází s novými produkty a službami, které zpřístupní videokonference každému a odkudkoliv

Praha, 9. prosince 2010 – Společnost Cisco představila portfolio nových produktů, inovací a služeb, díky kterým bude videokomunikace dostupnější, jednoduše ovladatelná a levnější. Všechny nové Cisco nástroje pro komunikaci budou schopny přenášet video a uživatelé se tak budou moci připojit jak přes telepresence, tak i přes osobní počítač či tablet. Mezi nové produkty patří Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch. Další novinkou je vylepšení videa v aplikaci Cisco WebEx Meeting Center. 

„Společnosti stále častěji využívají videotechnologie pro komunikaci se svými obchodními partnery, klienty či kolegy. Naším dlouhodobým cílem je, aby video bylo dostupné pro každého, mělo vysokou kvalitu a bylo cenově přijatelné. Nezáleží na tom, zda jste u pracovního stolu či zrovna na letišti. Se svými kolegy se můžete propojit přes IP telefony, tablety, počítače či vyhrazenou telepresence místnost, neboť všechny tyto nástroje spolu navzájem komunikují," řekl Petr Růžička, business development manager společnosti Cisco ČR. 

Podle odhadů Cisco vzroste objem dat video přenosů od roku 2008 do roku 2013 až desetkrát. Nejen uživatelé internetu, ale i firmy totiž stále častěji využívají video při komunikaci, proto všechny nové Cisco nástroje pro spolupráci umožní videokonferenční hovor. Zároveň budou  všechny řízeny pomocí Cisco Unified Communications Manager, díky kterému se videohovory zahájí pouhým stisknutím jediného tlačítka. Pomocí jednotné infrastruktury pro hlasové i video volání založené na jednotné architektuře dochází k zjednodušenému rozmístění, lepšímu řízení a rychlejší návratnosti investic.  

Společnost Cisco představuje nová koncová zařízení pro desktopy a kanceláře, a to Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch určenou pro manažery s vlastním kancelářským zázemím. Obě zařízení jsou vhodná i pro osobní využití, vyžadují menší nároky na provoz a jsou cenově dostupnější. Cisco TelePresence EX60 je desktopový systém, který má oproti oblíbené TelePresence EX90 menší rozměry a cena je přibližně o 30 procent nižší, což umožní firmám nasadit ji rychleji v celé jejich organizaci. Cisco TelePresence EX60 je k dispozici v tomto čtvrtletí. 

Další novinkou je vylepšení aplikace Cisco WebEx Meeting Center. Řešení nyní umožní uživatelům vidět ostatní účastníky web konference v režimu celé obrazovky ve velmi vysoké kvalitě. Současně mohou simultánně sdílet své desktopy a také se připojit prostřednictvím Cisco WebEx One Touch k setkání běžícímu přes Cisco TelePresence. Součástí Cisco WebEx je funkce ActivePresence, díky které se aktivní, hovořící účastník zobrazí na celé obrazovce a ostatní účastníci v dolní části obrazovky. Pokud začne mluvit někdo jiný, zobrazí se přes celou obrazovku on. Vylepšený Cisco WebEx Meeting Center je nyní k dispozici na všech podporovaných platformách včetně Apple iPad a brzy bude uživatelům dostupný i na chystaném tabletu Cisco Cius.  

Cisco rovněž představilo systém Cisco TelePresence Exchange System. Tato inovativní platforma umožňuje poskytovatelům dodat řešení na klíč, které jim pomůže snadno a efektivně zavést služby telepresence, jako je například volání uvnitř firmy. 

Všechny výše zmíněné inovace pomůžou zákazníkům zjednodušit zavedení video technologií a propojit se se svými kolegy odkudkoli, kdykoli a především z jakéhokoli zařízení.

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka