Hlavní navigace

Xerox otevřel demonstrační centrum pro kontinuální tisk

19. 5. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 19. květen 2009 – Společnost Xerox otevřela za účasti Armanda Zagalo de Limy, prezidenta Xerox Europe, a Tadahita (Chu) Yamamoty, prezidenta Fuji Xerox, nové demonstrační centrum (Continuous Innovation Centre) ve Villepinte nedaleko Paříže.

„Otevření tohoto centra potvrzuje vedoucí postavení Xeroxu v oblasti digitálního tisku a je nejnovějším důkazem úspěchů společnosti v oblasti kontinuálního tisku. Investice do nového centra podporuje naše zaměření na tento důležitý a rychle rostoucí trh,“ řekl Armando Zagalo de Lima, prezident Xerox Europe.

S použitím špičkových technologií Xerox budou odborníci v centru spolupracovat se zákazníky na návrhu, testování a předvádění celé řady nových a inovativních aplikací, které umožní vytvářet nové zdroje tržeb z kontinuální­ho tisku.

Kromě nejnovějších technologií Xerox pro kontinuální tisk se bude v centru využívat i řada podpůrných technologií od partnerů, jako např. Hunkeler, Kern, Lasermax, Pitney Bowes, GMC, Solimar nebo CMI. Díky spolupráci s takovými partnery dodává Xerox škálu řešení kontinuálního tisku pro zákazníky po celé Evropě, kteří zpracovávají aplikace od účtů a faktur po direct mail a tisk knih.

Při otevření prezentovali dva zákazníci společnosti Xerox své vnímání tržního segmentu a strategická rozhodnutí, jež vedou k dosažení růstu.

Společnost MBA ve Velké Británii nedávno investovala do nákupu čtyř barevných systémů Xerox 490 Continuous Feed. „Barevný kontinuální digitální tisk není žádnou novinkou na rozdíl od zájmu o jeho využití našimi zákazníky. Jejich data jsou mnohem lépe zpracována a rozesílání řízené daty se tak realizuje jednodušeji. Zákazníci následně pozorují zvýšenou návratnost investic, kterou jim personalizovaný barevný tisk může přinést,“ řekl Bachar Aintaoui, předseda představenstva společnosti MBA.

„Digitální knihy představují pro mou společnost významnou příležitost k růstu. Vydavatelům pak nabízí možnost snížení nákladů a zvýšení počtu vytištěných knih,“ řekl Esben Mols Kabell, CEO společnosti Scandinavian Book, která nedávno investovala do dvou systémů Xerox 650 Continuou­s Feed.

Otevření centra se z českých zákazníků zúčastnila společnost S IT Solutions, která je dceřinou společností České spořitelny. Dodává jí tiskové služby a služby z oblasti správy dokumentů. Společnost používá kontinuální tiskárny Xerox 495 CF a 1300 CF a archovou tiskárnu Xerox Nuvera 144 EA.

V posledních pěti letech Xerox neustále zvyšoval svůj podíl na trhu kontinuálního tisku a v současnosti usiluje o vedoucí pozici. Podle průzkumu společnosti InfoSource1 byl Xerox ve druhém pololetí roku 2008 evropskou jedničkou na trhu černobílého kontinuálního tis­ku.

Nejnovější stroje Xerox pro kontinuální tisk využívají suchý toner, xerografickou zobrazovací technologii a zábleskovou fixaci barviva (tzv. flash-fusing), jedinečný proces, který nepřichází do kontaktu s papírem, nepoužívá zahřívání na vysokou teplotu ani tlak. Umožňuje tak tisknout na širší škálu papírů a hlavně s nižšími náklady na dodatečné procesy při následném zpracování než konkurenční systémy.

1 InfoSource. Trh černobílých kontinuálních tiskáren je definován zařízeními, která tisknou rychlostí 351 a více stran za minutu.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů s cílem eliminace investičních nákladů a úspory personálních a provozních nákladů zákazníka a zefektivnění jeho obchodních procesů. Těmto službám se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla