Hlavní navigace

Webnode přenáší správu milionu webů do mobilu

2. 12. 2009

[Tisková zpráva] Česká firma je celosvětovým průkopníkem nového trendu. Webnode využívá již 1.000.000 uživatelů, nejvíce jich pochází z Brazílie a Číny.

1. prosince 2009, Brno – Všech více než milion webových prezentací provozovaných na systému Webnode dnes zcela zdarma a automaticky získalo také svoji mobilní verzi. Majitelé si mohou své weby od dnešního dne snadno upravovat přímo z mobilu, návštěvníci zase mají tyto stránky optimalizované pro mobilní surfování nebo třeba nakupování v tisících e-shopů, které jsou na systému Webnode provozovány. Internetová služba Webnode, která umožňuje komukoliv snadnou tvorbu a správu webových stránek, mobilní verzi spustila na adrese m.webnode.cz.

„Mobilní internet je v současné době na vzestupu. To vědí všichni. My jej ale posouváme do nové dimenze. Kromě optimalizace stránek pro prohlížení v mobilu jsme udělali další krok: umožňujeme všem, aby si své weby také přímo z mobilu upravovali. V takovéto komplexní podobě a rozsahu jsme první společností na světě, která k podobnému kroku přistoupila,“ říká Vít Vrba, zakladatel a spolumajitel společnosti Westcom.

Chytré telefony již nyní nabízejí dostatečný výkon, rychlost i rozlišení displeje vhodné pro prohlížení webu. V současné době celosvětově tvoří 14 % prodejů mobilních zařízení, podle agentury Gartner však v roce 2012 dosáhnou tato chytrá zařízení podílu 37 %. Společně s prodejem chytrých telefonů roste i využití mobilního internetu. V ČR se podle informací operátorů počet uživatelů internetu v mobilních telefonech za poslední rok téměř zdvojnásobil na 1,5 milionu lidí. K připojení na internet je tak v Česku využívána každá devátá SIM karta. To je příležitost nejen pro velké společnosti, ale také pro menší firmy – nabídka služeb a zboží na internetu by se pro ně měla stát přirozenou součástí marketingové strategie.

„Současný trend je jasný – během několika let bude více těch, kteří surfují po internetu z mobilního telefonu, než těch, kteří k tomu využívají počítač,“ dodává Vít Vrba. „Právě proto jsme se rozhodli k zásadnímu kroku – zpřístupnit prostřednictvím Webnode všem uživatelům zcela zdarma mobilní internet. Přestože jsme firma, která vznikla v České republice, stáváme se globálním průkopníkem nového trendu,“ uzavírá.

O Webnode:
Webnode je revoluční nástroj web 2.0 pro online tvorbu webových stránek. Umožňuje uživatelům bez jakýchkoliv technických znalostí vytvořit si profesionální webovou prezentaci, a to velmi jednoduše během jednoho dne. Vytvoření a provoz webu je poskytováno zdarma, poplatky je nutné hradit jen za nadměrný objem nebo tok dat či nadstandardní počet emailových schránek. Webnode používají malé firmy, neziskové organizace, začínající podnikatelé i soukromí uživatelé na celém světě.

Webnode vyvinula brněnská společnost Westcom v roce 2007. S touto službou se jí daří pronikat i na velké zahraniční trhy a je tak jednou z mála českých firem podnikajících v Internetu doslova globálně. Její služby, dostupné v devíti jazycích, využívá již přes milion uživatelů. Služba je nejpopulárnější v Jižní Americe, a to konkrétně v Brazílii, odkud pochází přes 30 % uživatelů. Webnode získal mimo jiné ocenění start-up roku na prestižním fóru LeWeb ’08 v Paříži. V roce 2008 do společnosti majetkově vstoupil švýcarský investiční fond Centralway.

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu