Hlavní navigace

VMware zveřejňuje hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2008

29. 4. 2008

[Tisková zpráva] PALO ALTO, Kalifornie, 28. dubna 2008 — Společnost VMware, Inc., světový lídr v oboru virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, oznamuje finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2008. VMware vykázal v prvním čtvrtletí letošního roku 69% nárůst obratu na celkových 438 milionů USD.

  • Celkové výnosy za první čtvrtletí letošního roku dosáhly 438 milionů USD, což v porovnání s prvním čtvrtletím roku 2007 představuje nárůst o 69 %.
  • Provozní příjem podle účetních standardů GAAP za první čtvrtletí dosáhl 48 milionů USD v porovnání se 46 miliony v prvním čtvrtletí roku 2007. Provozní příjem neposuzovaný podle účetních standardů GAAP byl 106 milionů USD, což představuje oproti stejnému období předcházejícího roku nárůst o 62 %.
  • Čistý příjem za čtvrtletí podle účetních standardů GAAP byl 43 milionů USD, nebo 0,11 USD na jednu akcii, v porovnání se 41 miliony nebo 0,12 USD na jednu akcii v prvním čtvrtletí předcházejícího roku. Čistý příjem za čtvrtletí neposuzovaný podle účetních standardů GAAP byl 88 milionů USD, nebo 0,22 USD na jednu akcii v porovnání s 0,16 USD v předcházejícím roce.

„První čtvrtletí bylo dalším obdobím zvýšené poptávky po virtualizačních produktech a řešeních společnosti VMware,“ uvedla Diane Greene, prezidentka a generální ředitelka společnosti VMware. „Naše strategie vychází z neustálého poskytování prvotřídních řešení pro expanzi trhu, která mají značný náskok před konkurencí, a z posilování naší vedoucí pozice formou dobře propracovaného vícevrstvého partnerského distribučního modelu. Vidíme, že díky možnostem virtualizace mohou naši zákazníci zrychlovat své činnosti; mnozí z nich nyní přecházejí přímo na architekturu založenou na VMware, díky čemuž mohou konsolidovat své zdroje, poskytovat kapacitu na vyžádání a rovněž uzavřít pojištění kontinuity obchodní činnosti a obnovy v případě havárie.“

Tržby za první čtvrtletí v USA meziročně vzrostly o 65 %, a to zejména díky zvýšené poptávce velkých podniků přecházejících na standardní platformu VMware, ale také díky nárůstu počtu menších transakcí realizovaných prostřednictvím partnerů VMware. Nárůst tržeb o 74 % na mezinárodním trhu byl dán částečně trojciferným růstem v Austrálii a na rozvíjejících se trzích v Brazílii, Číně, Indii a v Rusku.

Příjmy z prodeje softwarových licencí vzrostly v porovnání se stejným obdobím minulého roku o 73 % na celkových 294 milionů USD a příjmy ze služeb, včetně podpory, předplatného a profesionálních služeb, vzrostly o 62 % na 144 miliony USD.

Hlavní aspekty za první čtvrtletí
V průběhu prvního čtvrtletí společnost VMware představila nové produkty a technologie ve čtyřech hlavních oblastech: (1) virtualizace desktopových zařízení, (2) virtualizace datových center, (3) řízení a automatizace datových center a (4) zabezpečení platforem. Dále firma VMware oznámila uzavření OEM dohod se čtyřmi hlavními dodavateli hardwaru o předinstalaci VMware ESXi hypervisor na jejich serverech. Nechyběla ani významná zlepšení jejích programů pro partnery, jejichž cílem je pomoci více než 13 000 nepřímým partnerům (channel partnerům) prodávajícím VMware rozšířit jejich aktivity v oblasti virtualizace a získat nové zákazníky. Toto čtvrtletí se dále neslo ve znamení VMworld Europe, první evropské virtualizační konference, která se konala ve francouzském Cannes a která přilákala více než 4 500 zákazníků a partnerů.

Mezi hlavní aspekty prvního čtvrtletí patří:

  • Široká dostupnost VMware Virtual Desktop Manager 2, který uživatelům umožňuje bezpečné připojení na jejich virtuální desktopy v datovém centru, a poskytuje správcům IT snadný a nákladově efektivní způsob pro správu vzdálených ploch.
  • Obecná dostupnost VMware Lifecycle Manager, který firmám umožňuje implementovat konzistentní a automatizovaný proces pro vyžadování, schvalování, realizaci, aktualizaci a deaktivaci virtuálních strojů.
  • Ohlášení VMware VMsafe, nové bezpečnostní iniciativy podporované více než 20 dodavateli bezpečnostních řešení, která chrání aplikace běžící na virtuálních strojích způsoby, jež dříve ve fyzických prostředích nebyly možné.

Finanční výhled
Následující vyhlídkové údaje jsou založeny na současných očekáváních a existuje u nich určitá nejistota a rizika, která jsou uvedena níže a dále v dokumentech podaných společností VMware u United States Securities and Exchange Commission. Skutečné výsledky se mohou významně lišit.

  • Společnost VMware nadále očekává růst tržeb v roce 2008 přibližně o 50 % v porovnání s rokem 2007.
  • Tržby za druhé čtvrtletí 2008 by měly vzrůst přibližně o 55 % v porovnání se druhým čtvrtletím roku 2007.

O společnosti VMware
VMware (NYSE:VMW) je globálním lídrem v oblasti virtualizačního softwaru od stolních počítačů až po datová centra. Řešení VMware využívají organizace všech velikostí s cílem snížit své investiční a provozní náklady, zajistit bezporuchovost provozu, posílit bezpečnosti a snižovat dopady na životní prostředí. Díky svým výnosům za rok 2007 ve výši 1,3 miliardy USD, více než 100 000 zákazníkům a téměř 14 000 partnerům je VMware jednou z nejrychleji rostoucích softwarových firem. Společnost VMware má sídlo v Palo Alto v Kalifornii. Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.vmware.com.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz