Hlavní navigace

Webnode přenáší správu milionu webů do mobilu

2. 12. 2009

[Tisková zpráva] Česká firma je celosvětovým průkopníkem nového trendu. Webnode využívá již 1.000.000 uživatelů, nejvíce jich pochází z Brazílie a Číny.

1. prosince 2009, Brno – Všech více než milion webových prezentací provozovaných na systému Webnode dnes zcela zdarma a automaticky získalo také svoji mobilní verzi. Majitelé si mohou své weby od dnešního dne snadno upravovat přímo z mobilu, návštěvníci zase mají tyto stránky optimalizované pro mobilní surfování nebo třeba nakupování v tisících e-shopů, které jsou na systému Webnode provozovány. Internetová služba Webnode, která umožňuje komukoliv snadnou tvorbu a správu webových stránek, mobilní verzi spustila na adrese m.webnode.cz.

„Mobilní internet je v současné době na vzestupu. To vědí všichni. My jej ale posouváme do nové dimenze. Kromě optimalizace stránek pro prohlížení v mobilu jsme udělali další krok: umožňujeme všem, aby si své weby také přímo z mobilu upravovali. V takovéto komplexní podobě a rozsahu jsme první společností na světě, která k podobnému kroku přistoupila,“ říká Vít Vrba, zakladatel a spolumajitel společnosti Westcom.

Chytré telefony již nyní nabízejí dostatečný výkon, rychlost i rozlišení displeje vhodné pro prohlížení webu. V současné době celosvětově tvoří 14 % prodejů mobilních zařízení, podle agentury Gartner však v roce 2012 dosáhnou tato chytrá zařízení podílu 37 %. Společně s prodejem chytrých telefonů roste i využití mobilního internetu. V ČR se podle informací operátorů počet uživatelů internetu v mobilních telefonech za poslední rok téměř zdvojnásobil na 1,5 milionu lidí. K připojení na internet je tak v Česku využívána každá devátá SIM karta. To je příležitost nejen pro velké společnosti, ale také pro menší firmy – nabídka služeb a zboží na internetu by se pro ně měla stát přirozenou součástí marketingové strategie.

„Současný trend je jasný – během několika let bude více těch, kteří surfují po internetu z mobilního telefonu, než těch, kteří k tomu využívají počítač,“ dodává Vít Vrba. „Právě proto jsme se rozhodli k zásadnímu kroku – zpřístupnit prostřednictvím Webnode všem uživatelům zcela zdarma mobilní internet. Přestože jsme firma, která vznikla v České republice, stáváme se globálním průkopníkem nového trendu,“ uzavírá.

O Webnode:
Webnode je revoluční nástroj web 2.0 pro online tvorbu webových stránek. Umožňuje uživatelům bez jakýchkoliv technických znalostí vytvořit si profesionální webovou prezentaci, a to velmi jednoduše během jednoho dne. Vytvoření a provoz webu je poskytováno zdarma, poplatky je nutné hradit jen za nadměrný objem nebo tok dat či nadstandardní počet emailových schránek. Webnode používají malé firmy, neziskové organizace, začínající podnikatelé i soukromí uživatelé na celém světě.

Webnode vyvinula brněnská společnost Westcom v roce 2007. S touto službou se jí daří pronikat i na velké zahraniční trhy a je tak jednou z mála českých firem podnikajících v Internetu doslova globálně. Její služby, dostupné v devíti jazycích, využívá již přes milion uživatelů. Služba je nejpopulárnější v Jižní Americe, a to konkrétně v Brazílii, odkud pochází přes 30 % uživatelů. Webnode získal mimo jiné ocenění start-up roku na prestižním fóru LeWeb ’08 v Paříži. V roce 2008 do společnosti majetkově vstoupil švýcarský investiční fond Centralway.

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?