Hlavní navigace

Společnost VMware v roce 2009 meziročně zvýšila tržby o 8 procent na 2 miliardy dolarů

27. 1. 2010

[Tisková zpráva] Provozní marže podle standardů GAAP dosáhla 11 procent, bez přihlédnutí k metodice GAAP činila 24 procent

Praha, 27. ledna 2010 — Společnost VMware, světový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopů přes datová centra až po cloud computing, zveřejnila finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2009:

  • Příjmy za čtvrté čtvrtletí dosáhly 608 milionů dolarů a oproti stejnému období roku 2008 stouply meziročně o 18 procent.
  • Provozní zisk podle standardů GAAP za čtvrté čtvrtletí dosáhl 71 milionů dolarů a meziročně klesl o 30 procent. Provozní zisk bez přihlédnutí k metodice GAAP byl ve čtvrtém čtvrtletí 158 milionů dolarů a meziročně se zvýšil o 17 procent.
  • Čistý zisk podle standardů GAAP za čtvrté čtvrtletí dosáhl 56 milionů dolarů a 0,14 dolaru na akcii oproti stejnému období v loňském roce, kdy čistý zisk byl 111 milionů dolarů a 0,29 dolaru na akcii. Bez přihlédnutí k metodice GAAP čistý zisk činil 127 milionů a 0,31 dolaru na akcii ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2008, kdy dosáhl celkově 284 milionů a 0,36 dolaru na akcii.
  • Příjmy za celý rok 2009 dosáhly 2 miliard dolarů a meziročně se tak zvýšily o 8 procent.
  • Provozní zisk podle standardů GAAP za celý fiskální rok 2009 dosáhl 219 milionů dolarů a meziročně se snížil o 30 procent. Provozní zisk bez přihlédnutí k metodice GAAP činil 484 milionů dolarů a zvýšil se o 3 procenta oproti roku 2008.
  • Čistý zisk podle standardů GAAP za celý fiskální rok 2009 dosáhl 197 milionů dolarů a 0,49 dolaru na akcii oproti 290 milionům a 0,73 dolaru na akcii v roce 2008. Bez přihlédnutí k metodice GAAP činil čistý zisk za rok 2009 401 milionů dolarů neboli 1,00 dolaru na akcii ve srovnání s rokem 2008, kdy činil 416 milionů dolarů a 1,05 dolaru na akcii.
  • K 31. prosinci 2009 disponovala společnost finanční hotovostí 2,4 miliardy dolarů a odloženými výnosy ve výši 1,3 miliardy dolarů. Hotovost vzrostla od začátku roku o 35 procent, odložené výnosy o 52 procent.

Výnosy z činnosti na území Spojených států vzrostly v roce 2009 meziročně o 5 procent na 1,04 miliardy dolarů. Tržby mimo Spojené státy vzrostly v roce 2009 meziročně o 10 procent na 985 milionů dolarů.

Příjmy z poskytování služeb, zahrnující údržbu softwaru a specializované služby vzrostly ve čtvrtém čtvrtletí 2009 meziročně o 52 procent na 304 miliony dolarů.

„Dobré výsledky posledního čtvrtletí, kdy jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po řešení vSphere, ukazují, že virtualizace je klíčovou technologií pro zákazníky, kteří nyní potřebují ušetřit provozní peníze a investovat je do nasazení technologie cloud computingu,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Společnost VMware je velmi dobře připravena na pomoc firmám v tomto směřování. Naší strategií je rozšiřovat portfolio řešení, která budou stále lépe sloužit zákazníkům ve zjednodušování jejich složité IT infrastruktury.“

O VMware
Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 1,9 miliardy USD v roce 2008, více než 150 tisíci zákazníků a 22 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje desítkami poboček po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com.

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: S papírovým diářem podnikatel nezakrní

S papírovým diářem podnikatel nezakrní

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...