Hlavní navigace

Vychází centrální správa TrustPort Management 4.0

2. 7. 2010

[Tisková zpráva] Brno, 1. 7. 2010 – TrustPort v těchto dnech vydává novou verzi softwaru TrustPort Management, centrální správy ke svým bezpečnostním produktům TrustPort Antivirus Business a TrustPort PC Security Business. TrustPort Management umožňuje vzdáleně instalovat a spravovat antivirový software na počítačích v síti. Nová verze přináší zbrusu nové uživatelské rozhraní a množství nových funkcí. Stává se tak prvotřídní volbou pro efektivní nasazení bezpečnostního softwaru v počítačových sítích všech velikostí.

TrustPort Management je bezplatným doplněním produktů TrustPort Antivirus Business a TrustPort PC Security Business. Správci sítě díky tomuto softwaru nemusejí instalovat a nastavovat bezpečnostní program na každé stanici zvlášť, ale mohou tyto činnosti vykonávat pohodlně z jednoho rozhraní a pro mnoho stanic současně. TrustPort Management dovoluje rozdělovat počítače do skupin, kterým pak lze přidělovat různá nastavení.

„Pro naše partnery a zákazníky bude vydání nové centrální správy vítanou novinkou,“ hovoří na toto téma Marcela Parolková, obchodní ředitelka společnosti TrustPort. „TrustPort Management vychází vstříc jejich požadavkům. Nabízí přehlednější uživatelské rozhraní, vyšší interaktivitu mezi serverem a stanicemi, pokročilejší statistiky síťové bezpečnosti.“ Byly vypuštěny postupy, jež se v minulosti ukázaly jako nepraktické, centrální správu naopak obohatila řada nových funkcionalit.

Na první pohled zaznamená uživatel významnou proměnu ovládacího rozhraní. Všechny činnosti, ke kterým se centrální správa používá, jsou roztříděny do sdružujících záložek. Na úvodní záložce jsou zobrazeny základní statistiky, další záložky pak umožňují vyhledávat a podřizovat stanice centrální správě, nastavovat pro tyto stanice podrobné bezpečnostní politiky či pro ně plánovat úlohy, jako jsou automatická instalace softwaru, pravidelná antivirová kontrola nebo aktualizace virových vzorků.

TrustPort Management se skládá ze serverové části, kterou je nutné instalovat jako první, a z klientské části, jejíž instalace na podřízené stanice je podmínkou další práce s nimi. Vyhledání počítačů a jejich přiřazení pod centrální správu je v nové verzi naštěstí velmi snadné. Lze použít například vyhledávání prostřednictvím zadání rozsahu síťových adres, využití služby active directory nebo nahrání souboru se seznamem síťových adres.

Centrální správa je ovládána přes webové rozhraní, to znamená, že k ní lze přistupovat z kteréhokoli počítače v síti, a v případě potřeby i z internetu. Dá se definovat libovolný počet správcovských či auditorských účtů. Při zahájení práce se softwarem TrustPort Management může správce sítě využít výchozí bezpečnostní politiky nebo si vytvořit zcela nové politiky, odvozené od těch výchozích. V takovém případě má možnost naprosto detailního nastavení.

Profil společnosti TrustPort
TrustPort je významným výrobcem softwarových řešení pro bezpečnou komunikaci a spolehlivou ochranu dat. Produkty firmy TrustPort se v současné době svou kvalitou řadí ke světové špičce. V nezávislých testech se umisťují vždy na předních příčkách díky vynikající antivirové technologii, postavené na dvou skenovacích jádrech.

Produkty firmy TrustPort jsou nabízeny v několika jazykových mutacích a chrání firmy a domácnosti ve více než stovce zemí světa. Společnost TrustPort patří do Cleverlance Group, která se řadí mezi přední středoevropské podniky poskytující řešení a služby v oblasti informačních technologií.

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše