Hlavní navigace

VMware uvádí na trh certifikační program pro prodejce technologie tenkého klienta

22. 5. 2008

[Tisková zpráva] Nový program pomáhá výrobcům certifikovat zařízení pro technologii tenkého klienta pro VMware Virtual Desktop Infrastructure; nabídka zákazníkům se tak rozšiřuje

PALO ALTO, Kalifornie, 22. května 2008 – Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, uvádí na trh nový certifikační program pro zařízení pro technologii tenkého klienta. Tenký klient, který se vyznačuje menší velikostí a nákladovou úsporností, protože provozuje větší část své výpočetní kapacity na centralizovaných serverech, představuje cenově výhodnou alternativu ke standardním PC, pokud se používá společně s VMware Virtual Desktop Infrastructure.

VMware Virtual Desktop Infrastructure (VDI) je komplexní řešení pro virtualizaci desktopů, které nahrazuje tradiční PC virtuálními stroji, jež jsou soustředěny do datového centra a jsou přístupné uživatelům kteréhokoliv zařízení. Tento model zvyšuje efektivitu řízení desktopů při současném snížení celkových pořizovacích nákladů u desktopových počítačů, zkvalitňuje možnost řízení IT, zvyšuje datovou bezpečnost a zlepšuje praktický život, flexibilitu a produktivitu. Pokud se VDI použije společně se zařízením pro technologii tenkého klienta, pomůže to zákazníkovi zajistit prodloužení životnosti desktopových počítačů, masivně snížit spotřebu energie a rovněž dosáhnout snížení nákladů na údržbu tradičních PC.

Nový certifikační program VMware nabízí zákazníkům VMware Virtual Desktop Infrastructure výběr celé škály zařízení pro technologii tenkého klienta, která jsou oficiálně certifikována pro produkty VMware. Otevřené standardy VMware garantují, že zařízení pro technologii tenkého klienta provozovaná na jednotlivých odlišných platformách budou poskytovat uživatelům virtuálních desktopů konzistentní výkon. Organizace sama rozhodne, který typ zařízení nejlépe vyhovuje jejím požadavkům, protože není vázána na specifické zařízení, určené výhradně pro VMware Virtual Desktop Infrastructure.

“Jak podniky postupně standardizují své desktopové prostředí pomocí VMware Virtual Desktop Infrastructure, je nezbytné nabízet zákazníkům nejširší spektrum zařízení pro technologii tenkého klienta,” říká Jeff Jennings, viceprezident pro desktopové produkty a řešení VMware.

“S rostoucím počtem dodavatelů zařízení pro technologii tenkého klienta, může zákazník vybírat z celé řady zařízení, která jsou specificky navržena a optimalizována pro práci s virtuálními desktopovými počítači VMware.”

Chip PC, Computer Lab International (CLI), Devon IT, Fujitsu Siemens Computers, HP, IGEL, NEC, Pano Logic, Praim by CompuMaster, Sun Microsystems a Wyse patří k výrobcům zařízení pro technologii tenkého klienta, kteří mohou certifikovat své klienty jako součást nového programu. Jakmile je zařízení pro technologii tenkého klienta certifikováno, objeví se na seznamu kompatibilních produktů VMware Certified Compatibility Guide na adrese www.vmware.com/re­sources/guides­.html. Zákazník má tak jistotu, že zařízení uvedené na seznamu vyhovělo testu součinnosti VMware a požadavkům na řízení kvality.

VMware spustila svůj certifikační program pro hardware v roce 2000, aby jí a jejím hardwarovým partnerům umožnil kompletně testovat a optimalizovat jednotlivé produkty pro infrastrukturu VMware. Dnes je certifikováno téměř 2 000 různých serverů a modelů paměťových zařízení od 46 výrobců. VMware úzce spolupracuje s celou řadou účastníků programu Technology Alliance Partner (TAP) a rovněž s partnery OEM na certifikaci jejich zařízení pro technologii tenkého klienta. Na adrese www.vmware.com/com­pany/news/rele­ases/thinclien­t_partner_sup­port.html je možné si přečíst, co tito partneři říkají o certifikačním programu VMware Thin client.

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku