Hlavní navigace

Xerox usnadňuje tisk na cestách

25. 8. 2008

[Tisková zpráva] Společnost Xerox představuje tiskový ovladač Mobile Express Driver, s nímž mohou pracovníci pohybující se mimo svou kancelář tisknout na jakékoliv síťové tiskárně nebo multifunkčním zařízení. Ovladač je kompatibilní i s produkty jiných výrobců a lze si ho zdarma stáhnout na internetu.

Pro použití ovladače Mobile Express Driver se stačí připojit do sítě, vyvolat intuitivní tiskovou obrazovku, která automaticky identifikuje veškeré tiskárny dostupné v síti, vybrat tiskárnu a zvolit „Tisk“. S tímto ovladačem již není nutné obtěžovat kolegy nebo obchodní partnery, aby vytiskli dokumenty, nebo žádat IT oddělení o pomoc s připojením tiskárny.

Ovladač Mobile Express Driver usnadňuje pracovníkům, kteří se pohybují po budově, po městě nebo cestují na druhý konec země na své schůzky, přístup k tiskovým zařízením, řekla Šárka Sakařová, produktová manažerka společnosti Xerox Czech Republic. Bez ohledu na to, kde se právě nacházejí, mohou vytisknout své dokumenty pomocí několika kliknutí.

Ovladač Mobile Express Driver pro operační systémy Windows XP a Vista lze zdarma stáhnout na www.xerox.com/mo­bile. Jakmile jednou dojde k připojení tiskárny či multifunkčního zařízení, uloží se do seznamu „Mé tiskárny“ a v budoucnosti ho lze opět rychle najít. Navíc konfigurace rozhraní ovladače Mobile Express Driver ukazuje dostupná nastavení pro vybranou tiskárnu či multifunkční zařízení, jako jsou oboustranný tisk nebo možnosti skenování.

Mobile Express Driver automaticky nahrává tisková nastavení uživatele pro různé aplikace. Když tedy uživatel vždy tiskne své e-maily černobíle a oboustranně, tak se toto nastavení použije pro jakoukoliv tiskárnu a nemusí se manuálně nastavovat pro každou tiskovou úlohu. Navíc šetří pracovníkům IT oddělení čas nutný pro připojování a nastavování tiskových zařízení, protože si uživatelé mohou nastavit své tiskové požadavky sami.

Kromě ovladače Mobile Express Driver uvedl Xerox nový ovladač Global Print Driver pro Windows XP a Vista. Tento tiskový ovladač umožňuje IT administrátorům jednoduše přidávat nové tiskárny a multifunkční zařízení do firemní sítě. Tradičně museli IT administrátoři instalovat specifický tiskový ovladač pro každé zařízení, na němž chtěl uživatel tisknout. Ovladač Global Print Driver zjednodušuje nasazování ovladače tím, že spojuje možnosti a nastavení různých zařízení do jednoho kompletního balíku, který se nainstaluje pouhými pěti kroky.

Bezplatný ovladač Global Print Driver pomáhá podnikovým IT oddělením snížit náklady, protože zkracuje čas strávený nad správou tiskových ovladačů pro různá zařízení. S ovladačem Global Print Driver nemusí IT administrátoři vybírat nový ovladač při každé instalaci tiskárny nebo multifunkčního zařízení do sítě. Navíc ovladač Global Print Driver umožňuje nakonfigurovat vybraná nastavení před připojením uživatelů.

Na rozdíl od konkurenčních tiskových ovladačů podporuje ovladač Global Print Driver jak síťová zařízení Xerox, tak i zařízení jiných značek, která používají standardy PostScript, PCL 5 a PCL 6. S ovladačem Global Print Driver jsou tiskárny okamžitě funkční a uživatelé používají stejné rozhraní bez ohledu na tiskárnu, z níž právě tisknou. Ovladač Global Print Driver je možné zdarma stáhnout na www.xerox.com/glo­bal.

Oba ovladače Mobile Express Driver i Global Print Driver jsou zatím k dispozici v angličtině. Další jazykové mutace, včetně češtiny, budou připravené od konce roku 2008.

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu