Hlavní navigace

Windows XP přidává osobním počítačům (PC) novou dimenzi

27. 8. 2001

[Tisková zpráva]

Windows XP přidává osobním počítačům (PC) novou dimenzi

Redmond, Washington; 24. srpna 2001 --- K dnešnímu dni společnost Microsoft oznámila, že předala počítačovým výrobcům do výroby finální software Microsoft® Windows® XP, vynikající a netrpělivě očekávaný nový operační systém Windows. Anglická verze Windows XP bude na světovým trhu dostupná již od 25. října. Partneři společnosti, prodejci i koncoví zákazníci vítají zprávu s nadšením a shodují se v jedné věci, že uvedení tohoto operačního systému na trh; je opravdu zásadním pokrokem pro celé odvětví.

„Jednoduše řečeno --- Windows XP je nejlepším operačním systémem, který kdy Microsoft vyvinul,“ prohlásil Bill Gates, hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft. „Zdokonalený výkon a vlastnosti nového operačního systému Windows XP jsou výsledkem patnáctiletého výzkumu, vývoje a také zpětné vazby koncových uživatelů. S operačním systémem Windows XP se otevírají před našimi zákazníky, výrobci hardware a klíčovými partnery obrovské možnosti a příležitosti spojené s nastupující digitální dekádou.“

Hnací silou a ústředním motivem nového operačního systému Windows XP s novým vzhledem je internet, digitální média a mnohem vyšší produktivita při zachování snadné ovladatelnosti osobního počítače. Windows XP představuje mnohem spolehlivější, výkonnější a bezpečnější operační systém, který umožňuje efektivnější vzájemné propojení osobních počítačů, periferních zařízení a nabízených služeb.

„Ve společnosti Siemens jsme již dlouho čekali na podobný operační systém jako je Windows XP --- a konečně je tu,“ řekl John Minmick, ředitel IT ve společnosti Siemens. „Windows XP je přímo nabitý funkčemi pro podniky všech velikostí. Je neuvěřitelné, kolik nových možností má tato verze oproti Windows 2000.“

Úspěch Windows XP a pozitivní spolupráci při uvedení tohoto produktu očekávají také představitelé společností Dell, Lan Plus, Gateway, Compaq, eMachines, Fujitsu, Hewlett-Packard, IBM, MicronPC, NEC, Omni Tech, Sony Electronics, Systemax, Toshiba Compute Systems a WinBook.

„Windows XP uživatelům poskytne kýženou spolehlivost, stabilitu a v neposlední řadě nevšední zážitky spojené s novými možnostmi při práci s digitálními fotografiemi, videem, hudbou a internetovou komunikací.“ komentuje Petra Chvojková, produkt manažerka pro Windows XP ze společnosti Microsoft Praha. „Anglická verze Windows XP bude na našem trhu uvedena zhruba ve stejnou dobu jako v USA a česká verze pak začátkem prosince.“ dodává Petra Chvojková.

Bill Gates a Jim Allchin, vicepresident společnosti, odpovědný za operační systém Windows předali dnes na slavnostním ceremoniálu „zlatý kód“ zástupcům šesti největších výrobců PC. Ti si jej ve zlatých bezpečnostních kufřících (ZERO Halliburton P5 attaché cases) převzali, nasedli do připravených vrtulníků a odletěli do svých podniků, aby začli ihned se začleněním Windows XP do výrobního procesu jejich počítačových systémů.

# # #

Windows XP bude dostupný ve dvou verzích --- Windows XP Professional pro firmy všech velikostí a potřeb a pro náročné uživatele a Windows XP Home Edition pro domácí použití.

Verze pro koncové uživatele umožňuje domácím vlastníkům využívat veškerý potenciál jejich osobních počítačů a celou řadu zajímavých nástrojů usnadňujících ovládání počítače a komunikaci s ostatními systémy a periferními zařízeními. K hlavním přednostem Windows XP Home Edition patří především:

  • Snadnější vytváření, editování a sdílení digitálních fotografií
  • Pohodlnější manipulaci s digitálními sklady nejvyšší kvality
  • Intuitivnější a snadnější vytváření a sdílení digitálních video nahrávek
  • Vysoká úroveň zázemí pro dokonalý zážitek ze počítačových her a DVD filmů
  • Instantní messaging, možnost komunikovat s přáteli a rodinou s využitím zvukového/video přenosu
  • Efektivnější sdílení počítačů a periferních zařízení v domácnosti
  • Možnost připojení odborného pracovníka podpory společnosti Microsoft či vašeho přítele přes internet přímo k vašemu počítači pro snadnější řešení problémů

Kromě výše uvedených funkcí Windows XP Professional obsahuje mnohem více: rozšířené možnosti vzdáleného přístupu, bezpečnost, monitoring výkonu, správa, podpora více jazyků, umožňující implementaci operačního systému Windows XP ve společnostech každého rozsahu.

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschop­nosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

#########

Microsoft, SharePoint, BizTalk, bCentral, Visio, MapPoint a FrontPage jsou buď registrované ochranné známky či ochranné známky firmy Microsoft ve Spojených státech a/nebo jiných evropských zemích. Jména skutečných společností a produktů zmíněných v textu mohou být ochrannými známkami jejich majitelů.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Pavla Tichá
IMPACT
tel. +420 2 627 81 85–6
fax: +420 2 627 92 36
e-mail: pavla.ticha@im­pact.cz

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti