Hlavní navigace

Výrobce karavanů a obytných vozů Hymer urychluje výrobní procesy a zvyšuje bezpečnost dat díky řešení společnosti Siemens HiPath Wireless LAN

14. 6. 2007

[Tisková zpráva] Výrobce karavanů a obytných vozů Hymer urychluje výrobní procesy a zvyšuje bezpečnost dat díky řešení společnosti Siemens HiPath Wireless LAN

Společnost Siemens Enterprise Communications nainstalovala bezdrátovou síť u výrobce karavanů a obytných vozů Hymer v německém Bad Waldsee. Tato síť umožní firmě Hymer AG sledovat polohu až 1800 obytných vozů a karavanů. Hymer si u společnosti Siemens objednal dodávku a instalaci infrastruktury WLAN k řízení svých logistických operací. Kromě toho Siemens firmě Hymer dodá i řešení k určování polohy od firmy Ekahau, které dokáže v reálném čase identifikovat polohu více než 10 000 objektů s pomocí jediného serveru.

Bezdrátové sítě nabývají v průmyslových aplikacích stále většího významu. Umožňují zaměstnancům přistupovat k firemní síti a hlasovým službám doslova z jakéhokoliv místa v podniku a zároveň zvyšují produktivitu pracovních procesů, jelikož firmu již není třeba odshora dolů propojovat pomocí kabelů, což je přinejlepším náročný a nákladný úkol. Sledování majetku a osob pomocí systémů určování polohy v reálném čase (RTLS – Real-Time Location Systems) v rámci podnikové WiFi sítě rovněž přispívá k optimalizaci pracovních procesů a snižování provozních nákladů.

Řešení pro Hymer, které vzniklo ve spolupráci firem Siemens a Ekahau, zahrnuje řídící jednotku HiPath Wireless LAN Controller a řadu přístupových bodů. Celou síť řídí WLAN kontrolér, který propojuje všechny uživatele prostřednictvím přístupových bodů v centrálně řízených IP subsítích. Jedná se o systém plug-and-play, který umožňuje automaticky přidávat a konfigurovat nové přístupové body.

Přístupové body HiPath, které se instalují v interiérech i exteriérech výrobního závodu Hymer, poskytují plné rádiové pokrytí všech prostor firmy, kde je potřebné využívat bezdrátové služby. Dynamické kryptování dat pak chrání síť před útoky zvenčí.

Každý podvozek, který vjíždí do továrny Hymer, je označen WiFi štítkem Ekahau kvůli identifikaci a určování polohy. Zaměstnanci tak mohou pomocí mobilních zařízení, jako např. PDA, ověřit v reálném čase, v jaké fázi výrobního procesu se to které vozidlo nachází. Mohou si zároveň zjistit jeho polohu – a to i tehdy, nachází-li se již venku na parkovišti, kde čekají hotové vozy na vyzvednutí. Lokalizační systém Ekahau sbírá veškeré tyto údaje prostřednictvím WLAN sítě a rozesílá je na příslušná mobilní zařízení. Dochází tak ke zkracování pracovních procesů a firma je schopna rychleji a efektivněji vyřizovat požadavky svých zákazníků.

„Toto řešení nám umožňuje optimalizovat výrobní procesy. V jakýkoliv okamžik jsme přesně schopni určit polohu a fázi výroby každého vozidla,“ říká Michael Tregner, generální ředitel firmy Hymer. „Velice nám vyhovuje i způsob spolupráce firem Siemens a Ekahau, jejímž výsledkem je nákladově efektivní řešení, které umožňuje využít výhody technologie WLAN na základě naší existující infrastruktury WLAN od Siemens.“

HiPath WLAN se snadno instaluje a rychle konfiguruje. Bez problémů lze navíc integrovat i další služby, jako je připojení k internetu pro dodavatele nebo zákazníky, či přenos hlasu přes WLAN. Řešení HiPath WLAN splňuje nejnovější bezpečnostní standardy, podporuje rychlý roaming, zajišťuje optimální rádiové pokrytí a bezporuchový provoz.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení