Hlavní navigace

VŠMIE úspěšně pokračuje v zavádění unikátního projektu Brána na vysokou školu

[Tisková zpráva] Praha – 26. srpna 2009 – Implementace systému, který Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) realizuje od ledna 2009 ve spolupráci s Gymnáziem Cheb, zdárně pokračuje. Unikátní systém, který kombinuje e-learningovou formu výuky s prvky sociálních sítí, bude spuštěn na začátku zimního semestru - v říjnu 2009.

„Díky provázané elektronické komunikaci mezi studenty a učiteli získají studenti středních škol praktické zkušenosti s vysokoškolskou formou výuky, což jim pomůže překlenout rozdílný způsob a formy studia mezi středoškolským a vysokoškolským pojetím,“ uvedl ředitel a kvestor VŠMIE Radek Řechka a dodává: „Speciální software nám umožní vytvořit sociální síť podobnou typu Facebook. Na rozdíl od Facebooku bude ale tato nově vzniklá síť privátní a bude sloužit pouze k diskuzi mezi studenty. Celý systém se tak stane jedinečným, jelikož není dosud znám žádný projekt, který by vzdělával středoškolské studenty v ČR prostřednictvím systémů vysoké školy, sociální sítě a e-learningových principů.“

V současné době implementace systému probíhá bez problémů. Všechny potřebné aplikace jsou již spuštěné a nyní probíhá testování jednotlivých částí systému. Technici postupně vytváří reálné účty uživatelů, vyučované kurzy a zároveň prochází všechna data tak, aby systém neobsahoval žádné chyby. Celý projekt tak bude moci být spuštěn začátkem zimního semestru, v říjnu 2009.

Projekt Brána na vysokou školu vznikl díky získanému grantu z Evropského sociálního fondu a z příspěvků z rozpočtu ČR. Projektanti využili zkušeností a znalostí s e- learningovou aplikací Moodle a dosavadních zkušeností VŠMIE s výukou v rámci distanční formy studia. Původně byl celý systém navržen pro zkvalitnění výuky na Gymnáziu Cheb a v budoucnu pro ostatní střední školy v Karlovarském kraji. Jeho součástí budou jak e-learningové kurzy, tak také testy, s jejichž pomocí učitelé ověří získané znalosti svých studentů.

„Počet studentů, kteří se budou on-line vzdělávat pomocí vytvořených kurzů, však není nijak omezen. Dokonce nezáleží na tom, z jaké školy student pochází. Hlavní myšlenkou je naopak zpřístupnit středoškolské výukové materiály co největšímu množství studentů.“ řekl Radek Řechka.

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky, a.s. (VŠMIE) byla založena v roce 2001 jako soukromá vysoká škola s tříletým studijním programem (Bc.) v oborech Aplikovaná informatika, Manažerská ekonomika, Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Všechny její studijní obory jsou zaměřeny na poskytování optimální kombinace informatických, ekonomických a právních znalostí a dovedností. Škola realizuje výuku v Praze, otevřela také svou první pobočku v Sokolově. V současnosti studuje na VŠMIE v prezenční i kombinované formě více než 1.000 studentů.

VŠMIE dbá nejen na kvalitu svých výukových programů, ale také na sepětí s odbornou praxí. Mezi její nejvýznamnější partnery patří už několik let společnosti IBM, Hewlett-Packard, Komerční banka a další. Dalším významným úspěchem je získání akreditace Cisco Academy od společnosti Cisco Systems. VŠMIE je mimo jiné aktivním členem vzdělávacího systému Netacad. Na půdě školy pravidelně probíhají kurzy CCNA (Cisco Certified Network Asociate), přičemž účast na těchto vzdělávacích programech je pro všechny studenty školy zdarma. V roce 2009 se VSMIE zapojila také do celosvětově uznávaného projektu Oracle Academy. Více informací na www.vsmie.cz.

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Kanál TA3 HD zahájil vysílání

Kanál TA3 HD zahájil vysílání

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček