Hlavní navigace

VMware představuje novou nabídku virtualizace pro malé a středně velké firmy

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie, 20. listopadu 2007 — Společnost VMware, Inc., lídr v oblasti virtualizačního softwaru, vydává tři nové produktové balíčky VMware Infrastructure, na míru upravené pro malé a středně velké podniky (SMB). Nové sady byly navrženy tak, aby umožnily správcům IT a řídicím pracovníkům SMB snadno nasadit virtuální infrastrukturu a rychle těžit z jejích transformačních přínosů. Na trhu by se měly objevit koncem letošního roku.

„Virtualizace pomáhá firmám všech velikostí snižovat náklady a komplexnost IT,” uvádí Ben Matheson, ředitel VMware pro SMB. „Pro tento segment trhu to znamená optimalizaci stávajících investic do IT a zároveň zisk přínosů virtualizace podnikové úrovně, jako je obnova po havárii, vysoká dostupnost, zjednodušené řízení IT a nižší náklady na energii. Nasazení virtualizace se odráží v lepších úrovních služeb a umožňuje zákazníkům vynakládat menší prostředky na IT a reinvestovat tyto úspory do jejich firem. Nové verze VMware Infrastructure poskytuje služby, funkcionalitu a školení, které pomohou SMB rychleji pocítit hodnotu virtuální infrastruktury.”

Podle analytické společnosti The Yankee Group se očekává, že počet instancí virtualizace v rámci SMB – firem s méně než 100 servery nebo méně než 1000 zaměstnanci – se během následujících dvou let zdvojnásobí.

„Z virtualizace se stala technologická síla hlavního proudu, jež ovlivňuje rozhodnutí o IT architektuře firem všech velikostí,“ říká Gary Chen, senior analytik The Yankee Group. „Pro SMB to znamená vyhodnotit všechny přínosy virtualizace, jako je konsolidace serverů, kontinuita podnikání a obnova po havárii, které lze získat využitím stávajících aktiv, a připravit plány budoucího růstu. Nová sada VMware Infrastructure 3 Acceleration Kits poskytuje nákladově efektivní způsob, jak SMB mohou rychle spustit virtualizaci, a zároveň umožňuje organizaci společně s vývojem obchodních potřeb upravovat rozsah. Uplatnění virtualizace je trendem v oblasti SMB, který bude pokračovat a bude se dále směle rozrůstat.“

Sady pro SMB jsou postaveny na nejnovější verzi VMware Infrastructure, průmyslové softwarové řady třetí generace (na www.vmware.com/com­pany/news/rele­ases/esx35.html). Nabízí nové možnosti, jež byly navrženy s cílem snížit spotřebu, potlačit ruční stopování a záplatování virtuální infrastruktury a zvýšit celkovou dostupnost infrastruktury.

Mezi nové produkty a funkce VMware Infrastructure patří VMware ESX Server 3i, VMware Guided Consolidation a VMware Update Manager. VMware ESX Server 3i, hypervisor příští generace VMware, který se dodává jako vestavěný firmware v serverových systémech hlavních prodejců OEM či jako samostatný produkt, pomůže zákazníkům snadněji a rychleji zavést virtualizaci v jejich prostředích. Cílem VMware Guided Consolidation je umožnit firmám lépe provádět migraci z fyzických serverů na virtuální infrastrukturu pomocí průvodce krok za krokem, který rozpozná fyzické servery pro konsolidaci, převede je na virtuální stroje a inteligentně je umístí na nejvhodnější VMware ESX Server či hostitele VMware Serveru. VMware Update Manager, jenž zautomatizuje správu záplat a aktualizací pro hostitele VMware ESX Serveru a virtuální stroje, byl navržen tak, aby odstranil bolestivou proceduru stopování úrovní záplat a ruční aplikace bezpečnostních náprav a oprav závad.

„Zhruba 60 až 70 procent našich zákazníků VMware je SMB a nová sada VMware Infrastructure Acceleration Kit nám umožňuje nabízet více funkcí, které požadují, a to za lákavé ceny. Jde například o centralizované řízení, VMware HA či VMotion,“ vysvětluje Glen Falkowski, viceprezident společnosti Glencom Systems, profesní člen partnerského programu VMware VIP. Například sada VMware Infrastructure Foundation Acceleration Kit poskytuje stabilní odrazový můstek pro firmu, které prvně zvažuje virtualizaci, a umožňuje zákazníkům rychle a snadno přidávat robustnější funkce.“

Ceny, balení a dostupnost
Nové balíčky VMware Infrastructure tvoří tři sady Acceleration Kit, jejichž úkolem je umožnit SMB snadněji si osvojit VMware Infrastructure. Na trhu se objeví ke konci letošního roku.

  • VMware Infrastructure 3 Foundation Acceleration Kit: Tři dvouprocesorové licence na VMware Infrastructure Foundation, která zahrnuje VMware ESX Server, VMware Consolidated Backup, VMware Update Manager, VMware Virtual SMP, agenta VMware VirtualCenter a VMware VMFS, i VMware VirtualCenter Foundation Server, jenž obsahuje VMware Guided Consolidation a možnost spravovat až tři serverové hostitele VMware Infrastructure. Cena je 2 995 USD.
  • VMware Infrastructure 3 Standard High Availability Acceleration Kit: Dva dvouprocesorové uzly VMware Infrastructure Standard, které zahrnují výše uvedené funkce VMware Infrastructure 3 Foundation Acceleration Kit plus VMware High Availability (HA). Cena je 5 995 USD.
  • VMware Infrastructure 3 Midsize Acceleration Kit: Tři dvouprocesorové uzly VMware Infrastructure Enterprise, což zahrnuje výše uvedené funkce VMware Infrastructure 3 Standard High Availability Acceleration Kit plus VMware VMotion, VMware Distributed Resource Scheduler (DRS), VMware Storage VMotion a VMware Distributed Power Management (DPM), experimentální funkci, i kredity na flexibilní školení a poradenství, které lze uplatnit na kurzy a naučit se tak nasadit a používat VMware Infrastructure 3, jako je například kurz „VMware Infrastructure 3: Install and Configuration“. Cena je 14 495 USD.

Více informací o této nabídce pro segment SMB naleznete na adrese www.vmware.com/smb.

Podnikatel.cz: V restauraci bez cigaret? Sněmovna kývla

V restauraci bez cigaret? Sněmovna kývla

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)