Hlavní navigace

WiMAX pro ČRa dodává a technicky zabezpečuje INTELEK

2. 10. 2009

[Tisková zpráva] Brno, 1.října 2009 –České Radiokomunikace spustily komerční provoz bezdrátové technologie WiMAX v dalších šesti lokalitách. Vysokorychlostní připojení k internetu je nyní nově dostupné také ve Zlíně, Ústí nad Labem, Karlových Varech a Uherském Hradišti. Současně došlo k rozšíření pokrytí v Brně a Liberci. Technologii WiMAX společnosti Alvarion, kterou si České Radiokomunikace vybraly, dodává distributor pro ČR – společnost INTELEK.

INTELEK garantuje plnou funkčnost nově budované sítě. Součástí zakázky je důkladné proškolení zaměstnanců i partnerů Českých Radiokomunikací při instalaci i správě této technologie. INTELEK také zajišťuje Českým Radiokomunikacím nepřetržitou podporu při správě a konfiguraci celé sítě. Jedná se tedy o komplexní dodávku zahrnující projektový průzkum, instalaci, oživení a zaškolení všech příslušných pracovníků, servis a nepřetržitou garanci služby 24 hodin denně.

K dnešnímu dni je WiMAX od Českých Radiokomunikací dostupný v těchto 15 městech České Republiky (pořadí dle spouštění): Praha, Ostrava, Olomouc, Brno, Liberec, Pardubice, Znojmo, Opava, Prostějov, Plzeň, České Budějovice, Zlín, Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Uherské Hradiště.

Ani to však není v rozšiřování pokrytí technologií WiMAX konečná. Během podzimu získá možnost připojení moderní bezdrátovou technologií dalších 10 měst, konkrétně Cheb, Mariánské Lázně, Domažlice, Děčín, Beroun, Písek, Tábor, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové a Poděbrady.

Přehledové mapy s pokrytím signálem WiMAX a bližší informace o službách Premium WiMAX a Business WiMAX naleznete na stránkách Českých Radiokomunikací, www.radiokomu­nikace.cz.

V oblasti dodávek řešení s technologií WiMAX obsluhuje INTELEK s desítkami realizovaných instalací téměř 95 % trhu.

O technologii WiMAX
WiMAX díky vyššímu vysílacímu výkonu a použití OFDM modulace umožňuje např. ve srovnání s Wi-Fi mnohem větší dosah signálu – teoreticky kolem 50 km při přímé viditelnosti a několik kilometrů v městské zástavbě při využití spojů bez přímé viditelnosti. Kapacitu připojení do 75 Mb/s lze rozdělit mezi desítky klientů a každému z nich garantovat stabilní přenosovou rychlost. WiMAX má zabudovanou podporu řízení kvality služeb – QoS, díky které lze na WiMAX spojích provozovat například IP telefonii nebo spolehlivě přenášet video v reálném čase, což u technologií na bázi norem IEEE 802.11× (Wi-Fi) není možné.

O společnosti České Radiokomunikace
České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 45 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. Od roku 2006 jsou České Radiokomunikace největším alternativním telekomunikačním operátorem a druhým největším operátorem provozujícím pevné linky v ČR s ohledem na počet zákazníků.

O společnosti Alvarion
Alvarion je největším, čistě WiMAXovým hráčem, což zajišťuje zákazníkům dlouhodobý úspěch v oblasti fixních a mobilních řešení pro celou šíři frekvenčních pásem. Společnost vychází ze své OPEN WiMAX strategie a nabízí ve spolupráci se strategickými partnery špičkovou broadbandovou infrastrukturu a all-IP best-of-breed ekosystém. Společnost Alvarion již nasadila přes 200 komerčních WiMAX řešení po celém světě.

O společnosti INTELEK spol. s r.o.
INTELEK (www.intelek.cz) je distributor komponent a systémů pro počítačové sítě na bázi optických a metalických kabelů, dodavatel moderních bezdrátových technologií pro licencované pásmo, průkopník technologie WiMAX v ČR a průkopník Wi-Fi sítí 4. generace. V portfoliu firmy jsou zastoupeny například značky Alvarion, Atrack, Proxim, RiT, Signamax, Solarix, Tenda a Extricom. INTELEK poskytuje obchodní a technickou podporu zákazníkům, iniciuje výrobu nových komponent a podílí se na vývoji produktů a jejich testování.

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce