Hlavní navigace

Xerox představuje vlastní osobní počítače

14. 6. 2007

[Tisková zpráva] Novinka: Xerox v České republice zahájil prodej osobních počítačů. Pozadí: Trh osobních počítačů prochází změnami, stoupá zájem zejména o miniaturní počítače, které přinášejí úsporu místa i energií. Co to znamená: Xerox svým zákazníkům zajistí komplexní dodávku IT – multifunkční systémy, osobní počítače i kvalitní LCD monitory.

Praha, 14. června 2007 – Xerox Czech Republic dnes představil významné rozšíření své nabídky pro firemní i domácí zákazníky o ucelenou řadu osobních počítačů zahrnující klasické stolní počítače, notebooky a zejména atraktivní počítače malých rozměrů – tzv. Mini PC, která přinášejí úsporu místa a elektrické energie a zároveň působí jako designový doplněk kanceláře či obývacího pokoje. Osobní počítače Xerox jsou na českém trhu nabízeny pod značkou MiniboxII (mini PC), NT-X1 (notebooky) a DT-X1 (stolní počítače).

„Xerox se v České republice od začátku profiluje jako dodavatel komplexních řešení pro všechny druhy kanceláří. Základ naší nabídky tvoří široké portfolio tiskáren a multifunkčních zařízení včetně spotřebního materiálu. Svou nabídku jsme však úspěšně rozšířili o vlastní LCD monitory, rozšíření nabídky o PC je tak jednoznačně dalším logickým krokem,“ říká Radek Briška, produktový manažer společnosti Xerox Czech Republic. „Odlišit od ostatní nabídky PC na trhu se chceme zejména konceptem Mini PC, které v současnosti představuje nejmenší plnohodnotný počítač na světě.“

Vlajkovou lodí osobních počítačů Xerox je koncept Minibox II, který v elegantní skříni o rozměrech pouze 16,5×16,5×5 cm nabízí plnohodnotný kancelářský počítač nebo multimediální centrum. Srdcem počítačů Minibox II jsou mobilní procesory Intel Celeron M a Core 2 Duo, které vynikají úsporným provozem a podporou multimediálních funkcí. Hlavní výhodou Miniboxu II jsou kompaktní rozměry, nízká úroveň hluku a úspora elektrické energie, která dosahuje až 40 % ve srovnání s běžnými desktopy.

Pro mobilní pracovníky a náročnější domácí uživatele nabízí Xerox řadu notebooků X-Line postavených na platformě Intel. Kancelářské modely Home Office nabízejí výhodný poměr výkon/cena, varianty Multimedia GAME umožňují práci v náročných grafických aplikacích i hraní moderních počítačových her díky využití plnohodnotné grafické karty a špičkovému displeji s rozlišením WSXGA+ (1680×1050 bodů).

Zákazníkům, kteří dávají přednost klasické desktopové konstrukci, nabízí Xerox řadu stolních počítačů X-Line 1 s možností volby mezi platformami Intel a AMD. I tyto počítače nabízejí vhodná řešení pro kancelářské nasazení, multimediální využití i herní zážitky.

Xerox dodává své počítače ve formě akčních modelů okamžitě či do 24 hodin a nabízí také možnost úprav konfigurace podle přání zákazníka s dodávkou do pěti dnů. Xerox na tyto produkty poskytuje standardní záruční podmínky ve formě bezstarostného servisu po dobu 24 měsíců. Bezstarostný servis zajišťuje bezplatný odvoz problematického systému, odstranění problému a bezplatné doručení zákazníkovi do deseti pracovních dní.

Osobní počítače Xerox Minibox II jsou vybaveny originálním operačním systémem Windows Vista ve verzích Home Basic, Premium a Business. Na přání zákazníka je možné počítače vybavit operačním systémem Windows XP ve verzích Home a Professional. Všechny naše počítače s předinstalovaným operačním systémem Windows Vista obsahují také zkušební šedesátidenní verzi MS Office 2007.

Osobní počítače Xerox jsou k dispozici okamžitě prostřednictvím prodejních partnerů společnosti Xerox. Cena osobních počítačů Xerox Minibox II začíná na 13 500 Kč bez DPH.

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka