Hlavní navigace

Visual Connection, a.s. spojuje síly s KIT digital

9. 10. 2008

[Tisková zpráva] Visual Connection, systémový integrátor a ověřený dodavatel technologií pro broadcast, digitální média a IPTV v České republice s pobočkami v Bratislavě, Londýně a Dubai, byl s platností od 1. října 2008 převzat společností KIT digital. KIT digital je vedoucí globální poskytovatel IPTV technologií a interaktivních marketingových řešení; současně je veřejně obchodovatelnou společností zapsanou na New York OTC (OTCBB: KITD). Celková cena akvizice je 10 mil USD (180 mil CZK), částečně splatná hotově, částečně v akciích KIT digital.

Ve spojení s Visual Connection dosáhnou celkové tržby skupiny KIT digital objemu 40 mil USD (720 mil CZK). Visual Connection bude klíčovým bodem expanze skupiny KIT digital v oblasti CE, EE a ME. Tomáš Petrů a Jakub Vaněk se stávají součástí managementu KIT digital.

„Spojení s KIT digital je vyvrcholením úkolu, který jsme si jako akcionáři a manažeři Visual Connection definovali v době, kdy jsme společnost převzali, a to vytvořit silný středoevropský subjekt a ten zapojit do podobně zaměřené mezinárodní skupiny“, říká Bc. Tomáš Petrů, ředitel společnosti. „Tento cíl jsme bezezbytku naplnili, respektive překročili. Tým KIT digital je skvělý a už v prvních dnech využíváme mnoha synergií v obchodě i technologiích. Stejně tak i firemní kultury a nasazení jsou velmi podobné a v obou skupinách panuje nadšení z uskutečnění tohoto kroku. KIT přináší Visualu obrovský mezinárodní potenciál, Visual přináší KITu ověřenou zkušenost v oblasti televizních technologií a multimédií. Z tohoto spojení budou benefitovat všechny strany a primárně všichni současní i budoucí klienti Visual Connection i KIT digital“, dodává Petrů.

Současné služby a projekty Visual Connection pro stávající klienty zůstávají bezezbytku zachovány stejně jako celá řídící, obchodní a technická struktura Visual Connection v České republice; v bezprostřední budoucnosti naopak očekáváme výrazné personální posílení týmu Visual Connection zejména o specialisty se zaměřením na vývoj, internet a broadcast technologie.

O Visual Connection
Společnost Visual Connection se od svého založení v roce 1991 zaměřuje na zejména dodávky kompletních řešení, služeb a komponent v oblasti digitálních medií. V rámci šesti divizí projektujeme, dodáváme a integrujeme systémy pro profesionální výrobu, zpracování, distribuci a archivaci audiovizuálních materiálů v mnoha odvětvích. Naše systémy naleznete zejména v televizních a rozhlasových stanicích, studiích zaměřených na obrazovou a zvukovou produkci, postprodukci a grafiku, ve státní správě, ve školách a ve zdravotnictví. Specializujeme se na dodávky komplexních řešení a poskytujme řadu služeb, například poradenskou a konzultační činnost, streaming, webcasting a encoding, zajišťujeme servisní činnosti, školení a zápůjčky zařízení. Pro doplňující informace navštivte www.visual.cz.

O KIT digital
Společnost KIT digital, Inc. (OTCBB: KITD) je vedoucím globálním poskytovatelem technologického řešení pro IP video distribuci a současně interaktivních marketingových řešení se zaměřením na video. Ve spojení s vlastní komplexní technologickou platformou pracuje KIT digital v těsném vztahu s B2C obchodními subjekty, poskytovateli obsahu a telekomunikačními operátory s cílem maximalizovat hodnotu video obsahu prostřednictvím Internetu a mobilních sítí. Platforma KIT VX umožňuje klientům publikovat, řídit a distribuovat digitální obsah, zakládat Internetové a mobilní komunity, integrovat reklamní prostor. KIT poskytuje obchodním partnerům kompletní škálu řešení pro interaktivní marketing. Mezi klienty KITu patří News Corp., Verizon, IMG, China Mobile, Telefonica, Vodafone, K-Mart, Coles, NASDAQ, Hummer a RCS. KIT digital působí globálně s kancelářemi v Dubai, Melbourne (Austrálie), Stockholmu, New Yorku a v Londýně. Pro doplňující informace navštivte www.kit-digital.com.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety