Hlavní navigace

Volksbank CZ nabídne svým klientům online platbu PayMyway

14. 9. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 1. 9. 2010 - Volksbank CZ a provozovatel platební metody PayMyway společnost BSC PRAHA podepsaly smlouvu o spolupráci, díky které budou moci klienti Volksbank CZ za nákupy na internetu platit jednoduše a bezpečně ze svého internetového bankovnictví prostřednictvím online platby PayMyway.

„Podepsání smlouvy s Volksbank je pro nás důležitým milníkem, protože tím potvrzujeme roli PayMyway jako univerzální platební metody. Naplňujeme tak naši misi být mostem mezi internetovými obchodníky a bankami s internetovým bankovnictvím. Díky tomuto propojení přes PayMyway umožňujeme klientům zapojených bank komfortně a bezpečně platit na internetu,“ komentuje podpis smlouvy Lukáš Soukup, manažer PayMyway. „Naším cílem je vytvořit na trhu standard pro online platby z internetového bankovnictví. Systém PayMyway je stavěn jako univerzální, tudíž všechny banky, které mají internetové bankovnictví, se mohou s PayMyway integrovat a nabídnout tak svým klientům pohodlnou online platbu,“ dodává Lukáš Soukup. „Spoluprací s PayMyway chceme našim klientům ještě více zatraktivnit naše internetové bankovnictví a nabídnout jednoduchý a přitom velmi bezpečný způsob plateb,“ říká Igor Dobřický, vedoucí odboru IT a Organizace Volksbank CZ. „Výhodou systému PayMyway je pro banku také to, že díky jedné integraci a jednomu technickému propojení přes PayMyway, můžeme nabídnout tuto platbu u všech eshopů, které jsou v systému zapojeny nebo se do něho v budoucnu zapojí – a to bez toho, abychom museli s každým jednotlivým eshopem podstupovat technickou integraci,“ vysvětluje Igor Dobřický.

PayMyway propojuje eshopy s internetovým bankovnictvím zapojených bank a umožňuje tak zaplatit za nákup v eshopu pomocí předvyplněného platebního příkazu, který zákazník potvrdí ve svém internetovém bankovnictví. Zákazníkem potvrzená platba PayMyway je bankou garantována, tj. nelze ji po odsouhlasení v internetovém bankovnictví zrušit, čímž eshop získává záruku, že platbu obdrží a může tedy zboží či službu okamžitě poskytnout. Obdobné systémy, které propojují eshopy s bankami prostřednictvím jednoho technického rozhraní, fungují velmi úspěšně v řadě západoevropských zemí, zejména v Nizozemí, Rakousku a Německu. Systém PayMyway je otevřen všem bankám, které disponují internetovým bankovnictvím a zároveň všem eshopům, které splňují bezpečnostní standardy a dodržují etické principy podnikání.

Volksbank CZ je univerzální obchodní banka se širokým spektrem produktů a služeb v oblasti drobného i podnikového bankovnictví. Během svého působení na českém trhu Volksbank CZ získala pevnou pozici v segmentu středních a menších bankovních domů. Filozofie obchodní strategie Volksbank CZ vychází především z orientace na klienta a jeho individuální potřeby a požadavky, nabízí služby „šité na míru“ těchto potřeb. S touto filozofií – reprezentovanou mottem celého koncernu „Důvěra spojuje“ – zaměstnanci Volksbank CZ individuálně přistupují k přáním klientů, což jim umožňuje budovat s nimi velmi dobré vzájemné vztahy.

Společnost BSC PRAHA působí na trhu IT od roku 1990 a vedle České republiky má pobočku na Slovensku (BSC Prešov) a v Ruské federaci (BSC Msc). Mezi její klienty patří významné banky a pojišťovny ze střední a východní Evropy, mezi jinými například GE Money Bank, Raiffeisenbank, Alfa Bank nebo Citibank. Společnost BSC PRAHA byla průkopníkem v oblasti přímého bankovnictví a její produkty z řady GEMINI využívají miliony zákazníků pro správu svých financí. BSC PRAHA drží rovněž vedoucí pozici v oblasti regulatorního výkaznictví v České republice a je „Certified Advantage Partnerem“ společnosti Oracle pro produkty Oracle E-Business Suite, JD Edwards a Oracle Business Intelligence. Platební nástroj PayMyway je jedním z výsledků aktivit BSC PRAHA v oblasti inovací přímého bankovnictví a budování nových obchodních synergií,

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?