Hlavní navigace

VMware a Google spolupracují na přenositelnosti aplikací v prostředí cloud computingu

[Tisková zpráva] Praha, 20. května 2010 – Společnost VMware zahájila spolupráci s firmou Google na řadě řešení, která pomohou zefektivnit vývoj, instalaci a řízení firemních aplikací v jakémkoliv cloudovém prostředí – ať již jde o veřejné, privátní nebo hybridní cloudy. Jak na konferenci Google I/O v San Franciscu prohlásil prezident a generální ředitel VMware Paul Maritz, spojení technologií a zkušeností obou společností podpoří využívání cloud computingu v IT infrastruktuře podniků.

„Firmy se snaží aktivně vstupovat do prostředí cloud computingu. Přitahují je přitom ekonomické výhody s ním spojené a čím dál více také pružnost podnikání a inovace s cloud computingem spojené,“ řekl Paul Maritz. „VMware a Google se spojily, aby daly svým zákazníkům a komunitě Java vývojářů znovu najevo, že svobodu volby a přenositelnost považují obě společnosti za mimořádně důležité. Chceme zajistit, aby moderní aplikace pracovaly spolehlivě jak přes firewally datových center, tak v prostředí veřejných cloudů.“

VMware a Google spolupracují na více frontách s cílem zajistit ještě produktivnější, přenositelnější a pružnější cloudové aplikace. Chtějí pomoci vývojářům pracujícím v prostředí Java vytvářet bohaté webové aplikace a využívat výkonné nástroje společností Google i VMware v prostředí cloudů a zavádět aplikace Spring Java na platformě Google App Engine.

„Vývojáři hledají rychlejší cesty pro vytváření a provoz velkých webových aplikací a podniky požadují otevřené a pružné platformy,” uvedl viceprezident společnosti Google pro vývojářské platformy Vic Gundotra. „Tím, že společně s VMware poskytneme firmám přenositelnost v prostředí cloudu, umožníme jejich vývojářům vytvářet aplikace Java pro jakákoli prostředí.“

Spring, Google App Engine a SpringSource Tool Suite
Společnost Google začala podporovat aplikace Spring Java na platformě Google App Engine jako součást sdílené vize snazšího vývoje, provozu a řízení aplikací v prostředí cloudu. Garantuje přitom jejich přenositelnost aplikací mezi cloudy. S pomocí SpringSource Tool Suite na bázi Eclipse mohou vývojáři standardně vytvářet aplikace Spring a přitom zůstane zachována jejich pružnost a možnost volby mezi stávajícím prostředím privátních cloudů VMware vSphere, v partnerských cloudech VMware vCloud, anebo přímo na platformě Google App Engine.

Spring Roo a Google Web Toolkit
VMware a Google spolupracují také na propojení další generace nástroje pro rychlý vývoj aplikací Spring Roo a vývojářské sady Google Web Toolkit (GWT) na podporu vytváření bohatých aplikací pro prohlížeče. Aplikace na bázi GWT využívají technologií moderních prohlížečů, jako jsou AJAX a HTML5, k uspokojování těch nejnáročnějších potřeb koncových uživatelů smartphonů i počítačů.

Spring Insight a Google Speed Tracer
Obě společnosti také spolupracují na těsnější integraci technologie Spring Insight sledující využívání výkonu na aplikačním serveru SpringSource tc Server s technologií Speed Tracer od Googlu umožňující transparentní sledování výkonnosti cloudových aplikací vytvořených pomocí nástrojů Spring a Google Web Toolkit.

Další zdroje:

  • Odkaz na webový přenos z konference Google i/o: http://www.you­tube.com/google­developers
  • Příspěvky na blogu Google můžete najít na adrese http://google­enterprise.blog­spot.com/
  • Příspěvek Steva Herroda z VMware najdete na adrese http://blogs.vmwa­re.com/console/2010/05/g­oogle-and-vmwares-open-paas-strategy.html
  • Příspěvek Roda Johnsona z VMware najdete na adrese http://blog.sprin­gsource.com/2010/05­/19/spring-google-appengine/

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2 miliardy USD v roce 2009, více než 170 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vedení ČRo: personální změny od ledna

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí