Hlavní navigace

Videokonference už nebudou výsadou top managementu a vyhrazených zasedaček

10. 12. 2010

[Tisková zpráva] Cisco přichází s novými produkty a službami, které zpřístupní videokonference každému a odkudkoliv

Praha, 9. prosince 2010 – Společnost Cisco představila portfolio nových produktů, inovací a služeb, díky kterým bude videokomunikace dostupnější, jednoduše ovladatelná a levnější. Všechny nové Cisco nástroje pro komunikaci budou schopny přenášet video a uživatelé se tak budou moci připojit jak přes telepresence, tak i přes osobní počítač či tablet. Mezi nové produkty patří Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch. Další novinkou je vylepšení videa v aplikaci Cisco WebEx Meeting Center. 

„Společnosti stále častěji využívají videotechnologie pro komunikaci se svými obchodními partnery, klienty či kolegy. Naším dlouhodobým cílem je, aby video bylo dostupné pro každého, mělo vysokou kvalitu a bylo cenově přijatelné. Nezáleží na tom, zda jste u pracovního stolu či zrovna na letišti. Se svými kolegy se můžete propojit přes IP telefony, tablety, počítače či vyhrazenou telepresence místnost, neboť všechny tyto nástroje spolu navzájem komunikují," řekl Petr Růžička, business development manager společnosti Cisco ČR. 

Podle odhadů Cisco vzroste objem dat video přenosů od roku 2008 do roku 2013 až desetkrát. Nejen uživatelé internetu, ale i firmy totiž stále častěji využívají video při komunikaci, proto všechny nové Cisco nástroje pro spolupráci umožní videokonferenční hovor. Zároveň budou  všechny řízeny pomocí Cisco Unified Communications Manager, díky kterému se videohovory zahájí pouhým stisknutím jediného tlačítka. Pomocí jednotné infrastruktury pro hlasové i video volání založené na jednotné architektuře dochází k zjednodušenému rozmístění, lepšímu řízení a rychlejší návratnosti investic.  

Společnost Cisco představuje nová koncová zařízení pro desktopy a kanceláře, a to Cisco TelePresence EX60 a Cisco TelePresence System 500 32-inch určenou pro manažery s vlastním kancelářským zázemím. Obě zařízení jsou vhodná i pro osobní využití, vyžadují menší nároky na provoz a jsou cenově dostupnější. Cisco TelePresence EX60 je desktopový systém, který má oproti oblíbené TelePresence EX90 menší rozměry a cena je přibližně o 30 procent nižší, což umožní firmám nasadit ji rychleji v celé jejich organizaci. Cisco TelePresence EX60 je k dispozici v tomto čtvrtletí. 

Další novinkou je vylepšení aplikace Cisco WebEx Meeting Center. Řešení nyní umožní uživatelům vidět ostatní účastníky web konference v režimu celé obrazovky ve velmi vysoké kvalitě. Současně mohou simultánně sdílet své desktopy a také se připojit prostřednictvím Cisco WebEx One Touch k setkání běžícímu přes Cisco TelePresence. Součástí Cisco WebEx je funkce ActivePresence, díky které se aktivní, hovořící účastník zobrazí na celé obrazovce a ostatní účastníci v dolní části obrazovky. Pokud začne mluvit někdo jiný, zobrazí se přes celou obrazovku on. Vylepšený Cisco WebEx Meeting Center je nyní k dispozici na všech podporovaných platformách včetně Apple iPad a brzy bude uživatelům dostupný i na chystaném tabletu Cisco Cius.  

Cisco rovněž představilo systém Cisco TelePresence Exchange System. Tato inovativní platforma umožňuje poskytovatelům dodat řešení na klíč, které jim pomůže snadno a efektivně zavést služby telepresence, jako je například volání uvnitř firmy. 

Všechny výše zmíněné inovace pomůžou zákazníkům zjednodušit zavedení video technologií a propojit se se svými kolegy odkudkoli, kdykoli a především z jakéhokoli zařízení.

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Lupa.cz: Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru