Hlavní navigace

VOLNÝ, a.s. uzavřel strategickou dohodu s GENERAL REGISTRY, s.r.o.

9. 6. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 9. června 2010 – VOLNÝ, a.s., přední český telekomunikační operátor, uzavřel dohodu o strategické spolupráci s GENERAL REGISTRY, s.r.o. Na základě této dohody společnost General Registry převzala s účinností od 1. června 2010 od Volného nástupnictví v poskytování služeb registrace a správy domén a souvisejících služeb pro rezidentní segment. Společnost Volný tak posílí své dlouhodobé zaměření na klíčové oblasti podnikání.

Společnost VOLNÝ, a.s. uzavřela dohodu o spolupráci se společností GENERAL REGISTRY, s.r.o. za účelem převzetí části doplňkových telekomunikačních služeb Volného. Předmětem dohody jsou doplňkové služby pro rezidentní segment, zahrnující služby registrace a správy domén a služeb souvisejících. Změna se dotkne pouze rezidentních zákazníků, kteří jsou v těchto dnech informováni elektronickou poštou. Změna se netýká zákazníků využívajících freemailové služby na doméně volny.cz. Firemních zákazníků, kterým Volný poskytuje komplexní telekomunikační řešení, se změna rovněž nedotkne.

Dlouhodobou strategií společnosti VOLNÝ, a.s. je poskytovat firemním zákazníkům komplexní telekomunikační řešení, a to prostřednictvím vlastní infrastruktury skupiny Dial Telecom, do níž společnost Volný patří. „Dlouhodobě se zaměřujeme na posílení individuálního přístupu k firemním zákazníkům a poskytování profesionálních řešení s přidanou hodnotou,“ doplňuje Martin Dvořák, obchodní ředitel VOLNÝ, a.s.

V oblasti rezidentních zákazníků se společnost Volný soustředí na poskytování základních telekomunikačních služeb, v nichž má silnou pozici a zázemí, především na kvalitní xDSL služby poskytované prostřednictvím vlastní infrastruktury. Doplňkové služby, jako je registrace a správa domén se VOLNÝ, a.s. rozhodla převést na partnera, jenž je v dané oblasti specialistou, má významnou pozici na českém trhu a dokáže poskytnout zákazníkům kvalitní servis a odbornou péči.

General Registry – spolehlivý partner
Společnost General Registry dlouhodobě spolupracuje v oblasti registrace a správy domén se skupinou Dial Telecom. Na základě zkušeností byla proto doporučena jako vhodný nástupce Volného v segmentu rezidentních doplňkových služeb. Hlavním kritériem výběru bylo dodržení vysokých kvalitativních standardů a zázemí stabilní firmy.

Očekávané změny u nového registrátora
GENERAL REGISTRY, s.r.o. provedla všechna opatření pro zajištění bezproblémového převodu služeb po technické stránce a nabídne stejné nebo výhodnější podmínky poskytovaných služeb zákazníkům VOLNÝ, a.s.

„Novým uživatelům můžeme nabídnout komfortní registraci a správu domén, v letošním roce navíc plánujeme zavedení čtyř nových služeb k doménám,“ říká Ilona Filípková z GENERAL REGISTRY, s.r.o. a dodává: „naším cílem je minimalizovat dopad převodu služeb na zákazníky a nabízet jim efektivní služby na nejvyšší úrovni při zachování cen, na jaké jsou zvyklí. Věříme, že zůstanou i nadále našimi spokojenými zákazníky.“

O společnosti VOLNÝ, a.s.
VOLNÝ je významný český poskytovatel telekomunikačních služeb, který působí na trhu od roku 1995. Společnost VOLNÝ nabízí svým zákazníkům komplexní řešení telekomunikačních potřeb, zahrnující trvalé připojení k internetu, hlasové a datové služby, síťová řešení VPN, zajištění bezpečnosti, server housing, web hosting a řadu dalších souvisejících služeb. VOLNÝ patří od roku 2009 do mezinárodní skupiny Dial Telecom. Více o společnosti najdete na webových stránkách http://www.fir­ma.volny.cz.

O společnosti GENERAL REGISTRY, s.r.o.
General Registry se specializuje na registraci a správu domén. Na trhu působí od roku 2003. Zaujímá pátou příčku v počtu registrovaných .CZ domén, což znamená téměř 10% tržní podíl, jde zhruba o 55 tisíc .CZ domén. Celkově však spravuje více než 70 tisíc domén. Koncem roku 2008 společnost změnila majitele a stejně jako INTERNET CZ, a.s. se stala členem skupiny ARUBA s.p.a., která jim poskytuje zázemí. Více o společnosti najdete na stránkách http://www.ge­neralregistry­.cz.

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení