Hlavní navigace

Výbava pro hráče z dílny ASUS

6. 3. 2010

[Tisková zpráva] Veletrh CeBIT 2010, HANNOVER, NĚMECKO (4. března 2010) – ASUS na CeBITu představil novinky pro hráče s označením Republic of Gamers (ROG) v čele s 3D notebookem G51JX a dvěma 3D monitory s Full HD rozlišením. Raritou je v současnosti nejvýkonnější grafická karta na světě ASUS ARES se dvěma grafickými jádry Radeon HD5870.

Jedním z témat letošního veletrhu jsou 3D technologie. ASUS nezůstal pozadu a ukázal herní monitor PG276H s frekvencí 120 Hz a úhlopříčkou 27”. Dalším představeným monitorem je 23“ model VG236H, který disponuje stejně jako PG276H 3D displejem s Full HD rozlišením. Oba modely využívají funkci Alternate-frame sequencing ve spojení s aktivními 3D brýlemi, což zdvojnásobuje obnovovací frekvenci na 120 snímků za sekundu. Výsledkem je plynulý obraz bez duchů, vhodný k hraní nejnovějších herních titulů s podporou 3D zobrazení.

ASUS zabudoval 3D technologii také do výkonného herního notebooku G51JX 3D. Tento notebook je vybaven procesorem Intel Core i7 a technologií NVIDIA GeForce 3D Vision, která nabízí hraní ve 3D na 15,6” displeji. Jedná se o vůbec první notebook na světě s touto technologií. ASUS navíc přidává ke každému balení hru James Cameron’s Avatar: The Game.*

Výbava pro overclockery
ASUS na CeBITu již tradičně představuje také komponentové novinky z řady Republic of Gamers. Základní desky Rampage III Extreme a Crosshair IV Extreme jsou kvůli vysokému výkonu ideálními platformami pro čipové sady Intel X58 a AMD 890FX. Podpora čtyř grafických jader jde ruku v ruce s konstrukcí chlazení. Technologie Extreme Engine Digi+ zajišťuje optimální rovnováhu mezi výkonem a spotřebou energie, díky čemuž se prodlužuje životnost a snižují náklady na energii.

Desky nabízejí také sadu nástrojů pro přetaktování ROG Connect, umožňující řídit mnoho různých parametrů, a to dokonce vzdáleně z jiného PC. Další užitečnou technologií je RC Bluetooth, která nabízí přetaktování prostřednictvím rozhraní Bluetooth ve smartphonu. Engine GameFirst desky Crosshair IV Formula byl vytvořen tak, aby vyhovoval on-line funkcím, optimalizoval rychlost připojení a zabraňoval zpoždění. Díky tomu je deska ideální pro hraní síťových her. Snadno si poradí i v případech, kdy na pozadí běží několik náročných úloh současně.

Grafická karta ARES – herní monstrum
Grafické karty stanovují hranice pro hraní her na PC. ASUS nabídne opravdovou raritu v podobě limitované edice grafických karet ARES, které disponují dvěma grafickými jádry Radeon HD5870 a 4 GB paměti GDDR5 RAM s taktem jádra 850 MHz. To znamená až o 23 % vyšší výkon než špičková karta Radeon HD5970. Masivní 100 mm ventilátor zvyšuje proudění vzduchu až o 600 % v porovnání s podobnými produkty, proti nimž je však ARES nesrovnatelně tišší.

Dalším novou grafickou kartou je MATRIX 5870 s technologií Super Hybrid Engine, která zaručuje během hraní automatický nárůst výkonu o 19 % a velmi tichý pohotovostní režim. Technologie iTracker2 přidává k rozhraní pro přetaktování možnost úpravy časování paměti a dokáže ukládat oblíbené nastavení pro pozdější použití – to vše pomocí jediného tlačítka Safe mode. Technologie Extreme Cooler zase udržuje vyzařované teplo na rozumné úrovni, neboť v reálném čase upravuje rychlost ventilátorů.

Tentokrát kromě obrazu i zvuk
Grafická karta Bravo 220 je vhodná pro PC k domácímu kinu. Kombinuje technologii ASUS Splendid Plus se světelnými senzory, které přizpůsobují obraz okolnímu světlu. Karta Bravo 220 se dodává s programem Bravo Media Center, jenž uživatelům umožňuje upravovat filmy, videa, hudbu a fotografie pomocí dálkového ovladače a intuitivního rozhraní. Karta Bravo vyniká i šetrností k životnímu prostředí – šetří více než 28 % energie v porovnání s konkurenčními modely a její provozní hlučnost je takřka nulová, tedy ideální pro prostředí domácí zábavy.

Ve spolupráci se společností Sennheiser vyvinul ASUS kombinované zvukové karty a sluchátka Xonar Xense. Zatímco většina hráčů na PC trpí velmi malou hodnotou výstupu na většině sluchátek, sluchátka Xonar Xense jsou zásluhou vestavěného zesilovače schopna výkonu 7 Vrms. Vynikne tak sebemenší zvukový detail ve hrách, filmech nebo hudbě, přičemž je optimalizována prostorovost i dynamika.

Sluchátka podporují technologie EAX, DirectSound, Dolby a mnoho dalších standardů. Zvukový engine GX 2.5 nabídne při poslechu skutečně kvalitní prožitek, takže každý pohyb, zašeptání a gesto bude jasně slyšitelné. Na zvukové kartě si dále mohou uživatelé zvolit zvukový režim na základě herního žánru.

Další informace o produktech a podrobné zprávy naleznete na adrese http://techin­style.tv.

*Exkluzivní nabídka, platí ve vybraných zemích od 1. února do 31. března 2010

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2008 celkově 8,1 miliard amerických dolarů. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Vitalia.cz: Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Jste stále nemocní? Chybí vám zinek

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU