Hlavní navigace

WWW.MAPMAP.CZ – revolučně jednoduchá nabídka realit

27. 2. 2008

[Tisková zpráva] Nová realitní služba pro uživatele českého internetu na adrese http://www.mapmap.cz. Inovativní vyhledávač realit, který využívá intuitivní mapové rozhraní pro zobrazení polohy nabízených nemovitostí. Množství web 2.0 prvků přináší vysokou míru uživatelského komfortu a rychlost vyhledávání. MAPMAP.CZ ve veřejném beta testu s nabídkou nemovitostí vybraných realitních kanceláří.

MAPMAP.CZ je nový vyhledávač realit, který využívá intuitivní mapové rozhraní pro zobrazení polohy nabízených nemovitostí.

Kromě základního zobrazení nemovitostí na mapě nebo satelitním snímku uživatel při hledání jistě uvítá možnosti dynamického filtrování zobrazených výsledků, okamžitý náhled nemovitosti v informačním okně, nebo zobrazení detailu přímo na stránkách realitní kanceláře. Pro usnadnění práce mohou zájemci využít také automatické vyhledávání podobných nemovitostí v okolí, či možnost umístit oblíbené nemovitosti do tzv. „Mojí ulice“. Doslova lahůdkou je plánovač trasy k vybrané nemovitosti. Kromě vytvoření představy, kolik času by zájemce potřeboval při každodenním dojíždění, zásadně ulehčí práci realitním kancelářím při plánování společné prohlídky nemovitosti s klientem.

Oslovené realitní kanceláře si při srovnání se současnou nabídkou realitních serverů (portálů) na českém internetu pochvalují především přímou vazbu vyhledávače MAPMAP.CZ na jejich vlastní internetovou prezentaci. Díky tomu totiž výrazně roste i její návštěvnost.

K zobrazení nemovitostí na mapě je použita mapová knihovna Google Maps. Stejný nástroj zajišťuje také plánování trasy. Jiří Donát, konzultant A.T.Kearney říká: „Oceňuji realitní server MAPMAP.CZ pro jeho systematičnost, s jakou mapuje český trh nemovitostí, i za využití platformy Google maps, která mu poskytuje stabilitu, aktuálnost mapových podkladů a dobrou rozšiřitelnost“.

Při vývoji aplikace kladli tvůrci portálu MAPMAP.CZ maximální důraz na jednoduchost a intuitivnost ovládání. Implementace AJAXu (Asynchronous JavaScript and XML) a dalších web 2.0 technologií není v tomto případě vůbec samoúčelná. Umožňuje maximální urychlení hledání a zobrazení nemovitosti včetně podpůrných služeb, jako je například hledání podobných nemovitostí v okolí nebo plánovač trasy. „Provedli jsme celou řadu uživatelských testů, ověřovali ergonomii aplikace před kamerou a odeslali desítky dotazníků, jen abychom měli jistotu, že ovládání je skutečně intuitivní a jednoduché“, řekl Milan Dědek, ředitel MAPMAP.CZ.

Vysoce interaktivní uživatelské rozhraní internetové aplikace MAPMAP.CZ plně zhodnocuje technologii AJAX a nabízí uživateli komfort srovnatelný s klasickým „tlustým klientem“. Původní českou „mashup“ aplikaci podporují na pozadí desítky webových služeb. Serverová část včetně databází kompletně využívá technologii ASP.NET od Microsoftu. Od stejného dodavatele pochází i použité vývojářské nástroje. Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel Microsoft ČR k tomu říká: „Naše vývojářské nástroje vždy nabízely příkladný komfort a produktivitu vývoje. V nové verzi 2008 jsme se soustředili zejména na přísné dodržování webových standardů a podporu vývoje AJAX aplikací. Velmi nás těší, když vidíme, jak kreativním způsobem dokážou naši zákazníci a partneři nové nástroje využít“.

O serveru MAPMAP.CZ
Na adrese http://www.map­map.cz naleznou uživatelé českého internetu technologickou web 2.0 novinku určenou k nabídce realit. Zájemce si na internetové mapě může vyhledat nemovitosti přímo v oblasti, která ho zajímá. Služba je určena realitním kancelářím, které do mapy umísťují odkazy na prodávané nemovitosti. Od ostatních realitních portálů se MAPMAP.CZ liší jednoduchou intuitivní obsluhou, užitečnými funkcemi a rychlostí vyhledávání.

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát