Hlavní navigace

Xerox otevřel demonstrační centrum pro kontinuální tisk

19. 5. 2009

[Tisková zpráva] Praha, 19. květen 2009 – Společnost Xerox otevřela za účasti Armanda Zagalo de Limy, prezidenta Xerox Europe, a Tadahita (Chu) Yamamoty, prezidenta Fuji Xerox, nové demonstrační centrum (Continuous Innovation Centre) ve Villepinte nedaleko Paříže.

„Otevření tohoto centra potvrzuje vedoucí postavení Xeroxu v oblasti digitálního tisku a je nejnovějším důkazem úspěchů společnosti v oblasti kontinuálního tisku. Investice do nového centra podporuje naše zaměření na tento důležitý a rychle rostoucí trh,“ řekl Armando Zagalo de Lima, prezident Xerox Europe.

S použitím špičkových technologií Xerox budou odborníci v centru spolupracovat se zákazníky na návrhu, testování a předvádění celé řady nových a inovativních aplikací, které umožní vytvářet nové zdroje tržeb z kontinuální­ho tisku.

Kromě nejnovějších technologií Xerox pro kontinuální tisk se bude v centru využívat i řada podpůrných technologií od partnerů, jako např. Hunkeler, Kern, Lasermax, Pitney Bowes, GMC, Solimar nebo CMI. Díky spolupráci s takovými partnery dodává Xerox škálu řešení kontinuálního tisku pro zákazníky po celé Evropě, kteří zpracovávají aplikace od účtů a faktur po direct mail a tisk knih.

Při otevření prezentovali dva zákazníci společnosti Xerox své vnímání tržního segmentu a strategická rozhodnutí, jež vedou k dosažení růstu.

Společnost MBA ve Velké Británii nedávno investovala do nákupu čtyř barevných systémů Xerox 490 Continuous Feed. „Barevný kontinuální digitální tisk není žádnou novinkou na rozdíl od zájmu o jeho využití našimi zákazníky. Jejich data jsou mnohem lépe zpracována a rozesílání řízené daty se tak realizuje jednodušeji. Zákazníci následně pozorují zvýšenou návratnost investic, kterou jim personalizovaný barevný tisk může přinést,“ řekl Bachar Aintaoui, předseda představenstva společnosti MBA.

„Digitální knihy představují pro mou společnost významnou příležitost k růstu. Vydavatelům pak nabízí možnost snížení nákladů a zvýšení počtu vytištěných knih,“ řekl Esben Mols Kabell, CEO společnosti Scandinavian Book, která nedávno investovala do dvou systémů Xerox 650 Continuou­s Feed.

Otevření centra se z českých zákazníků zúčastnila společnost S IT Solutions, která je dceřinou společností České spořitelny. Dodává jí tiskové služby a služby z oblasti správy dokumentů. Společnost používá kontinuální tiskárny Xerox 495 CF a 1300 CF a archovou tiskárnu Xerox Nuvera 144 EA.

V posledních pěti letech Xerox neustále zvyšoval svůj podíl na trhu kontinuálního tisku a v současnosti usiluje o vedoucí pozici. Podle průzkumu společnosti InfoSource1 byl Xerox ve druhém pololetí roku 2008 evropskou jedničkou na trhu černobílého kontinuálního tis­ku.

Nejnovější stroje Xerox pro kontinuální tisk využívají suchý toner, xerografickou zobrazovací technologii a zábleskovou fixaci barviva (tzv. flash-fusing), jedinečný proces, který nepřichází do kontaktu s papírem, nepoužívá zahřívání na vysokou teplotu ani tlak. Umožňuje tak tisknout na širší škálu papírů a hlavně s nižšími náklady na dodatečné procesy při následném zpracování než konkurenční systémy.

1 InfoSource. Trh černobílých kontinuálních tiskáren je definován zařízeními, která tisknou rychlostí 351 a více stran za minutu.

XEROX CZECH REPUBLIC prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb v oblasti tvorby, zpracování, archivace a řízení toku dokumentů s cílem eliminace investičních nákladů a úspory personálních a provozních nákladů zákazníka a zefektivnění jeho obchodních procesů. Těmto službám se věnuje samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Set-top box na zkoušku? Ano!

Set-top box na zkoušku? Ano!

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA