Hlavní navigace

Windows Server 2008, SQL Server 2008 a Visual Studio 2008 byly oficiálně uvedeny na český trh

2. 4. 2008

[Tisková zpráva] Praha, 2. dubna, 2008 - Microsoft dnes oficiálně uvedl na český trh dlouho očekávaný serverový operační systém Windows Server 2008, vývojové prostředí Visual Studio 2008 a databázový server SQL Server 2008. Oficiální uvedení proběhlo v pražské sportovní aréně HC Sparta Praha, která při této příležitosti přivítala více než 2 000 zákazníků, partnerů a IT profesionálů. Ti zde měli možnost zhlédnout skutečně netradiční show nazvanou „Serveronauti, cesta ke hvězdám“, kterou pro ně Microsoft připravil při příležitosti tohoto největšího uvedení profesionálních produktů v historii společnosti.

„Jsem rád, že mohu být osobně u uvedení takto špičkových produktů na český trh. Již podle prvních reakcí našich zákazníků, které jsou jednoznačně velmi pozitivní, je zřejmé, že nové verze těchto produktů, s jejich rozšířenými funkcemi a možnostmi, vnímají jako skutečný krok vpřed,“ říká Dalibor Lukeš, manažer serverové divize společnosti Microsoft.

Všechny tři produkty přinášejí vylepšení ve čtyřech základních oblastech. V první řadě se jedná o lepší podporu tvorby webových aplikací, jejich provoz a centrální správu. Druhou oblastí je flexibilita, jako je například virtualizace, která je prostřednictvím Hyper-V serveru nativní součástí Windows Serveru 2008, či vylepšený terminálový provoz. Dále došlo ke zvýšení bezpečnosti produktů, k přidání bezpečnostních nástrojů, jako je například Network Access Protection, a ke zlepšení bezpečnostní politiky. A konečně poslední, tedy čtvrtou oblastí, která doznala změn, je samotné jádro systému. S tím je pak spojeno například zvýšení výkonu, jednodušší implementace, efektivnější správa a díky tomu i celkové snížení nákladů na správu a provoz.

Produkty Windows Server 2008 a Visual Studio 2008 jsou již nyní dostupné v celé obchodní síti Microsoftu a je tedy možné si je okamžitě objednat. Databázový server Microsoft SQL Server 2008 je prozatím dostupný pouze v testovací verzi a jeho finální verze bude uvolněna v průběhu letních měsíců. Více informací o všech těchto produktech najdete na www.serveronau­ti.cz. Zde si také můžete stáhnout zkušební verze všech tří produktů.

O systému Microsoft Windows Server 2008
Systém Windows Server 2008 představuje dosud nejpokročilejší operační systém Windows Server, navržený pro podporu nové generace sítí, aplikací a webových služeb. Pomocí systému Windows Server 2008 je možné vyvíjet, distribuovat a spravovat uživatelská prostředí a aplikace, zajišťovat zabezpečenou síťovou infrastrukturu a zvyšovat technologickou vyspělost a hodnotu organizace. Systém Windows Server 2008 staví na úspěších a pevných základech předchozích verzí platformy Windows Server, ale zároveň přináší nové funkce a významná vylepšení základního operačního systému. Nové webové nástroje, virtualizační technologie, vylepšení zabezpečení a nástroje pro správu přináší úsporu času, snižují náklady a vytváří pevný základ IT infrastruktury.

O sadě Visual Studio 2008
Sada Visual Studio 2008 podporuje vizi společnosti Microsoft, jejímž cílem je umožnit vývojářům a vývojovým týmům rychle vytvářet propojené aplikace s komfortními uživatelskými prostředími pro systémy Windows Vista, Microsoft Office 2007, mobilní zařízení a web. Vydáním této verze Visual Studia činí společnost Microsoft velký krok vpřed na cestě ke splnění svého závazku umožnit vývojářům plně využít nové vlny inovací.

O databázovém serveru Microsoft SQL Server 2008
Microsoft SQL Server 2008 je důvěryhodnou a produktivní datovou platformou, která umožňuje provozovat ty nejnáročnější aplikace, snižovat časovou náročnost a náklady na vývoj a správu aplikací. Současně poskytuje náhled na chod celé organizace a umožňuje bezodkladně reagovat na případné nedostatky. Nové vlastnosti, jako je například lepší práce s geografickými daty, zlepšené bezpečnostní vlastnosti, nástroje pro vysokou dostupnost dat či integrované reportovací nástroje pro Business Intelligence, jsou klíčovými novinkami nové verze tohoto úspěšného databázového serveru. Hlavními partnery uvedení produktů na český trh jsou společnosti Citrix, Dell, Fujitsu Siemens, Hewlett-Packard, IBM a Intel.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?