Hlavní navigace

Virtuální svět v Evropě: T-Systems otevírá první centrum s virtuální realitou

27. 5. 2010

[Tisková zpráva] Společný projekt s univerzitou v Madridu. Plný pohled na virtuální světy. Vizualizace architektury a vývoj prototypů v reálném čase.

Společnost T-Systems vytvořila ve spolupráci s univerzitou v Madridu virtuální svět v plném pohledu. Unikátní projekt deklaruje schopnosti společnosti T-Systems na poli informačních a komunikačních technologií. Modelování a 3D simulace ve vizualizačním centru v Madridu pomůžou redukovat náklady na vývoj a sníží rizika a čas potřebný na konstrukci.

Společnost T-Systems a CeDInt, výzkumný ústav madridské polytechnické univerzity, pracují na bezpečném restaurování historických památek při využití nových možností 3D simulace. Možnosti využití jsou však mnohem širší – od vývoje virtuálních světů pro řešení projektů v automobilovém průmyslu přes architekturu až po vzdělávání a finance. Nové virtualizační centrum také otevírá nové možnosti pro forenzní medicínu a operace: při použití 3D simulací mohou lékaři nanečisto připravovat operace a testovat výsledky.

Společnost T-Systems má rozsáhlé zkušenosti na poli počítačově řízených simulací. Superpočítač navržený a provozovaný firmou T-Systems, který patří k nejrychlejším průmyslovým počítačům leteckého odvětví na světě, je umístěn na výzkumném letišti ve městě Braunschweig. Uživatelé, výzkumníci a vědci, kteří tento superpočítač využívají, vytvářejí inovační partnerství mezi německým centrem pro letectví a kosmonautiku (DLR) a firmou Airbus. Přesné simulace, které se zaměřují na chování letadel, mají za cíl snížení nákladů na vývoj a zvýšení bezpečnosti letecké dopravy. Současně vytváří možnosti jak snížit hluk a emise vzniklé při provozu letadla.

T-Systems také spolupracuje s univerzitou ve Stuttgartu, výrobcem automobilů Porsche, a simulačním automobilovým centrem ve Stuttgartu (ASCS) na vývoji tichých a úsporných automobilů. Výrobci mohou měřit dynamiku pomocí superpočítače od T-Systems a nemusí umísťovat prototypy do aerodynamického tunelu. Proudění vzduchu může být simulováno na počítači, což šetří čas i peníze.

Návrhy a simulace pro automobilový průmysl a ostatní průmyslová odvětví poskytuje společnost T-Systems i v České republice.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti. Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

WoSign a StartCom se oddělí a vymění vedení

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně