Hlavní navigace

XANADU představuje praktické možnosti a přínosy virtualizace ve středně velkých firmách

9. 12. 2008

[Tisková zpráva] Praha, Pardubice, České Budějovice, 8. prosince 2008 – Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, představila vlastní projekt modernizace a virtualizace firemní IT infrastruktury. Tento přístup vede ke zjednodušení a zefektivnění informačních technologií v podnicích, stejně tak ke zvýšení výkonu, snížení nároků na provoz i technickou podporu. Kromě dlouhodobých finančních úspor bylo dosaženo i splnění všech vstupních požadavků. Podobná řešení jsou přitom v současnosti firmou XANADU úspěšně implementována i u zákazníků po celé České republice.

Virtualizace informačních technologií v rámci firem a podniků patří ke žhavým tématům současnosti. Zvyšující se požadavky na výkon a úložnou kapacitu firemní infrastruktury se potkávají s požadavky na energetickou a prostorovou úspornost i finanční dostupnost nově pořizovaných řešení. A právě zde nachází virtualizace své, často doslova nezastupitelné místo.

„Při provozu naší společnosti řešíme řadu podobných problémů, jako naši zákazníci. Protože chceme poskytovat skutečně funkční a ověřená řešení, nasazujeme námi nabízené IT produkty i ve vlastním firemním provozu. I díky tomu mají naši zákazníci vždy jistotu, že dostanou řešení osvědčená v praxi,“ říká Tomáš NETOLICKÝ, ředitel společnosti XANADU.

Když stará infrastruktura nestačí
Jako obchodní firma střední velikosti, kde s růstem požadavků na IT infrastrukturu vznikla potřeba nového řešení tzv. backoffice IT systémů, stála firma XANADU před typickou situací, která v praxi potkává široké spektrum firem. Stávající servery byly pořizovány postupně a s různým hardwarem (nekonzistentnost, obtížná správa a složité zálohování dat), rostou požadavky na diskový prostor a požadavky na nové serverové aplikace, je potřeba zajistit přístup k centrálním zdrojům ze všech poboček.

Nové řešení muselo splnit aktuální nároky na výkon, dostupnost, flexibilitu, snadnou rozšiřitelnost, bezpečnost a management, konsolidaci i nízké náklady na pořízení a provoz. Důležitým aspektem byla i možnost poskytnutí různých prostředí pro vývojáře softwaru tak, aby mohli snadno testovat nové aplikace. Ve výsledku je nová infrastruktura založena na standardních a osvědčených technologiích, přičemž jádro tvoří technologie významných světových dodavatelů, s nimiž má firma XANADU vysoký stupeň partnerství – a tedy i maximální znalosti implementace. Za všechny využité hardwarové i softwarové technologie zmiňme alespoň serverové řešení na platformě HP Blade System c7000, VMware VIE3 Enterprise či Microsoft Windows Server 2008 a další serverové aplikace této společnosti.

Proč virtualizovat? Předně – ušetříte
Přínosy celého projektu modernizace a současné virtualizace firemní IT infrastruktury naplnily očekávání – od celkového zjednodušení a zefektivnění přes zvýšení výkonu serverů, snížení nároků na provoz a podporu až po získání dalších praktických zkušeností pro XANADU jako dodavatele, stejně jako skutečně reálných referencí a inspirace pro zákazníky. Celá firemní IT infrastruktura je tak bez nadsázky „v jedné krabici“.

Podobná řešení a jejich prvky jsou přitom firmou XANADU v současnosti úspěšně implementovány i u zákazníků – například hardwarové a softwarové technologie VMware, disková pole a blade řešení HP ad. Příkladem přínosů může být urychlení ekonomického systému XANADU. Zatímco dříve na dedikovaném serveru běžel proces denní účetní uzávěrky 50 minut, na virtuálním serveru je nyní dokončen za necelých 20 minut. Zvýšený výkon je přitom dostupný s podstatně menším odběrem energie – zatímco původně servery spotřebovávaly kolem 3 kW, nové virtuální servery hlásí skutečný odběr jen 1,3 kW.

Více informací o IT produktech a službách XANADU: www.xanadu.cz/IT.

O společnosti XANADU
XANADU je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje software se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí již sedmnáctým rokem. Více informací: www.xanadu.cz. Další zajímavé zdroje: blog.xanadu.cz, budweiser.xana­du.cz.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Vrátí zvýhodnění, ale výrazně omezí paušály

Vrátí zvýhodnění, ale výrazně omezí paušály

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?