Hlavní navigace

Webnode expanduje do zahraničí a spouští služby pro firmy a drobné podnikatele

18. 6. 2010

[Tisková zpráva] Jeden z nejúspěšnějších českých internetových projektů, služba Webnode, plánuje další expanzi.Nabídka jednoduché a bezplatné tvorby webových stránek se rozšiřuje o modul pro malé a střední firmy a živnostníky. Webnode otevírá kanceláře v Brazílii a USA, chce vyrůst na deset milionů uživatelů.

K milionům lidí z celého světa, kteří si pomocí služby Webnode vytvořili své internetové stránky, se přidají malé a střední firmy a podnikatelé. Od května 2010, kdy byla služba pro firmy uvedena do ostrého provozu, mají firemní zákazníci možnost vytvořit si své webové stránky během pár minut, a to včetně struktury webu a textů, které jsou pro jednotlivé obory podnikání již předpřipraveny tak, aby mohly firmy začít své nové stránky okamžitě používat. Na výběr je přitom z více než 100 oborů podnikání a více než 2000 profesio­nálních šablon. V současné době si vytvoří své firemní stránky na Webnode v průměru 1 000 firem denně.

Vytvoření nové firemní webové prezentace na Webnode je velice jednoduché. Uživatel se nejprve zaregistruje na stránkách webnode.cz, následně si zvolí, zda jeho nové stránky budou osobní, firemní anebo se bude jednat o e-shop. V případě firemních stránek je třeba zvolit si jeden z více než stovky druhů podnikání. Jakmile uživatel potvrdí zvolený druh podnikání, nabídne mu systém automaticky na výběr šablony, které se k jeho oboru vztahují. Po volbě šablony již stačí doplnit jen firemní kontaktní údaje a kliknout na tlačítko Dokončit. V tuto chvíli už je základ webových stránek hotov, a to včetně základních informativních textů v jednotlivých kapitolách. Tyto texty, spolu s náplní stránek pak uživatel v případě zájmu může editovat prostřednictvím unikátního intuitivního WYSIWYG editoru. Nové firemní stránky tak zvládne s Webnode vytvořit během pár minut i člověk, který o jejich tvorbě v životě nic neslyšel a který nemá zatím jasnou představu, co by na ně psal. Navíc se spolu s webovými stránkami zcela automaticky vytvoří i jejich verze pro uživatele mobilních telefonů.

Standardně jsou firemní stránky umístěny na doméně třetího řádu ve tvaru firma.webnode.cz nebo firma.webnode.com. Uživatelé Webnode však mohou využít i libovolnou doménu druhého řádu, kterou si na svoji prezentaci mohou nasměrovat. Webnode jim v takovém případě v rámci prémiových služeb nabízí také poštovní schránky a dodatečný prostor pro vlastní data. Cena přitom začíná už na 70 Kč bez DPH (84 Kč včetně DPH) měsíčně za tarif Mini s 3 e-mailovými schránkami, 3 GB přenosu dat a 500 MB prostoru. V rámci služby Webnode jsou uživatelům k dispozici také podrobné statistiky a systém pro zálohování a obnovu dat.

Společnost Westcom spolu s uvedením nabídky pro firmy také přichází s hlubší expanzí na brazilský a americký trh, kde budou v průběhu letošního roku otevřeny pobočky v Sao Paulu a San Franciscu. Ty budou mít za úkol poskytovat zejména firemním zákazníkům technickou podporu a připravovat lokální marketingové kampaně. Cílem společnosti Westcom je získat do konce roku 2011 celkem 10 milionů aktivních uživatelů služby Webnode, přičemž v současné době službu využívá na 1,5 milionu uživatelů.

O službě Webnode
Službu Webnode od roku 2008 provozuje brněnská společnost Westcom. Původně byla zaměřena na jednoduchou tvorbu osobních stránek uživatelů v České republice. Po vstupu švýcarské investiční skupiny Centralway v srpnu 2008 se služba začala masivně rozvíjet a expandovala do zahraničí. Dnes má Webnode 12 milionů návštěvníků (UIP) měsíčně a 1,5 milionu registrovaných uživatelů po celém světě, z nichž největší zastoupení má Brazílie a další státy Jižní Ameriky, ale také trhy jako USA nebo Čína. Webnode je dnes k dispozici v devíti jazykových mutacích. Vedle češtiny a angličtiny jsou k dispozici ještě španělština, portugalština, čínština, francouzština, němčina, italština, polština, řečtina a slovenština.

Vitalia.cz: Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life