Hlavní navigace

Výsledky 17. ročníku celostátní soutěže Autodesk Academia Design 2011 vyhlášeny

[Tisková zpráva] V soutěži v digitálních technologiích, která se letos uskutečnila na SPŠ Frýdek Místek, zvítězili studenti a učitelé kopřivnické školy nejlépe využívající možností digitálního prototypování

PRAHA, 9. března 2011 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, oznámila výsledky celostátní soutěže v digitálních technologiích – Autodesk Academia Design. 17. ročník soutěže se uskutečnil ve dnech 4. a 5. března 2011 na Střední průmyslové škole ve Frýdku-Místku. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 96 studentů a učitelů z 26 českých a moravských škol. Putovní pohár v hodnocení škol získala VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

 

Individuálními vítězi se stali Robert Turinský z VOŠ a SPŠ Strakonice v ka­tegorii 2D kreslení, Ondřej Češka ze stavební SPŠ v Lipníku nad Bečvou v kategorii 2D kreslení stavební dokumentace a Petr Bouchal z SPŠ Přerov v kategorii 3D modelování. V učitelské kategorii zvítězil Lukáš Procházka z SPŠ na Proseku v Praze. Soutěž se již tradičně skládala ze soutěžních studentských kategorií ve 2D kreslení v AutoCADu a 3D modelování v Autodesk Inventoru a jedné učitelské kategorie – 3D modelování v Autodesk Inventoru. Navíc měla v letošním roce premiéru kategorie 2D stavebnictví v AutoCADu. 

„Praxe dnes od absolventů středních škol očekává profesní znalost na úrovni, k níž neodmyslitelně patří také schopnost týmové práce na projektech ve 3D prostředí pokročilých softwarových návrhových systémů jako je Autodesk Inventor nebo AutoCAD Revit Suite. Tato soutěž pomáhá studentům osvojit si principy i nástroje digitálního prototypování a zvýšit tak své šance na kvalitní uplatnění,“ říká David Palas, ředitel Autodesku v České republice.

 

„Paradoxem technického vzdělávání v České republice je to, že převážná většina studentů, kteří nastupují do prvních ročníků vysokých škol technického směru, přicházejí z gymnázií, kde – až na čestné výjimky – nemají mnoho příležitostí seznámit se se zmíněnými metodami a nástroji, a již vůbec ne naučit se rutinně je používat. O to větší radost mám z toho, že programu Autodesk Academia se daří zvyšovat prestiž, a že neustále roste počet škol, které se tohoto programu aktivně účastní. S některými z těchto škol úzce spolupracujeme na tvorbě metodik a materiálů, které jsou pak dostupné všem ostatním. Na to dostáváme pozitivní ohlasy od mnoha ředitelů a pedagogů. V letošním roce plánujeme rozšířit nabídku metodik optimalizovaných právě pro studenty gymnázií, kteří ve svém zaměření pomýšlejí na technické obory jako je strojírenství, architektura a stavebnictví,“ dodává D. Palas.

 

„Že se jedná o prestižní soutěž, dokazuje mimo jiné i skutečnost, že akce získala záštitu Ministerstva školství (MŠMT) v rámci programu Podpora soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání pro školní rok 2010/2011, finanční podporu MŠMT a další sponzorské dary,“ říká Miriam Bejčková, ředitelka pořádající agentury Computer Agency.

 

Více informací  o soutěži naleznete na stránkách Computer Agency zde.

 

Iniciativy Autodesku v oblasti vzdělávání

Autodesk podporuje studenty a učitele poskytováním návrhového softwaru, inovativních programů a dalších zdrojů zaměřených na inspirování příští generace návrhářských profesionálů. Podporou učitelů směrem k pokročilým metodám výuky navrhování a získávání zkušeností v oblasti technologií, konstrukce a matematiky pomáhá Autodesk lépe připravovat studenty na příští akademické a pracovní výzvy. Autodesk podporuje školy a instituce vyššího vzdělávání po celém světě prostřednictvím významných slev, předplatného, grantových programů, školení, přípravy učebních osnov a dalších komunitních zdrojů. Více informací o vzdělávacích programech Autodesku a jeho řešeních na: autodesk.com/e­ducation-emea.

 
 

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový  lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok