Hlavní navigace

Virtuální svět v Evropě: T-Systems otevírá první centrum s virtuální realitou

27. 5. 2010

[Tisková zpráva] Společný projekt s univerzitou v Madridu. Plný pohled na virtuální světy. Vizualizace architektury a vývoj prototypů v reálném čase.

Společnost T-Systems vytvořila ve spolupráci s univerzitou v Madridu virtuální svět v plném pohledu. Unikátní projekt deklaruje schopnosti společnosti T-Systems na poli informačních a komunikačních technologií. Modelování a 3D simulace ve vizualizačním centru v Madridu pomůžou redukovat náklady na vývoj a sníží rizika a čas potřebný na konstrukci.

Společnost T-Systems a CeDInt, výzkumný ústav madridské polytechnické univerzity, pracují na bezpečném restaurování historických památek při využití nových možností 3D simulace. Možnosti využití jsou však mnohem širší – od vývoje virtuálních světů pro řešení projektů v automobilovém průmyslu přes architekturu až po vzdělávání a finance. Nové virtualizační centrum také otevírá nové možnosti pro forenzní medicínu a operace: při použití 3D simulací mohou lékaři nanečisto připravovat operace a testovat výsledky.

Společnost T-Systems má rozsáhlé zkušenosti na poli počítačově řízených simulací. Superpočítač navržený a provozovaný firmou T-Systems, který patří k nejrychlejším průmyslovým počítačům leteckého odvětví na světě, je umístěn na výzkumném letišti ve městě Braunschweig. Uživatelé, výzkumníci a vědci, kteří tento superpočítač využívají, vytvářejí inovační partnerství mezi německým centrem pro letectví a kosmonautiku (DLR) a firmou Airbus. Přesné simulace, které se zaměřují na chování letadel, mají za cíl snížení nákladů na vývoj a zvýšení bezpečnosti letecké dopravy. Současně vytváří možnosti jak snížit hluk a emise vzniklé při provozu letadla.

T-Systems také spolupracuje s univerzitou ve Stuttgartu, výrobcem automobilů Porsche, a simulačním automobilovým centrem ve Stuttgartu (ASCS) na vývoji tichých a úsporných automobilů. Výrobci mohou měřit dynamiku pomocí superpočítače od T-Systems a nemusí umísťovat prototypy do aerodynamického tunelu. Proudění vzduchu může být simulováno na počítači, což šetří čas i peníze.

Návrhy a simulace pro automobilový průmysl a ostatní průmyslová odvětví poskytuje společnost T-Systems i v České republice.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti. Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?