Hlavní navigace

Významné zakázky v Jihoafrické republice: T-Systems bude zajišťovat služby pro energetickou společnost Eskom a přepravní společnost Transnet

30. 12. 2009

[Tisková zpráva] Společnost T-Systems získala významné zakázky v Jihoafrické republice (JAR) v objemu mnoha milionů euro. T-Systems, součást skupiny Deutsche Telekom, tak bude mít v této oblasti 2600 zaměstnanců a dostane se do TOP3 poskytovatelů outsourcingových služeb a zároveň bude největším poskytovatelem služeb SAP v JAR.

Od 1. ledna 2010 bude T-Systems zajišťovat veškeré ICT služby pro významnou energetickou firmu Eskom a dopravní společnost Transnet. Tyto dvě společnosti, které jsou částečně vlastněné státem, prodaly své podíly ve stávajícím poskytovateli „arivia.kom“ firmě T-Systems. Současně podepsaly pětileté kontrakty na zajištění služeb. Smlouvy na kompletní outsourcing ICT jsou součástí strategie firem Eskom a Transnet a umožňují jim zaměřit se na své klíčové prvky podnikání. Cílem je zajištění inovativních řešení v ICT, redukce nákladů a použití úspor na investice do infrastruktury. Prostřednictvím smlouvy s firmou Eskom získává společnost T-Systems také velmi silnou základnu pro systémovou integraci a nové zkušenosti s průmyslovým a veřejným sektorem.

„Po zakázkách s firmou BP a Philips se jedná o další významný úspěch. Nové kontrakty přispívají k rychlému růstu naší společnosti v mezinárodním prostředí,“ uvádí Reinhard Clemens, člen představenstva společnosti Deutsche Telekom a generální ředitel T-Systems. „ Významné zakázky, jako jsou tyto v Jihoafrické republice, nám pomáhají ke stabilnímu a trvalému růstu a jsou také důležité z pohledu poskytování služeb globálním zákazníkům kdekoliv na světě.“

Prostřednictvím společnosti Arivia, kterou společnost T-Systems zakoupila, získala firma přístup ke klíčovým zákazníkům v JAR, kam patří například letecká společnost SA, státní agentury, ministerstvo životního prostředí, pojišťovací skupina Sanlam, výrobce stavebních strojů Komatu a automobilová společnost Daimler.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetové stránce www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

E-liga na FTV Prima: je tu Hearthstone

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť