Hlavní navigace

VILLAGE CINEMAS: LÍSTKY NA HARRY POTTERA ONLINE

17. 7. 2007

[Tisková zpráva] Village Cinemas spouští první online prodej lístků v Čechách, zákazníci si mohou konečně bez front koupit místo, které chtějí.

Praha, 16. července 2007 – Všichni ti, kteří se chystají na první česká představení pátého dílu série o čarodějnickém učni Harry Potterovi, mají šanci se vyhnout nepříjemným frontám u pokladen, které očekávají všechna kina a multiplexy. Do multikin Village Cinemas v Praze na Andělu a Černém Mostě si totiž ode dneška mohou zakoupit lístky online. Na stránkách www.villageci­nemas.cz si je možné přesně vybrat místa v sále a lístky si vytisknout na tiskárně přímo doma. Pokud zákazník nemá tiskárnu, nabízí Village Cinemas jako první kino v Evropě možnost zaslání vstupenky formou SMS do mobilního telefonu. Návštěvníci multiplexů Village Cinemas se tak mohou zcela vyhnout nepříjemným tlačenicím u pokladen.

„Nový systém prodeje lístků připravujeme již několik měsíců a jsme rádi, že jej můžeme spustit právě nyní, před jednou z nejočekávanějších premiér letošního léta,“ uvedl generální ředitel Village Cinemas Tomáš Palička. „Komfort, který při prodeji lístků nabízíme, je navíc naprosto ojedinělý. Jsme první multikino v Čechách které prodává vstupenky online. S možností zasílání SMS vstupenek na mobilní telefony jsme dokonce první v Evropě. Tento inovativní projekt je součástí naší dlouhodobé strategie ke zkvalitnění služeb našim zákazníkům.“

Nový online systém prodeje je připraven přímo na webové stránce www.villageci­nemas.cz. Nákup vstupenky se odehrává ve čtyřech jednoduchých krocích:

První krok – volba multiplexu a představení
Na webové stránce www.villageci­nemas.cz si stačí vybrat multiplex (Anděl nebo Černý Most) a představení, které chce divák navštívit.

Druhý krok – výběr sedadel a jejich umístění
Na stránce jednotlivého představení divák volí počet vstupenek a vybere si z volných sedadel ta, na která se chcete posadit.

Třetí krok – kontaktní údaje: e-mail a mobilní číslo
Poté stačí uvést typ platební karty, kterou bude divák platit a kontaktní údaje (e-mail, mobilní telefon). Pokud chcete divák zaslat lístek formou SMS přímo do mobilního telefonu, volí také typ přístroje, který používá. Lístek přijde také na zadanou e-mailovou adresu, takže pokud si jej divák do mobilního telefonu zaslat nenechá či SMS lístek ztratí, příchozí e-mail může sloužit také jako záložní vstupenka, kterou stačí vytisknout a vzít s sebou do kina.

Čtvrtý krok – platba
Pak již stačí jen zaplatit s pomocí platební karty. Platba je zcela bezpečná a uskutečňuje se s pomocí zabezpečeného on-line platebního formuláře České spořitelny 3D secure. Platit je možné pomocí platebních karet MasterCard,Visa a Visa Electron

Jakmile divák zaplatí, přijde vstupenka obsahující čárový kód na uvedenou e-mailovou adresu. Pak ji stačí pouze vytisknout a vzít s sebou do kina. Pokud divák zvolil navíc zaslání vstupenky na mobilní telefon, přijde mu SMS (která rovněž obsahuje čárový kód) a tato SMS platí také jako vstupenka. Vytištěnou vstupenku nebo SMS na displeji mobilního telefonu pak stačí ukázat uvaděči u vstupu do sálů. Obsluha sejme čárový kód ze vstupenky nebo displeje mobilního telefonu a uvede diváka do sálu. Zákazníci s mobilními telefony, které příjem SMS zpráv s čárovým kódem nepodporují, nepřijdou zkrátka, namísto čárového kódu bude při kontrole použit unikátní kód, který obsahuje každá SMS vstupenka.

Vývoj nového systému prodeje vstupenek probíhal za využití zahraničních zkušeností společnosti Village Cinemas s online prodejem. Partnery inovativního a v Čechách ojedinělého projektu jsou společnosti Mastercard a Coca Cola. Village Cinemas Czech Republic očekává, že nový prodejní model přiláká do jejích multikin především mladší diváky zvyklé nakupovat na internetu a používat moderní komunikační technologie.

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada