Hlavní navigace

WiMAX od Českých Radiokomunikací hlásí v Praze úspěch, bude v dalších 25 městech

[Tisková zpráva] (Praha, 2. července 2009) - České Radiokomunikace zaznamenávají velký zájem o služby provozované na technologii WiMAX po jejich lednovém spuštění v Praze. Bezdrátové vysokorychlostní připojení k internetu WiMAX, někdy laicky označováno jako „pevná linka vzduchem“, je nejvíce žádáno firemními zákazníky. Na základě pražského úspěchu České Radiokomunikace plánují postupně rozšířit síť do dalších 25 měst České republiky. Služba poskytovaná prostřednictvím WiMAX technologie se probojovala i do finále soutěže IT Produkt roku 2009.

WiMAX se bude spouštět postupně ve všech regionech České republiky. České Radiokomunikace spustí komerční provoz v prvních 10 lokalitách již na počátku srpna 2009.

„Úspěch služby WiMAX a zájem o její využívání v Praze nás velice těší, a proto jsme se rozhodli nabídnout tuto moderní technologii i zákazníkům v dalších částech České republiky,“ řekl Marcel Procházka, Head of Business Development Českých Radiokomunikací. „Dle ohlasů zákazníci nejvíce oceňují na službě WiMAX její komplexnost a parametry – zejména vynikající stabilitu a vysokou symetrickou rychlost. Pomocí jedné přípojky zákazníci dostávají kvalitní internetové, hlasové a datové služby, jejichž parametry jsou volitelné. Navíc vysoká rychlost a kvalita zůstává až do 15 km od základové stanice, což představuje více než trojnásobnou vzdálenost oproti dnes nejrozšířenějšímu způsobu připojení k internetu – ADSL, a zákazník je tak zcela nezávislý na kvalitě a pokrytí telefonním vedením,“ dodal Procházka.

“Rozšíření WiMAXu do dalších 25 měst také dokazuje, že naše společnost je velmi silná a zdravá, neboť výše investice do vytvoření této sítě je opravdu významná,” řekl David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. “Dokazujeme tím, že jako jednička na trhu alternativních operátorů, se držíme našeho poslání a nabízíme zákazníkům služby dle jejich přání a požadavků, a to navzdory finanční krizi,” doplňuje Mašát.

Výjimečnost služby WiMAX byla potvrzena jejím postoupením do finále soutěže IT Produkt roku 2009 a ohlasem mezi úspěšnými firmami. Mezi velké společnosti, které využívají všech benefitů, jež jim služba WiMAX Business nabízí, patří například Komerční pojišťovna a. s., vydavatelství Burda Praha, spol. s. r. o., Elektrifikace železnic Praha a. s., Toyota Financial Services Czech s. r. o. nebo Smetanová cukrárna a. s.

Spuštění sítě WiMAX v Praze proběhlo v lednu 2009. Počet připojených zákazníků v hlavním městě, a to z velké části firem, předčil očekávání. Firemní zákazníci často využívají rychlost přístupu do internetu až 5 Mb/s, a to v obou směrech. Samozřejmostí je poskytování profesionálních telefonních VoIP služeb včetně připojení pobočkových ústředen a datových služeb pro firemní zákazníky.

“Intel intenzivně podporuje WiMAX po celém světě. Jsme rádi, že se České Radiokomunikace rozhodly vybudovat síť založenou právě na této technologii, která je vhodnou volbou pro poskytování moderních telekomunikačních služeb. Příkladem mohou být již vybudované sítě v Evropě a dalších státech světa, které zákazníkům přinášejí nové typy služeb ve vysoké kvalitě,“ komentuje krok Českých Radiokomunikací Evžen Pavlovský, Regional Enterprise Business Manager společnosti Intel Czech Tradings, Inc.

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Insolvenční řízení kvůli cookies? Vítejte v ČR

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy