Hlavní navigace

Technologie WiMAX od Českých Radiokomunikací získala ocenění IT PRODUKT 2009 a vyhrála i nejlepší případovou studii roku

30. 11. 2009

[Tisková zpráva] (Praha, 30. listopadu 2009) – České Radiokomunikace získaly ocenění IT PRODUKT 2009 a také vyhrály hlavní cenu o nejlepší případovou studii časopisu CIO Business World. Služba Business WiMAX 5/5 své konkurenty porazila a díky své jedinečnosti získala ocenění IT PRODUKT 2009. Soutěž je již třetím rokem vyhlašována v devíti kategoriích časopisem Computerworld a zaměřuje se na produkty, které se významným způsobem odlišují od konkurence stejné kategorie.

Služba Business WiMAX 5/5 nabízí vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu a telefonní služby. Je provozována v licencovaných pásmech 3,5GHz a nabízí dostupnost i bez nutnosti přímé viditelnosti na základovou stanici. První spuštění služby WiMAX proběhlo na počátku roku v Praze. Následně se, na základě pozitivních ohlasů uživatelů, rozšířilo do dalších 22 měst České republiky. Do konce roku 2009 pak bude vysokorychlostní bezdrátový internet dostupný ve více než 25 městech ČR.

„Věřili jsme, že díky parametrům a jedinečnosti řešení má WiMAX velké šance na dobré umístění v soutěži. Bylo pro nás velkým překvapením, že se nám podařilo vyhrát jak IT Produkt roku, tak cenu o nejlepší případovou studii,“ řekl David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací. Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací jej doplňuje: „Obě ocenění – IT PRODUKT 2009 i nejlepší případová studie potvrzují výjimečné postavení WiMAXu mezi technologiemi pro poskytování internetu, hlasových a datových služeb. Jsem proto velmi rád, že nyní dokážeme nabídnout služby na bázi technologie WiMAX v největších městech České republiky a tím rozšířit zákazníkům možnosti kvalitní internetové konektivity v daném místě.“

Služby pod názvem Business WiMAX jsou určeny převážně menším a středním společnostem, které vyžadují vysokou spolehlivost a garantované parametry služby. Vedle služeb pro firmy je připravena i služba pro domácnosti a živnostníky s názvem Premium WiMAX. Připojení k internetu, hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím technologie WiMAX je také ideálním řešením pro zákazníky, kteří potřebují konektivitu v místech, kde není jiná možnost připojení k internetu.

Přehledové mapy s pokrytím signálem technologie WiMAX a bližší informace o službách Premium WiMAX a Business WiMAX naleznete na stránkách Českých Radiokomunikací www.radiokomu­nikace.cz.

WiMAX síť pracuje v licencovaných kmitočtových pásmech, což zaručuje vysokou kvalitu a stabilitu poskytovaných služeb. Tato nejmodernější technologie navíc umožňuje poskytovat služby i tam, kde není přímá viditelnost na základnovou stanici. V porovnání s DSL nabízí technologie WiMAX výrazně větší dosah, takže služby jsou dostupné i v oblastech, kde to v případě technologie DSL není možné z důvodu příliš dlouhého telefonního vedení nebo jeho nedostupnosti. Prostřednictvím WiMAX sítě jsou poskytovány komplexní telekomunikační služby – vysokorychlostní přístup k internetu, hlas a data, jejichž parametry jsou volitelné a je možné nabízet jak nesymetrické, tak i symetrické rychlosti. České Radiokomunikace nabízejí služby s propustností až 5 Mb/s v obou směrech.

Soutěž o nejlepší případovou studii roku již po čtvrté vyhlásila redakce časopisu CIO Business Word. Cílem této soutěže je poukázat na zajímavé ICT projekty, které byly úspěšně realizovány v různých odvětvích komerční sféry i státní správě a samosprávě na domácí půdě i v zahraničí.

Soutěž IT produkt roku je vyhlašován českou redakcí časopisu Computerworld. Cílem soutěže je vyzdvihnout produkty disponující takovými vlastnostmi, které je významným způsobem odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Při hodnocení produktů je kladen důraz především na pozitivní odlišnost od konkurence a na přínosy produktu pro zákazníka.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť