Hlavní navigace

VMware představuje nový server ESX 3i s podporou značek Dell, Fujitsu-Siemens, HP

4. 3. 2008

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie 3. března 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, uzavřela dohody o vestavění hypervisoru VMware ESX 3i do rozsáhlé řady serverů společností Dell, Fujitsu Siemens Computers, HP a IBM. Partneři očekávají, že dodávky serverů s hypervisorem VMware ESX 3i budou zahájeny během následujících 60 dnů.

„Jsme velmi rádi, že spolupracujeme se společnostmi Dell, Fujitsu-Siemens, HP a IBM na rozšiřování virtualizace a urychlení postupu uživatelů na cestě k provozování samosprávného virtuálního datového centra,“ uvádí Diane Greene, prezidentka a generální ředitelka VMware. „Zákazníci mohou nyní získat VMware předintegrovaný a předkonfigurovaný pro hardwarovou platformu podle svého výběru pro okamžitou samostatnou konsolidaci serverů. Pokud zákazníci chtějí dále rozšířit využití výhod virtualizace, mohou upgradovat z hypervisoru ESX 3i na kompletní systém pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3 (VI3).“

„VI3 zajišťuje automatické vyvažování zátěže, kontinuitu provozu, řízení výkonu a umožňuje přenášet virtuální stroj mezi fyzickými zařízeními bez narušení poskytované služby. Kromě toho mohou zákazníci, kteří již používají VI3, snadno připojit servery vybavené pro virtualizaci do svých datacenter, aby automaticky dynamicky rozšířili využitelné zdroje (CPU, paměť a síťové prostředky) podle svých měnících se provozních potřeb.“

Greene a další vedoucí pracovníci VMware představili nové dohody ohledně VMware ESX 3i spolu se zástupci společností Dell, HP a IBM během všeobecné prezentace na konferenci VMware Europe 20008 v Cannes. Prezentace je dostupná jako záznam webového vysílání na adrese http://www.vmwa­re.com/go/euro­pe-webcast. Přehrávání bude možné zhruba jeden měsíc.

Servery Dell, Fujitsu Siemens Computers, HP a IBM s vestavěným hypervisorem VMware ESX 3i budou umožňovat také snadný přechod na platformu VI3, která přináší plně řiditelné virtuální datové centrum. Kompletní řešení VMware pro virtualizaci serverů, paměťových prostředků, sítí, aplikací a desktopů pomáhá zaručit, že jsou IT služby poskytovány tehdy a tam, kde je to zapotřebí, a optimalizovány z hlediska nákladů a energetické účinnosti. Společnost VMware a její hardwaroví partneři budou propagovat hodnocení, nákup a implementaci VI3 prostřednictvím společných prodejů, marketingu a školicích programů.

Hypervisor VMware ESX 3i je založen na jádru virtualizační technologie VMware, kterou používá více než 100 000 zákazníků. Je to nejmenší (32MB) hypervisor svého druhu, poskytující vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti, a je to virtualizační platforma zcela nezávislá na operačním systému. VMware ESX 3i umožňuje jednoduchou konsolidaci serverů s rychlou a snadnou implementací – první virtuální stroj může začít pracovat během několika minut po nabootování serveru s předkonfigu­rovanými a optimalizovanými hardwarovými sestavami.

Zákazníci mohou upgradovat z hypervisoru VMware ESX 3i na sadu pro virtualizaci a správu datového centra VMware Infrastructure 3. VI3 umožňuje automatické vyvažování zátěže, zajištění kontinuity provozu, řízení výkonu a také přenos virtuálního stroje mezi fyzickými stroji, aby byl minimalizován výpadek služby. VI3 je také kompatibilní s řešeními VMware pro virtualizaci a správu desktopů.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka